Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Splet meraklijskih filmova :) 

Slazem se ja da su slike prelepe, SF je moje decenijsko ludilo, ne bih radio ovo sto radim da nisam zaludjen mikro i makro kosmosom.

Ali se zaboravila prica, i film iz 1984, 37 godina je proslo, ostalo je u secanju fantasticno intrigantno zakrivljenje prostora...ali ostala prica, zasto je car slao ove tamo bez povoda, cemu vilin konjic a zakrivljuju svemir, zasto vrhunska vestica stalno pada u krize kao pubertetlijka, cemu baloni da dizu zeteoca, cemu uletanje u neverovatnu oluju vazduha (toplog ali ga udisu i krecu se bez neke dorade pritiska), oluje bliske brzini zvuka, ako vec ispunjavaju negde neku fiziku, hodaju po tlu, padaju, odrzavanje u vazduhu besmisleno neefikasne letelice je deo te filmski prihvatljive fizike, pala bi kao kamen sto je u tom segmentu neprijatno rogobratno. Mogli su da se prekopcaju na antigravitaciju, bez zamerki, i bez potrebe za olujnom dramom...  

itd...za kraj je ...sta znam, jeste da je korona mrsila tajminge i ocekivane profite, ali moglo je da se izbace neke nicim izazvane tuce, i da protegne malo u boravak sa pustinjacima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 46 minuta, vladd reče

cemu vilin konjic a zakrivljuju svemir, zasto vrhunska vestica stalno pada u krize kao pubertetlijka, cemu baloni da dizu zeteoca, cemu uletanje u neverovatnu oluju vazduha (toplog ali ga udisu i krecu se bez neke dorade pritiska), oluje bliske brzini zvuka, ako vec ispunjavaju negde neku fiziku, hodaju po tlu, padaju, odrzavanje u vazduhu besmisleno neefikasne letelice je deo te filmski prihvatljive fizike, pala bi kao kamen sto je u tom segmentu neprijatno rogobratno. Mogli su da se prekopcaju na antigravitaciju, bez zamerki, i bez potrebe za olujnom dramom...  

Jer to piše tako u knjizi  doslovno - Žali se Herbertu :D

Pada u krize jer se plaši da je rođeni sin ne ubije ako vidi u viziji da je Harkonen - odnosno da je Baron otac Džesikin.

Mogli su šta god ali to onda ne bi bila knjiga :guitarplayer:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače Arakis je najkrupnija planeta (Kaladan je malo manja ) - ostale kuće imaju jako slične planete Zemlji - odnosno što bogatiji to je sredina - atmosfera sličnija Zemlji.

Baš se sad svađam sa jednim na Tviteru zašto su tako brzi i jaki Frimani - pa čoveče

Arrakis has a density of 4.95 g/cm3 and an acceleration due to gravity of 864 cm/sec2.

Sardaukari ne mogu da dišu pod tolikim pritiskom na Arakisu - plus imaju gravitacione suspenzere:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Film je, iako ekranizacija, ipak je film. Nece pisac zaraditi kao film :).

1984-e film je imao naracija, koje malo razjasne tokove misli i zbivanja. Cekamo DUNE 2, ova kreacija neka ostane dobar tizer, ionako je kasnio pola godine. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Mikorist said:

A to što je tačno po knjizi sad smeta - e pa jbtse

Jedno je 1984 a drugo je 2021... drugaciji je pristup i okruzenje SF temama

Ta naiva moze da smeta-ne smeta, ali degradira stav, ne moze da ne degradira..ovo je vreme zestokih SF igrica...izmenjen ukus

 

P.S>

https://nova.rs/kultura/milan-vlajcic-kritika-filma-dina-distopijski-pogled-ka-nama/

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Volim ja Lyncha, al' ne i  njegovu DINU.

Najgore mi scena Stinga u kojoj se proteže polugo u gaćama. Bukvalno gubljenje vremena - i nepotrebno razbija pažnju i fokusiranje na radnju filma...

Ono banjanje u nafti Barona mi se ne sviđa u oba filma (1984/2021) - a i nema u knjizi.

Baron nema kožnu bolest - nema u knjizi...

Mentati nemaju Istaknute obrve - nema u knjizi takav opis...

Bene Geserit (veštice)nisu ćeleave - nema u knjizi takav opis...

Onda ona mačka gde treba da je muze Thufir Hawat(mentat)- mleko je kao antitoksin - to bre nema u knjizi ...

Ne postoje ni čepovi za srce u knjizi .

Ne postoji zvučno oružje u knjizi....Modul onaj zvučni.

Muadibu ne treba modul jer ubija glasom :D

Onda pada kiša na kraju filma - a crv umire od vode - čitaj nema više spajsa:JC_moon:

Po kraju se vidi da nisu čitali knjigu uopšte. :rofl:

Efekti su gori nego u flaš Gordonu ili su tog nivoa - one kockaste šildove je muka bilo gledati i onda kad je izašao film

a pogledaj Blejd Raner tog doba pa uporedi 

Katastrofa.

Dina iz 1984 original ima ocenu - 4/10. od mene .....I to je nategnuto.

Dune 1984 Alternative Edition Redux [Spice Diver Fan Edit] - Ima na youtube

On ima od mene 5/10 jer su izbacili kišu na kraju koja obesmišljava ceo film, knjigu i ceo opus....a dodali još neke scene...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Mikorist reče

 

 

Da zakjučim na temu Dina ......

Lično mislim da je Brajan Herbert uložio lovu da se ovaj film (serijal) napravi. I to priličnu sumu.

Warner Bros je uložio 27% a Legendary 73% - odakle njima pare posle fijaska sa BR 2049 ?

U minusu 95 milona sa francuzom pa odma upošljavaju francuza  na Dinama :D

Na koju foricu ???

Kapiram da je HBO MAX platio medijsku kampanju.........

A Denis mu je natrčao kao kec na 11 -on radi nemoguće stvari -  koje niko neče...

Plus je radio lično na scenariju i tekstu. Što se vidi.

Može nama da se ne sviđa ali se sviđa Herbertu . Kupuje mu knjige film.

Još više love vrti ......:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Po kraju se vidi da nisu čitali knjigu uopšte. :rofl:

Ako ekranizuju knjigu do detalja, onda niko ne cita knjigu.:D

Ne sumnjam da ce zaraditi, da je diplomatski izreceno i priznanje da je ceo film tizer za drugi deo, koji stize uskoro, ali eto malo razocarenja na nivo filma, a po bioskopu calci sa decom, pretezno...

84-a pripada sporim godinama, ali vise komercijalnim nego umetnickim, kraj 70-ih je po mnogo cemu pocetak jedne posebne planetarne cost cutting nizbrdice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji neko ko bi možda mogao da uradi Dine bolje - to je Džordž Lukas himself. I greška je što odma u startu on nije uradio - odnosno nije trebao Herbert da mu preti sudom - nego su trebali zaseban film da naprave.  Sad u ovim godinama teško da će deda da pravi bilo šta sem dokumentarce. Jednostavno boli ga uvo.  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Postoji neko ko bi možda mogao da uradi Dine bolje - to je Džordž Lukas himself.

Oni ce da prave, nama ce neki da se svide vise ili manje, poenta je da ih ima i da ce se gledaju, neki i po x puta :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...