Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

4 hours ago, Mikorist said:

Nije skraćena verzija nego je prva epizoda.

Treba tri filma da budu. Trilogija

Dune 1

Dune 2

Dune - Messiah


Ja da sam Džordž Lukas i da pravim Dine film krenuo bih odma od Dine -Mesija....

A onda uradio prekvele :risitas:

Miko, kad planiraju te nastavke da rade, imas li neki nfo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, shonne reče

Miko, kad planiraju te nastavke da rade, imas li neki nfo?

Znaćemo tačno sledeće nedelje.  Hans Zimer je rekao da je več napravio muyiku za drugi deo. A da francuz pise

“I've written an hour and a half of new music. I see Denis very much as a friend and right now I see Denis, and he might deny this, but my friend Denis is very much in need of inspiration because he's writing Part Two. So rather than sending him bottles of alcohol, which probably would work, I keep sending him pieces of music that might inspire him, and it might lead him into certain directions. So I've written another hour and a half of music, which looks forward rather than looks back if you see what I mean. And they're just experiments, and they're just little tone poems, little things to see if it resonates in any way with where the story's going, because Denis and I have a profound love for this story and for this book. I was so crazy that, as a teenager reading the book, I didn't watch the David Lynch movie, because I had made my own movie in my head and I never saw the television series or any of that, and I never heard the music. But when Denis started talking to me about it, he started describing the movie that I had made in my head so that became a very easy collaboration.”

 

https://www.ign.com/articles/dune-score-soundtrack-hans-zimmer

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Mikorist said:

Bas zanimljivo, ovo nije reminiscencija već dobro promišljen i odrađen omaž velikom filmu iz sedamdesetih. Deep respect! 

Nagovaram suprugu da posel 20 i kusur godina odemo i pogledamo baš ovaj film u nekom IMAX. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Mikorist said:

Da ne bude da sam fanatik za Dine*(uvek imao rezervu ) - evo jedne dobre teološke kritike knjige:

https://divinemisconceptions.blogspot.com/2018/05/the-religious-dystopia-of-dune.html

I to je to... :buehehe:

Thnx ! :happy64:

Radi čitanja offline napravio sam txt fajl.

Dune ( religija ).txt

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bi ja trosio energiju na toliku analitiku ....... jedne novele

kako god okrenes, dodjes do zakljucka da je cudo (a i da je trebalo) da se pobijemo nacisto, kao vrsta

nema stope na zemljinoj kugli, na koju je ljudska noga krocila, a da nije krvlju zalivena

daklem , bolje ne analizirati povise

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebalo je to da razvuku kao Manalorijana, u seriju, da razviju neku pricu, unesu logiku sleda dogadjaja, da ne uvezuju bespotrebno fiziku dogadjaja i fantastiku, ovako je puno besmislenih skokova u dogadjajima i odsustva logike.

Naglo prekinuta radnja sa ciljem nastavka...? Nije moglo vestije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, vladd reče

Naglo prekinuta radnja sa ciljem nastavka...? Nije moglo vestije?

jok. moglo je gore samo. gde god da prekineš radnju na polovini ove knjige je isti efekt ili gori.

jbg. a francuz je jedva postigao da može da diriguje sa dve ekipe kamermana - kaže da uporedo snimanje dva komada

kao što je Piter Džakson radio je za njega previše. problem je što je on previše sitničav kad radi film.

ne ume da štancuje kao ostali. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...