Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Odgledao Dine :D

Denis Vilnev je definitivno bolestan u pozetivnom smislu. Fanatik naučne fantastike.

Ovo je vizuelna biblija knjige Dine . I to prvih recimo prvih 100 strana bukvalno.

Više objašnjava slikama nego rečima. Pokazna vežba sinematografije generalno.

Sličan osećaj sam jedino imao Odiseju Kjubrikovu kad sam gledao. U toj je ravni film.

:rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

5 hours ago, Mikorist said:

Odgledao Dine :D

....

+1

Samo kada se setim kako smo kritikovali Vilneva za Blade Runner 2049 posle "prvog prolaza" iliti prvog gledanja filma.

Posle je sve doslo na svoje ( ostala mi je urezana poslednja scena filma sa Goslingom na onim stepenicama, zlatnim tonovima  . . . :worship: ).

Posle "prvog prolaza" Dine i sa "dzigerica" kopijom ( koja me je kao i Zena podsetila na VHS presnimke Rambo-a, Cat People etc. kada su se tek pojavili video rekorderi ), Vilnev je odmah poentirao i opravdao ukazano poverenje producenata, menadzera i finansijera.

Sada cekamo premijeru u Srb, idemo u bioskop, kao i HBO kada se pojavi na platformi.

Naravno, vise "prolaza", tj. gledanja filma nas ocekuje. :popcorn: :drink:

 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, Doktor reče

 

 

Samo kada se setim kako smo kritikovali Vilneva za Blade Runner 2049 posle "prvog prolaza" iliti prvog gledanja filma.

 

 Jedan detalj koji potpuno nebitan za radnju filma. O estetskim elementima. U sred filma izlaze ispod tone peska i neka svemirska verzija miša koja skuplja sa ušiju kapljice vode. Nešto slično što se viđa i ponavlja u Star Wars sa životinjskim svetom - maili intermeco....Onda posle kućni ljubimac Harkonena.... Uz razliku što ovde nema mapet lutaka, šala i generalno bilo kakvih oblika gluposti i rupa u plotu niti može da se provali CGI... Film je mrtav ozbiljan. Čak i preozbiljan. 😃
Na najmanje pet mesta je prikazeno dejstvo (razornih) lasera u filmu. Ali nije kao u Star Wars - ovo je pravi laser - nije isprekidan zrak protivno fizici. Mnogo paralela ima sa Lukasovim načinom izražavanja. Ko je od koga uzimao ideje više nije ni bitno ali se zna ko se pre rodio.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"the best sci-fi movie never made"

dobar im fazon

ene, dovoljan klik kod mene je sto me na momenat asociralo na najludji sci fi koji sam ja ikad video

ovaj stepen ludila je tesko dostici ............. https://www.imdb.com/title/tt2328813/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Zen Mod reče

ene, dovoljan klik kod mene je sto me na momenat asociralo na najludji sci fi koji sam ja ikad video

ovaj stepen ludila je tesko dostici ............. https://www.imdb.com/title/tt2328813/

Ništa dok neko ne uradi knjigu Grof Nula od Vilijama Gibsona .

najluđa SF knjiga koju sam ikad čitao...meta govor jbt...

349141_600_600px.jpg

Neko opasno mora da se nadrogira da ovo ekranizuje:buehehe:

Ovo je mislim odlično za Nolana....Tenet je malo dete za ovo :D

Ja sam više za Denisov stil nego Nolanov. Tu toliko ima dobrih starih Sci-fI klasika da ne može da stane u post.

Od Rusa pa na dalje...Mislim da bi jako dobar režiser ovog žanra bio Zack Snyder - samo da se mane superheroja.

Trenutno je prezasićenje superherojima......Vidim da su povukli par serija sa Netfliksa - niko ne gleda.....

Mora da se vrate klasicima........ Ova nova serija Foundation je pun pogodak.....

Voleo bih kad bi Denis uradio Klarkov Rendezvous with Rama. To bi bio pravi pogodak za njega po senzibilitetu. Otkinuo bi ga.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zen Mod said:

"the best sci-fi movie never made"

dobar im fazon

ene, dovoljan klik kod mene je sto me na momenat asociralo na najludji sci fi koji sam ja ikad video

ovaj stepen ludila je tesko dostici ............. https://www.imdb.com/title/tt2328813/

Odlično, sa zadovoljstvom ću ga pogledati,  oba su nekako prosla ispod radara a to je izgleda sudbina većine vrhunskih filmova, gube bitku sa blockbust-erima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama da neko sedne i uradi onako pošteno R.U.R. (Rossumovi univerzalni roboti )

Ali da uzmu izvorni tekst na češkom pa da prebace u filmsku skriptu.

Jbt. ne može da se prevede - Robot postoji u muškom rodu - Robot - ženskom - Robota - dečijem (ženskom i muškom rodu) - Robotko/Robotka - Srednjem - Robotak(ovi su tipa kao R2-D2) - neodređenom - Robotik (može da bude bilo koji pol po potrebi)  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/22/2021 at 11:01 PM, mrcelavi said:

Spremno za projekciju petak vece. Rezija Anzej Zulovski po noveli njegovog dede koju je napisao davne 1900-te. 

 

btw.

ima ga na 1337x

dvd rip, e sad koliko se razlikuje od ovog linkovanog na ootoobe, nznm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...