Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

26 minutes ago, Mikorist said:

ama nista dok sam ne izrenderujes film. sabio sam ga 31 GB 4K UHD  u 5GB 10bit  SDR - jedino ovako nema deformacije - jer ideš iz ludačke rezolucije

evo formula
 



ffmpeg -hwaccel auto -hwaccel_output_format auto -threads 16 -i ulaz.mkv -vf crop=1920:1080 -c:v libx265 -x265-params "zscale=t=linear:npl=100,format=gbrpf32le,zscale=p=bt709,tonemap=tonemap=hable:desat=0,zscale=t=bt709:m=bt709:r=tv,format=yuv420p10le" -crf 22 -preset fast -bufsize:v 12M -profile:v main10 -rc-lookahead:v 32 -aq-strength:v 0.8 -rc-lookahead 25 -psy-rd 2.00 -qcomp 0.60 -aq-mode 2 -aq-strength 1.00 -aq-mode 3 -deblock 0:0 -pix_fmt yuv420p10le izlaz.mkv

 

Što bih to radio?

Pa ja sam baš skinuo 31GB 4K HDR, pošto mi je TV 4K HDR. :)

Kada sednem dovoljno blizu, vidi se svaka dlaka u Akvamenovoj bradi i grumuljice od maskare na trepavicama Vonder Vuman! :wub:

A i eksplozije deluju eksplozivnije sa HDR-om. :)

Još samo da nađem ta četiri sata u komadu.... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi, do pre godinu dana ja sam furao 4:3 29" CRT Panasonic star skoro 20 godina. Bio je odličan i bilo mi je žao da ga bacim.

Nešto mu je crklo, taman da imam izgovor da kupim novi TV!

Ipak sam ga dao u servis i eno ga sada privremeno kod moje keve, kojoj je upravo crkao njen Panasonic star više od 20 godina! :)

A ja sada uživam u 4K HDR bioskopskom ugođaju, kada sednem dovoljno blizu da popunim vidno polje slika je mnogo bolja nego u bioskopu.

PS

Zato mi sada i ne smeta 4:3, pošto mi je 16:9 još uvek novotarija! :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Mikorist reče

 

Brzina Fleša (Wally West ili Barry Allen) dolazi od tkzv. Speed Force, nečega što zapravo ne postoji u posmatranom univerzumu. Nalazi se izvan ovoga univezruma.
Petar Quicksilver i njegova sestra (Vanda Maximoff) imaju drugi izvor. Neko kaže da su mutanti...Fleš nije mutant.

Fleš je takođe pokazao u stripu da prevazilazi brzinu teleportacije (one iz Star Treka ).

main-qimg-83770920a50486f4698b0361e3033b10-c.jpg

23.759488519999999999999999999729904999999662 puta brže od svetlosti. Čak ima u stripu naveden ovaj tačan broj...trans-time velocity = 23e42 ... Može da se nalazi na svim mestima u isto vreme....da menja prostor vreme...što je pokazano u filmu (na moje veliko zadovoljstvo) kad je iz delova sastavljen supermen i ostatak ekipe zajedno sa celom planetom ....a negativci nisu ni detektovali šta se desilo - toliko je moćan.

p.s.

I ja mislim defintivno, da odabrani glumac nije adekvatan za ovu ulogu. Mora da nađu nekog ko zaista ume da trči. :)))

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...