Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Upravo sada, Woland reče
pre 9 minuta, Mikorist reče
ima par momenata koji su genijalni u filmu...vizuelno je ušlo u anale filma
scena iz Las Vegasa
48aa46a1d870499475143d815fdbab6b.jpg.eab71c229ea63f940aa1fcb3464bf54d.jpg
msm..ovaka scena više priliči Dinama :hihihihi:

BR 2 je omaž Tarkovskom, ta scena ima više veze sa Nostalgijom nego sa Dinom

On reče u poslednjem intervjuu da su mu svi predhodni filmovi samo put da napravi Dinu...

Možda usere baš zbog toga...mada izgleda veoma sigurno sad kad daje izjave...sigurnije nego kod BR 2:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meh, Lynch je Lynch, Dina iz 84. je ipak sa svim svojim brojnim manama opet nešto što, bar za mene, ipak stoji samo za sebe, sad već deo istorije. Plašim se da ćemo dobiti nešto kao Total Recall od pre par godina, visokobudžetni hi tech vizuelni spektakl koji je istovremeno totalno bespotreban film, dok dočim već imamo Total Recall sa sve Švarcenegerom ???? i koji opet sa svojim brojnim manama je daleko bolji i objektivno dobar film za to što treba da bude.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Mentok reče

meh, Lynch je Lynch, Dina iz 84. je ipak sa svim svojim brojnim manama opet nešto što, bar za mene, ipak stoji samo za sebe, sad već deo istorije. Plašim se da ćemo dobiti nešto kao Total Recall od pre par godina, visokobudžetni hi tech vizuelni spektakl koji je istovremeno totalno bespotreban film, dok dočim već imamo Total Recall sa sve Švarcenegerom ???? i koji opet sa svojim brojnim manama je daleko bolji i objektivno dobar film za to što treba da bude.

Gledah skoro staru Dinu... zastarala je...Liči na Flaš Gordona sa Queen...na momente ....a ima i dobrih delova....ako zažmurimo na jedno oko za promašene specijalne efekte....

Dina nikad nije bila profitabilna....Niko nije uspeo da je upakuje u FILM a da ne ispadne SMOR....to je fakat....

A da neko snima po Jodorowsky metodu je malo verovatno, zapravo TEŠKO....

Ne znam šta ćemo da dobijemo....Za koji dan ide Trejler... :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gledao sam i ja skoro dinu, istina zastarela, neki efekti su bili loši čak i kad je izašla ?? i dan danas mi je diskutabilan izbor glavnog glumca ?? sad da ne nabrajam... ali ima u filmu nekih genijalnih rešenja i ukupna atmosfera i dalje funcioniše.

bem li ga, iznenadio sam se baš skoro kad sam uzeo originalnog Blade Runnera da pogledam, pošto ga spominjete, znam taj film vrlo dobro, ali sad pri ponovnom gledanju jedva sam izdržao prvih sat vremena, baš me smoooorio što kažeš, ove nove nisam ni pokušavao da gledam.

zeznuto s tim starim filmovima gledati ih danas pošto smo ih gledali kad su bili aktuelni, mada ovo novo više ništa ni ne gledam, sad je sve tehnički okej, ali zato zapleti bez ikakve veze s mozgom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta znači Deni Vilnevu - da snima Dinu - kao Star Wars epizodu koju nikada nije video .... ako misli na Džordž Lukasov - Kurosava pristup.... onda OK... Mapetovce sigurno neće da ubacuje....nadam se.... :buehehe:

Ako uprska - bukvalno baca još 150 miliona u TRASH....

BR 2 ima oko 80 milona gubitke.....

Ovo mora da bude dobro inače je gotov :snoozer_11:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim, u stvari skoro sam siguran, po stvarima koje sam citao u Lynch-ovoj (auto? zaboravih)-biografiji , da je Dina takva kakva je jer su ga stalno klali producenti, a najprimarnje je da on i nije uradio editing, nego su isti preuzeli producenti

sto ce reci, za tu dinu slobodno mozemo reci - sto valja - Lunchova je zasluga , sto ne valja - nije njegova krivica

sve to bazirano prvenstveno na ostalim stvarima iz njegovog opusa

nego, ko je iole citao komplet Dinu od Herberta, njemu jednostavno fim o Dini ne pije vode - kontext je prevelik i predugacak i precvrst da bi film mogao da predstavlja iole vise od epizodice

mozda je i bolje sto Jodorowsky nije nista napravio ......... jedino da je napravio neki film od jedno 16 sati, e onda bi to bio spektakul

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedino može da ima Lukasov pristup....da napravi fimsko čudo - audio - vizuelno - da se ne drži knjige sem u segmentima...

Ne znam šta može da natera amere da idu da kampuju ispred bioskopa kao kad je bio prvi SW.....

Kultni film odavno nismo gledali...pogotovo SF.... :laugh1tooht:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Zen Mod reče

mozda je i bolje sto Jodorowsky nije nista napravio ......... jedino da je napravio neki film od jedno 16 sati, e onda bi to bio spektakul

Navodno je procurela skripta za Dune 2020...kaže lik da ima Jodorowsky/Moebius vibe:buehehe:

Screenshot 2020-08-09 at 17.18.11.png

 

Ako je sve ovo sabio u 2 sata i 10 minuta....pa nema pojma da prosečan gledaoc svati šta gleda...:snoozer_11:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dina spada u literarna dela koja se trebaju citati za pun dozivljaj.

Ako je originalno delo knjiga onda procitam knjigu, filmic mogu i da pogledam ali to nije isto i nije prava stvar. 

Nema shanse da neko snimi film kakav se odigrava u mojoj glavi tokom citanja knjige.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...