Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

6 hours ago, Miloš 1210 said:

Odiseja je najbolji film svih vremena, ne samo sci-fi nego uopšte. Posle ide Blejd raner (originalni theatrical cut sa naracijom i vožnjom na kraju, ne one Ridlijeve pomije kasnije). Dalje nije bitno ;)

Hvala na komentaru. Kada se gledaju top liste ili one liste gde korisnici sami glasaju, uvek su Odiseja 2001 i Blade Runner na prva dva mesta, tako da se tvoje misljenje definitivno poklapa sa većinom.

Po mom mišljenju, kada su u pitanju umetnicki sci-fi filmovi, onda su tu svakako na prvom mestu Odiseja 2001, Blade Runner i filmovi Tarkovskog - Stalker i Solaris. Čak štaviše 2001 i Solaris imaju dosta toga zajedničkog.

Naravno da mi je 2001 dobar film, ali po meni prosto ima boljih (vidi se u listi :D). Ono što je meni zamerka u filmu, to je da neke stvari definitivno nisu dobro objašnjene (čitao sam i sve 4 knjige), prvenstveno scene na početku i kraju, tj pogotovu kraj kad uopšte nije jasno da on postaje Star Child kao ni šta je uopšte to. Kraj više deluje kao nešto pravljeno na LSD-u, što je tako karakteristično za te godine :) Osim toga, radnja filma je dosta spora, i nema mnogo elemenata, tu su 2-3 događaja i to je to, mada naravno opet kažem priča je veoma dobra i film je veoma dobar. Nije kao da imam neke bitne zamerke na film, ali prosto eto ima nekoliko boljih :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/15/2020 at 11:31 AM, shonne said:

Vracam se laganici, Star trek Voyager emoji3.png

Krenuo ponovo The new generation paralelno sa Picard, drugarica nije gledala pa ono, teško mi ponovo :)

Dođe i ovo na red, definitivno jedan od dva najbolja serijala ST.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ManicP said:

Krenuo ponovo The new generation paralelno sa Picard, drugarica nije gledala pa ono, teško mi ponovo :)

Dođe i ovo na red, definitivno jedan od dva najbolja serijala ST.

Next Gen?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
8 minutes ago, Koja said:

Već dvaput pominješ istu stvar :D

Generalno je mišljenje da je Final Cut najbolji, i jedino što je Ridli Skot aminovao.

Evo treći put pa neću više :) Trećinu filma su premontirali producenti + ubacili fantastičnu film-noir naraciju Forda Harisona + spakovali odjavnu scenu u kolima. "Producent" ne mora da znači ništa loše - ne mogu da zamislim Thriller bez Kvinsi Džonsa, Bitlse bez Martina, Motown bez Geordya, Staks bez Hejsa, a gde su Najl Rodžers, šta reći za Philly sound, etc etc. Boli me uvo za izlapelog Ridlija i njegove naknadne ideje u 5 verzija :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dajte ovde neki predlog (u ove dane policijskog casa) za neki dobar akcioni film. 
Juce sam gledao iz "radnje" :
https://www.imdb.com/title/tt5177088/
Po trilogiji Stig Lasona - Milenijum, ali kao neki neobjavljeni nastavak.
Nista spec. Recimo 4+  (u rangu od 1 do 10).
https://m.imdb.com/title/tt8367814/
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, sad se pogubih, meni u glavi ostalo da glumi Edward Norton :blink: Izduvao sam načisto. Nego dobar High Fidelity i knjiga i film. Inače, čitao sam davno više knjiga od Nika Hornbija. Opuštajuće, lako za čitanje, za "teške knjige" svakako nikad nisam imao živaca.

Kad se već setih Edwarda Nortona, sad mi pade na pamet da odgledam Fight Club još jednom. Nekako mi se savršeno uklapa sa ovim besmislom koji živimo ovih dana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Film gled'o, to je onaj sa Dzon Kuzakom, prodacnicom vinila. emoji106.png
Gledam ponovo.
Imas knjigu u e-obliku mozda ? emoji846.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

imm sve od Hornby, al na englenskome

znam da znas, al ne znam dal' ti sad gust

 

ako jes, javljaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...