Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Ma gotivim ja DC... Batman sva tri dela sa Bale-om su mi neverovatno dobri filmovi. Međutim kada se krenulo sa vs supermen, pa wonder woman, justice league-sve mnogo mnogo ispod lestvice koju je The Dark Knight postavio.

Aquaman je doduše najgori do sada i  za mene totalni promasaj-jadan pokušaj spoja Jurasic parka, GOT, Avatara i Pacific Rim-a(jbt ladno ima kaiju kategorije 7 u filmu). Priča prazna, ne povezana...Black Manta-wtf?!?

Ne znam ni sam odakle toliko pozitivnih recenzija. 

Vrhunac je bio Nicole u ribljem odelu :wacko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Marvel je pre svih.....ukrali ga :smesna:
 
 
Zadnje atome snage skupljam dok ne pobegnem u cerge [emoji3]
Vidi ga ovaj reziser marvelovca...



“Venom je odličan. Ne vole ga samo matori ljudi”

Da li "matori ljudi" nemaju razumevanja za "fantastične filmove" koji su namenjeni za tinejdžere?


Živeo sam svoj život, “srkao” vruću kafu, razmišljao šta mi je pametnije – da li da prespavam Novu godinu ili da ostanem ispod tri ćebeta sa činijom ruske salate i pola vekne hleba u najluđoj noći, i bio ubeđen da što se tiče ove godine, naročito filma, serija i pop kulture, nemam nekog velikog posla sve do Zlatnog globusa početkom januara. Ali, negde iz mrklog mraka, kao manijak iz parka iskočio je kokreator stripskog junaka “Venom” Tod Mekfarlin i prepao me svojom izjavom. Na momenat sam se osetio kao Bebi Dol u rijaliti programu. 


Film koji je nastao u saradnji Sony Pictures i Marvela od dana premijere, pa do danas zaradio je 852 miliona dolara širom sveta. U prevodu mnogo ljudi ga je pogledalo i uglavnom publika je bila jako srećna onim što je videla. Film na IMBD ima ocenu 6,9 na osnovu 176.000 glasova publike, a na Rotten Tomatoes posle 30.000 glasova publike ovenčan je ocenom 85 od maksimalnih 100. Međutim, kritičari / analitičari nisu bili balgonakloni, pa je “Venom” jedan od najgore ocenjenih filmova godine sa rezultatom 29 od 100. 

Ovo je jako zabolelo jednog od kreatora “Venoma”, gospodina Mekfarlina, koji je objasnio zašto je ocena ovako niska za Yahoo Entertainment.

“Kritičari mnogo puta greše jer zaboravljaju koliko imaju godina. Dođu sa stavom, imaju 42 godine ili više i krenu da pametuju. Prestanite! Zamislite da imate 16 godina i da ste odgledali film. Bili biste oduševljeni. Oni su matori“. 

Za početak svi vi što imate 40 godina i više sram vas bilo. Kako ste se usudili da ostarite i da imate stav. Uostalom, šta matori ljudi traže u bioskopu, zar nas nije društvo naučilo da posle tridesete treba svi da crknemo jer više nismo mladi. Još ako niste u braku, nemate decu – promašili ste život. 

Sa obe noge u četvrtoj deceniji valjda imam još uvek neko pravo da se javim i koprcam, ali bojim se da će za nekoliko godina deca početi da me biju ako se ne složim sa njima. 

Pošto je “Venom”, ako mene neko pita, bio megalomansko blamantno negledljivo smeće od filma, priuštio sam sebi to mazohističko zadovoljstvo da ga još jednom pogledam i pronađem izgubljenog tinejdžera u sebi koji bi rekao – film, znači, gori, znači, brate topionica bakra, znači, topčiderska česma. 


Pošto sam već jednom potrošio reči na “Venom-a” biću vrlo kratak. Jedina stvar koja u filmu valja je gluma Toma Hardija. Jedini put sam se nasmejao, na ostale “odlične fore” sam zaboravio da se smejem, na scenu u kojoj Venom pokušava da natera Edija da skoči sa zgrade, ali propali novinar ipak odluči da se spusti liftom. 

Nema opravdanja za scenarijski trenutak u kojem Mišel Vilijams, u perici sa buvljaka, raskida sa Hardijem zbog najglupljeg mogućeg razloga jer je žena do pre 10 minuta htela da se uda za njega, a potom pronalazi čoveka svog života još brže nego što je raskinula. Nema opravdanja za najbalavijeg negativca koji su super-herojski filmovi videli poslednjih godina. Nema opravdanja za scene u kojima Venom otkida glave, a one lete kao plastična glava Barbike, i svakako nema opravdanja za celokupni narativni koncept koji je napravljen, gle čuda, za DECU!!!

Doduše, može na to da se gleda i ovako. Starosna diskriminacija cveta u svetu. Ako obratite pažnju najčešći komentari su da je neko propao, da se olindrao, ofucao, a to obično važi za one koji su ostarili jer majku mu svi starimo. Ali, savremeni život ne toleriše starost, pa se tako i sve industrije ponašaju. Korporativne moćnike ne zanima šta neki deda od 40 godina misli o filmu jer njega deca ne slušaju, njega samo zanima kako da deca dođu u bioskop, kupe igricu ili šta već. Ako je klincima strava, ko smo mi da kažemo bilo šta – pogotovu da ne valja, brate. 

I istina je, tinejdžeri vladaju svetom. Prave ozbiljne karijere na YouTube i zarađuju koliko svi mi zajedno godišnje, utiču na oblikovanje mišljenja ljudi koji ih prate jer su uzori i idoli milionima, i znači, brate, šta tamo neki čiča zna šta je dobar film. 

Istina je, matori smo i ne moramo da volimo “Venom” jer smo odgledali više od dva i po filma u životu. Sad idem da zakupim parcelu na Novom groblju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prva greska je sto si i na momenat pomislio da je Venom uopste vredan bilo kakvog ozbiljnijeg razmisljanja

il voles il ne voles

msm , ono , brte .......  u zadnje vreme ne stizem nikakav film da pogledam , odnosno znam da cu zaspem i ako krenem ...... tako da ako mi se i desi svako sedmo vece/noc/jutro da pustim nesto na kraju budnosti , to sigurno nije neki film u koji valja ukljuciti organ za razmisljanje

pustih tako venom

slab sam na Hardija , sta cu

e , odgledah ga samo zahvaljujuci tome sto se uzodase kucemace pa oceju napoljeunutra svako malo

eto venom

a ono kucemace

(vise vredi minut i po Taboo , no 2 Venoma)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se be ide u pravcu da sam protivnik Marvel-a i u ovom slucaju Venom. Ovu kritiku sam nasao na net i potpuno se slazem. Ne punimo mi bioskope vec naslednici...
Znao sam za Venom odmah kada je izasao kome je dozvoljeno da gleda, tj do koje granice su isli. Da li je dobar, naravno. Za samo jedno konzumiranje, ne vise od toga. Isto ocekujem od Aquaman.. samo sa vecom dozom ozbiljnosti [emoji3]
Logan od prosle godine, kada se reziseru da sloboda, i napravi Marvelov hit, darker... Sjajno. [emoji3]
Sve se moze kad se hoce [emoji3]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Spachek said:

Za njegove filmove treba dobar zeludac.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

džekovu kuću sam skinuo, malo na preskok pregledao i bacio u korpu za otpatke, ali se još ne usuđujem da ispraznim korpu

za trira mislim da je suvi genije, ali sa druge strane, čemu takvi filmovi? ako su bunjuel I tarkovski pravili remek dela bez ekstremnih scena nasilja I svega drugog što odlikuje savremeni film pitam se šta ja mogu da nađem u ovakvom filmu? da je svet pokvaren a život nepravedan?

ne znam, videću...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, крокодил said:

To su filmovi za zabavu, i tako ih treba gledati, dozivljavati.

Ima boljih i losijih, ali ko voli stripove voli i ove filmove.

Haug.

Naravno.  Ako budu uradili Kapetanicu Marvel 50% od stripa biće ludnica. Ima da pomera planete po Sunčevom sistemu.

Ima Death Star  superlaser zrake u rukama  kojima može vasionske brodove i planete da uništava. Msm jeste preterano, i to toliko da će supermen

ko pičkica da bude. Što je i bio cilj kad su pravili strip.....:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...