Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Odgledao Blade Runner 2049... Odličan. Film je zasebna celina i svet za sebe. Muzika ne da nije klasična nego je tehno na momente. Ambijent tehno. Efekti su next level od bilo čega. Čak ni svemirski brodovi u Star Wars ne lete i ne zaokreću i sleću tako soft i uverljivo kao automobili u njemu sa sve registarskim tablicama. Gluma je izvanredna. Facijalne ekspresije , emocije... Film je umetničko delo. Preobiman sa puno detalja. Mračan, surov i BRUTALAN. Jeziva halucinacija budućnostti. (nije dečiji film - nikako) Jaka priča i plot. Mislim da ću ga gledati jedno 3 puta pre nego što uspem da utanačim sve šta se dešava u njemu. Moja ocena na IMDB bi bila 9.7

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Mikorist said:

Odgledao Blade Runner 2049... Odličan. Film je zasebna celina i svet za sebe. Muzika ne da nije klasična nego je tehno na momente. Ambijent tehno. Efekti su next level od bilo čega. Čak ni svemirski brodovi u Star Wars ne lete i ne zaokreću i sleću tako soft i uverljivo kao automobili u njemu sa sve registarskim tablicama. Gluma je izvanredna. Facijalne ekspresije , emocije... Film je umetničko delo. Preobiman sa puno detalja. Mračan, surov i BRUTALAN. Jeziva halucinacija budućnostti. (nije dečiji film - nikako) Jaka priča i plot. Mislim da ću ga gledati jedno 3 puta pre nego što uspem da utanačim sve šta se dešava u njemu. Moja ocena na IMDB bi bila 9.7

ti bre miko baš voliš te sf limunade...svaki ti remek delo:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/6/2017 at 9:13 AM, crni. said:

ti bre miko baš voliš te sf limunade...svaki ti remek delo:buehehe:

Kao Andrei Tarkovsky. Mislim da su neke scene jednostavno trebale da budu crno bele. B) Čak im ni boja ne treba. A ni 3D...Jer je potpuna nebuloza gledati Tarkovskog u 3D. Ono što je poražavajuće jeste da pola njih u bioskopu nije provalilo da je Denis Villeneuve gledao Tarkovskog više nego oni. Recimo Stalkera. http://www.imdb.com/title/tt0079944/ 
A ovde je konačno prsao i pokazao to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kontraverze prate soundtrack (što je još jedna u nizu veza sa originalnim Blade Runnerom), obzirom da ga potpisuju Hans Zimmer i Benjamin Walfisch.

Asocijacija na Stalkera je bila jasna još iz ranije dostupnog trailera i na nivou je posvete, pa tu vezu BR2049-Stalker ne treba dalje razvijati i mislim da samo može štetiti percepciji filma (ovog novog naravno).

Gledao sam u 3D, nije mi smetalo. Biće prilike i gledaću ponovo i bez tih pomagala.

Film je odličan!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

johan johansson je dao otkaz još letos.

neki delovi su ostali njegovi.

Hans Zimmer je morao da sedne i odsvira ceo film na istim sintisajzerima koje ima Vangelis. Da bi zvučao isto. Ili bar slično.
To su analogni uređaji sa početka 80ih. Benjamin Walfisch ne ume da svira na tim starudijama pa je to uradio Zimmer.

 Skoro sve je komponovao Benjamin & Johnan... papazjanija. Ali zvuči do jaja.

Spominje Yamaha CS-80 Synth kapiram da je koristio i Yamaha CP80 (onaj sa pedalama na podu).

Evo ceo Vangelisov gear ovde

http://equipboard.com/pros/vangelis

 

Od kompa koristili su samo Dark Zebru jasno čujem taj ton.

 

https://www.u-he.com/cms/zebra

 

Evo...znao.... na 2:12 još 2012 sam čuo taj hrapavi sonarni zvuk

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

johan johansson je dao otkaz još letos.

neki delovi su ostali njegovi.

Hans Zimmer je morao da sedne i odsvira ceo film na istim sintisajzerima koje ima Vangelis. Da bi zvučao isto. Ili bar slično.
To su analogni uređaji sa početka 80ih. Benjamin Walfisch ne ume da svira na tim starudijama pa je to uradio Zimmer.

 Skoro sve je komponovao Benjamin & Johnan... papazjanija. Ali zvuči do jaja.

Spominje Yamaha CS-80 Synth kapiram da je koristio i Yamaha CP80 (onaj sa pedalama na podu).

Evo ceo Vangelisov gear ovde

http://equipboard.com/pros/vangelis

 

 

Kakav fleš. Hvala za podsećanje. Te "starudije" su i danas etalon za dobar ton. Pogotovo analogne mašine: Moog, Prophet, ARP... Nešto slabiji su ovi sa digitalno kontrolisanim oscilatorima (Juno 106...).  Mislim da Benjamin Walfisch ima veliki hendikep ako nikada nije "programirao"  i pravio boje na starim sintovima. Gledajući najavu za BR2049 odgledao sam nedavno ponovo prvu verziju. Vangelis je to maestralno uradio i uklopio. Meni je njegov stil oduvek bio pomalo nezgrapan (što reče jedan čovek: "Kad Vangelis nagazi onaj njegov pravoslavni a-mol" :)) ali je zaista uspevao da pogodi senzibilitet i putem  melodije i samim bojama na sintovima. To se jako dobro uklopilo sa samom radnjom a bogami i vizuelnom estetikom filma. Za to "oranje" u donjim registrima su zaslužni pre svega Moog i Prophet, odnosno dizajneri Bob Moog i Dave Smith. Potonji je, osim što je dizajnirao fenomenalne Prophet sintove ,već tada radio na vektorskoj sintezi, koju je kasnije po akviziciji Sequential Circuits Inc.-a od strane Yamahe razvijao za istu. Odnosno celokupnu seriju SY, od koje vidim ima i jedne na Vangelisovoj listi. Kasnije je radio mislim za Steinberg softverske sintisajzere. Sa pomenute liste sam svirao na velikoj većini sintova od kojih su neki zaista retki, tipa Prophet 5 i još ređi Prophet 10... u stvari kada pogledam celu listu tu je gotovo sve što je ikada vredelo od sintova uz bonus u vidu Hammond B3 i Fender Rhodes. 

Eh da, Vangelisov ton nije lako emulirati, vidim to već prema ovim sekvencama. Iako nezgrapan, imao je mekoću tona u sadejstvu sa (kako se to tada govorilo) "masnim farbama". Ovo novo mi deluje pomalo plastificirano i sintetički. Ali ostaje da se pogleda film u bioskopu za konačan utisak ili nabavi kompletan soundtrack

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@prophet

nikako ne zaboraviti i Roland Jupiter 8 ( vidim sa onog sajta da Vengelis u svom rooster-u ima Jupiter 4 ( imao sam srece i priliku svojevremeno svirati Jupiter 8 i mogu samo reci da je Zlo :). Ima takav Humana Vox sa se smrznes ). Jedan od najboljih ikada napravljenih analognih synth-ova.

Btw, sve stoji ( pa naravno :) ) za Moog, Prophet, a narocito za Hammond i Rhodes.:wub:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo sam s bavio anatomijom zvuka ovog što sam čuo.


Ubaciš Brajana Ina (Apollo album) u Melodine ekstraktuješ melodiju kroz polifoni algoritam u mid.


Ubaciš mid u Logic Pro promeniš mu tempo. Uključiš mu Yamaha emulator (na žalost nemam pravu Yamahu) sa arpom (da ne odskače tonalitet). I dobiješ nešto jako slično ovome....

Nedostaje samo Zebra plagin (košta 200 evra - ne pada mi na pamet da ga imam) koja daje taj sonarni hrapavi zvuk u prvom planu.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[mention=579]prophet[/mention], 
nikako ne zaboraviti i Roland Jupiter 8 ( vidim sa onog sajta da Vengelis u svom rooster-u ima Jupiter 4 ( imao sam srece i priliku svojevremeno svirati Jupiter 8 i mogu samo reci da je Zlo [emoji4]. Ima takav Humana Vox sa se smrznes ). Jedan od najboljih ikada napravljenih analognih synth-ova.
Btw, sve stoji ( pa naravno [emoji4] ) za Moog, Prophet, a narocito za Hammond i Rhodes.:wub:
 


Naravno Jupiter 6 i 8, ima se tu jos sto sta dodati. Meni u secanju Zawinulov Prophet T8 sa tonskih proba pre poslednjeg nastupa u Sava Centru. Kakav je to "fat" ton bio.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlican Blade runner, odlican. Atmosfera, scene, muzika na nivo. Posle interstela najbolji scfi sto sam skoro gledao.
One zene u filmu se neverovatne, ama bas...nek ide u pm...
U odnosu na prvi deo, mozda su malo tanji sa pricom ali ne toliko da umanjuje kvalitet. Definitivno se nisu obrukali. Uzivao sam 2 sata i 40 min su prosla kao od sale.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Huuuuh. Onako za pocetak posta o danas pogledanom Blade Runner 2049.

Prica je dosta tanka. Fotografija odlicna. Tarkovski ocigledno prisutan ( sam pocetak sa farmom, pa onaj narandzasti deo u kontrastu te oranz boje, sto bi slobodno moglo biti i crno belo ). 

Rajan Gosling odlican. Definitivno neobican film, ali sve u svemu vise sam ocekivao.

Muzika generalno odlicna. Zimmer profesionalan kao i u svim njegovim radovima. Jedina mala zamerka je ocigledna namera da sve to zvuci "vangelisovski". 

Tako i zvuci.

Ono sto je odlicno sto se tice muzike, a vec je ovde i spominjano i pisano, to su te analogne "farbe" vintage sintisajzera u kojima sam uzivao.

Malo slika ( spoiler alert ! ) uradjenih "na kvarno" sa Cannon IXUS 100 IS i par sa iPhone5 

br1.jpg

br2.jpg

br4.jpg

br5.jpg

br6.jpg

br7.jpg

image1.JPG

image3.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Huuuuh. Onako za pocetak posta o danas pogledanom Blade Runner 2049.
Prica je dosta tanka. Fotografija odlicna. Tarkovski ocigledno prisutan ( sam pocetak sa farmom, pa onaj narandzasti deo u kontrastu te oranz boje, sto bi slobodno moglo biti i crno belo ). 
Rajan Gosling odlican. Definitivno neobican film, ali sve u svemu vise sam ocekivao.
Muzika generalno odlicna. Zimmer profesionalan kao i u svim njegovim radovima. Jedina mala zamerka je ocigledna namera da sve to zvuci "vangelisovski". 
Tako i zvuci.
Ono sto je odlicno sto se tice muzike, a vec je ovde i spominjano i pisano, to su te analogne "farbe" vintage sintisajzera u kojima sam uzivao.
Malo slika ( spoiler alert ! ) uradjenih "na kvarno" sa Cannon IXUS 100 IS i par sa iPhone5 
br1.jpg.62b870cd9dc1331cf29e206dbe7fd0fb.jpg
br2.jpg.7bb6ec7639c3db8509ed970aa2bdf429.jpg
br4.jpg.6aeb045b8d7896d5a82aa8fcaea8eeb1.jpg
br5.jpg.8f5535cd986cb907c725d87198f7611e.jpg
br6.jpg.1baf161ef1eb2b1adf501e4e74a69a34.jpg
br7.jpg.ca9a274d84bc74732a4a3cac7228cad4.jpg
image1.JPG.1453c08ebd2f13e04c13c9ca3e280442.JPG
image3.JPG.a3b610f713a03152cedaa13470da6dd2.JPG
Evo jedan niskobudzetni.

http://m.imdb.com/title/tt5655222/


Odlican film sa sjajnim Sam Elliott-om. To vam je onaj ciji glas vodi film Big Lebowski, cuveni The Stranger.

Give the man the fucking Oscar!




Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Trotter said:

Evo jedan niskobudzetni.

http://m.imdb.com/title/tt5655222/
. . . 
 

Odgledao preko torenta. Doobar.

U tom filmu meni onaj marginalac, epizodni glumac, komshija, "lagani" narko dealer i gledac Baster Kitona na Bly Ray-u prosto "pokidao".

Nego, kada smo kod takvih prica, meni je ovaj remek delo :

http://www.imdb.com/title/tt1624408/

Nesto sam burlao filmografiju Moli Parker i naleteo na ovaj kanadski biser film iz 2010 god. Na zalost, ova njena kompanjonka je u toku snimanja ovog filma vec znala za kancer, lecila se, ali je preminula (2010) pre premijere.

Ozbiljna preporuka.

220px-Trigger2010Poster.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odgledao preko torenta. Doobar.
U tom filmu meni onaj marginalac, epizodni glumac, komshija, "lagani" narko dealer i gledac Baster Kitona na Bly Ray-u prosto "pokidao".
Nego, kada smo kod takvih prica, meni je ovaj remek delo :
http://www.imdb.com/title/tt1624408/
Nesto sam burlao filmografiju Moli Parker i naleteo na ovaj kanadski biser film iz 2010 god. Na zalost, ova njena kompanjonka je u toku snimanja ovog filma vec znala za kancer, lecila se, ali je preminula (2010) pre premijere.
Ozbiljna preporuka.
220px-Trigger2010Poster.jpg.1b10f0a1db65881839b9bde07d785a5a.jpg
O yeah!

Jel ti spavas ponekad? Kad sve to stizes da pogledas i poslusas?!



Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...