Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Ja sam to nedavno zavrsio, i ma koliko ga volio kao glumca, cenio kao rezisera, nisam mogao da ne primetim kako je Klint , u stvari jako tanak, da ne kazem los, glumac.

Kao reziser i producent je mnogo bolji.Precesljao je sve moguce zanrove, i pokazao da sve moze da bude dobro i zanimljivo.

Mislim da se jedino u SF zanru nije oprobao, bar se ja ne secam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 20.8.2017. at 0:13 PM, Zverogušter said:

Incendies je van konkurencije od svih pomenutih na ovoj strani, tj. na prosloj.

Film jeste vecim delom dobar, ali me nevidjeno iznerviralo sto nije ni teoretski moguca glavna kvaka 22 u filmu; davno sam gledao, ali mislim da se dobro secam - otac blizanaca je njihov davno rodjeni brat, koji je svojevremeno silovao majku, je li tako? Da sve zanemarimo, vremenski je nemoguce..zabava za celu porodicu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

auuu bokte ... oznojili su mi se dlanovi od ovog teksta o novom Blade Runneru . više ne čitam ništa... samo idem u BIOSKOP :loleverybody:

 

 

 

"In fact, the sequel slightly de-emphasises the first film’s intimate, downbeat noir qualities in favour of something more gigantic and monolithic, preserving Ridley Scott’s massively controlled andante tempo. Yet there is something so sinuous and manoeuvrable about the drama, and its CGI rendering is like nothing I’ve ever seen.This film’s scale is extraordinary. It places the acid tab of cinema-pleasure on your tongue."

 

https://www.theguardian.com/film/2017/sep/29/blade-runner-2049-review-ryan-gosling-harrison-ford-denis-villeneuve

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obratiti  pažnju ovde na radni zid dizajnera. Svaki kadar i svaki sekund  je nacrtan i dizajniran posebno. Pošto je duži film i veća priča, veći je i svet u kome je film. Mislim na 2 sata i 43  minuta. Ali isti dizajn prvog filma samo proširen. Lawrence G. Paull & Dennis Gassner. Šta oni izmaštaju u tom ambijentu režiser posle snima. A ambijent odnosto dizajn je 90% ovde. Iako je Denis Villeneuve režirao ovo ne liči na njegov film. Ali ne liči ni na Ridley Scotta. Ovo je novo nešto potpuno. Hibrid staraca koji su pravili i prvi film.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Totalna je enigma i soundtrack filma. Niko ništa ne govori.

Da li je Vangelis pomagao ili ne. Jóhann Jóhannsson je dobio otkaz jer nije mogao da zadovolji muziku da lići na Vangelisa...

A onda su zaposlili Hans Zimmera da izigrava Vangelisa... Šta se događa pojma nemam. Vangelis ima 74 godine.

Da li ih je odbio ili nije dobrog zdravlja da to može da odradi pojma nemam. On sigurno ima u arhivi ne ovaj jedan film nego više njih.

OVO su filmovi gde muzika bukvalno nosi minimum 1/3 filma.

2007 godine je izdao album u kome je uradio skoro celu muziku za nastavak.

Ko zna, možda neko drugi uspe da se približi dimenziji u kojoj se on nalazi. I odsvira ovaj Tehno - Etno - Džez - Synth-pop Stil iz 2007 godine.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...