Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

stvarno zanimljivo, i ja sam avatara izdrzao sat vremena. mislim da je to bilo onda kad sam video sigurni viver onako jadno nacrtanu ili onda kad su leteli izmedju onih stena koje su lebdele i sa kojih je padao vodopad :buehehe: ne secam se viseznaci ovako, da je avatar nekakva prekretnica u filmu je krajnje neozbiljno receno.prekretnice su pravili malo ozbiljniji ljudi nego sto je to americki veljko bulajicna kraju krajeva ovaj film nije uporediv ni sa kojim filmom osim animiranim pa se tu mogu traziti kojekakve prekretnicesta je izuzetno u avataru mozemo argumentovano da raspravljamoda li je to originalna prica ili posebna gluma (ono malo sto je ima), efekti, scene, fotografija, pouka ili su to 3d naocare?los blokbaster o kome mogu stranice da napisem, ali ne znam da li vredi zamarati se jer o ukusima ne vredi raspravljati.svaki samersov film je teska komercijala, ali na neki originalan nacin, meni daleko prijemljciviji od kameruna. alien je sjajan film, ali nije originalan...tek je drugi deo, vec vidjeno, smisljeno, uradjeno i to na bolji nacin u prvom originalnom delu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znaci ovako, da je avatar nekakva prekretnica u filmu je krajnje neozbiljno receno.

Samo što ja nisam bio nimalo neozbiljan kada sam to napisao. Onaj ko je očekivao glumu koja ostavlja bez daha iz onakvih trejlera nije trebao ni ići da gleda film. SF je žanr u kom gluma ne čini previše značajan deo filma. Mogu da nabrojim X dela SF-a u kojim je gluma svedena na minimum, a priča i efekti svrstali film u 100 naj. Setimo se samo serije X Files. Dejvid Duhovni je lik koji uopšte ne zna da glumi. Kada su stavili Robert Patrika upropastiše seriju i ubrzo zatim je propala. Najbitniji je osećaj dok se gleda film koji svaki režiser napravi na svoj način. Džejms je po ko zna koji put dokazao da zna svoj posao kao i da je jedan od najboljih. On se upisao u istoriju kinematografije kao režiser koji je prvi napravio 3D film i to ne makar kakav, nego odličan. Kada moja deca budu spustila malu spravu na sredinu sobe i uključila hologram (jer budimo realni posle 3D jedino to ostaje) možda ću i ja kao deda da kukam kako tu nema pravih umetničkih vrednosti (mada čisto sumnjam jer nisam taj tip).

ali ne znam da li vredi zamarati se jer o ukusima ne vredi raspravljati.

Sa ovim se slažem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onaj ko je očekivao glumu koja ostavlja bez daha iz onakvih trejlera nije trebao ni ići da gleda film. SF je žanr u kom gluma ne čini previše značajan deo filma.

hm, hm...malkom mek dauel u paklenoj pomorandzi...apsolutno briljantankao i ruder hauer u blejd raneruevo njih dvoje sam se odmah setio, ali ima toga josnekad se za snimanje sf filmova islo u saharu ili se nosilo limeno odelo na 40 stepeni, snimalo se u prljavim predgradjima londona, u opasnim zonama hemijske industrije, a danas diznijevi animatori i 3d naocare prave "filmsku prekretnicu".prestar sam ja za ovo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nekad se za snimanje sf filmova islo u saharu ili se nosilo limeno odelo na 40 stepeni, snimalo se u prljavim predgradjima londona, u opasnim zonama hemijske industrije, a danas diznijevi animatori i 3d naocare prave "filmsku prekretnicu".prestar sam ja za ovo...

He he ... Inače su R'n'R u početku pokušali da zabrane i zvali đavoljom muzikom :buehehe: . Rudger Hauer je uvek fantastičan. Najbolje je kada se spoji dobar scenario sa dobrim glumcima bez sumnje. Jeste sada pojednostavljeno snimanje filmova računarskom tehnologijom, slažem se. Ali ja to ne vidim obavezno kao lošu stvar. Ja to vidim kao ... eeee nekad je mom dedi trebalo 3 meseca da sadelje nogare i napravi sto, a sada mašina to uradi za dva sata (i to preciznije)..... Nova tehnologija je ta koja pravi prekretnicu. Da nije bio Kameron, bio bi neko drugi. Animatori tj. dizajneri u 3D Max-u su u stvari novi krojači i to će se tek pokazati kako godine budu prolazile.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskreno se nadam da se to nikada neće desiti. Tog trenutka film prestaje da se zove film i počinje da se zove crtać, a to je bezveze. Volim ja ispitivanje mogućnosti nove tehnologije, ali ništa ne može zameniti pravu dobru glumu kakvu pružaju Robert De Niro, Al Paćino, Džek Nikolson, Ser Entoni Hopkins, Džodi Foster, Robert Dauni, Žan Reno, Suzan Sarandon, Semjuel L. Džekson, Lorens Fišburn, Džoni Dep, Harison Ford itd. itd. itd. Ne želim da budem deo takve budućnosti i mislim da to neće niko dozvoliti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre dosta godina japanci su uveli robote u auto industriju da zamene coveka u farbanju karoserija. Da bi to izveli najbolje uzeli su najboljeg radnika, prikacili sonde na njega i pustili ga da farba auto. Nakon zavrsetka robot je mogao da ponovi iste poteze i svaki auto bi bio savrseno ofarban. Problme se javio sa novim modelom karoserije jer nije imao od koga da nauci.Mislim da racunari nikad nece moci da zamene glumce jer za odredjeni broj godina to vise ne bi licilo na glumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je ovo perverzija dokle su otisli - mislim tehnoloski....Verovatno niste dovoljno puta videli film :buehehe: Pogledajte HD fotografiju jednog od Frejmova :buehehe:post-1-126498292313_thumb.jpgObratite paznju kad Neytiri zumirate - na glavi ima zastitne naocari za letenje - prave avijaticarske....:punk:(umesto stakala su krila od nekog insekta - a na njima se vidi refleksija u odnosu na izvor svetla)A vidi se na glavi i perut....ovakvi detalji se ne vide ni na 2D ni na 3D golim okom - jedino ako ne vidite kao supermen...A ipak je radjeno kao da mozete da vidite kao supermen...Lodilo mozga :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

LED televizori imaju toliki potencijal da se početkom 2011 najavljuje izbacivanje modela koji imaju veću rezoluciju od 1080p. To će reći da je slika oštrija nego što je čovek u prirodi može videti golim okom. Ovo ne mora obavezno da bude dobro i uživo ako je na papiru. Uh, dobro.... Odo ja na posao :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne bi bilo nesporazuma, link ka Samsung Luxia UN 55B800 je trebao da ukaže ma ispravan naziv tzv "LED televizora" - LED backlite LCD Television, tj pozadinsko osvetljenje LCD panela sa LE diodama (a ne fluo cevima). :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Донесе ми пријатељ синоћ, филм је тотално лудило што би неки рекли!

Postavljena slika

Харлесон је екстра као и увек!!!

И тек на крају филма музика групе на коју сам потпуно заборавио:

The Black Keys

Postavljena slika

кајзеР_Созе

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj TV ima "tek" full HD. Najavljuju televizore sa većom rezolucijom od Full HD.
"Oštrina vida je sposobnost oka da razabere fine detalje i označava kvantitavno merenje sposobnosti oka da uoči sliku u fokusu na određenoj udaljenosti." Ovo govori sve. Dakle za sada neki ljudi imaju sposobnost vide takvu sliku golim okom da mogu na određenoj razdaljini da razaberu detalje jasno (onako kako nama koji to ne možemo Full HD tehnologija pruža mogućnost). Sledeća stepenica je toliko oštra slika, da će kada snimaju nešto sa razdaljine od 100 metara, nama to biti jasno ocrtano na ekranu kao da se nalazi na 20 metara :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...