Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Обавезно!Мала напомена: Дејвид Бови игра улогу Николе Тесле!стоН_Колд

upravo odgledaoveoma neobican film
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sama prica i nije toliko bitna (tema je SF sa kojom je tarkovski voleo da se igra) koliko je neverovatno do kakvog je savrsenstva tarkovski tezio i ta teznja ga je na kraju odvela u grob.

fotografija, svetlo, aunteticna scenografija, muzika, montaza...cisto savrsenstvo

OPSIRNIJE

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledao sam nove Transformerse...Dva i po sata bacena+dobrano sam se iznervirao tokom filma. Najbitnije od svega je da amerikanci mogu da demonstriraju svoju vojnu silu i da ratuju sa Deseptikonima, a u svakoj drugoj sceni Megan trci onako kljakavo-bezi od robota :buehehe: , sa razbarusenim gonjim delom, a u pozadini eksplozija milion...misliiim :buehehe: Vrhunac je bio kad je su ona i glavni glumac :blush: bili okruzeni sa 6 robota i ovi ne mogu da ih kiluju. Uh sal sam popizdeo...Inace, jos jedan + za sherloka i jedan - surogate. Ako vas bash lozi taj scenario upravljanja drugim telima imate i "Gamer" film na isti kalup.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledao sam nove Transformerse...

Филм катастрофа мислим на Трансформерсе!

Осим новог Камара СС!

Али зато :

Postavljena slika

Вреди погледати :buehehe:

Мала напомена: По могућности погледати филм сам!

Препоручујем.

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Подсети ме колега Чакија са Трансформерсима, али са главном мушком улогом.

Филм:

Postavljena slika

Је из '07

А филм:

Postavljena slika

Је хичкоков филм из 1954-те!

Тематика иста сценарио скоро исти, али разлика у годинама очигледна као и техника!

Изгледа да Амери ваде старе филмове и на бази њих праве нове.

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Вреди погледати :buehehe:

Мала напомена: По могућности погледати филм сам!

Pogledano po preporuci. Dobrano pojačao zvučnike, zamračio sobu i pustio film. Film je vrhunski. Nemam šta drugo da dodam :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He he.... Gledam nešto vreme napolju i razmišljam se da li da pustim sledeće Dobermann 1997 sa Vinsent Kaselom ili Biker Boyz sa Lorens Fišburnom :buehehe: Mislim da ću oba :buehehe:Ovaj dan je samo za mene :punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, sad sam dosao iz bioskopa Usce(odlicna sala, oko 500 mesta, nije autobus k'o vecina novih), gledali smo Avatara - jednu rec imam: WOW !Prica k'o prica, nije losa, citao sam takve SF romane i pre 30 godina ali nivo realizma i intenzitet dozivljaja u ovoj novoj tehnici je nezamisliv, stvarno sam impresioniran, idemo sledeceg vikenda da ga gledamo opet :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre vise od cetvrt veka sam isao u Bg da gledam Flashdance u Sava centar. Pitao sam prijatelja sa kojim sam isao da li je gledao? Odgovorio mi je: u Beogradu se ne pita da li si gledao nego koliko puta si gledao. Ljudi su po 7-8 puta isli gledati taj film zbog tada najjaceg bioskopskog ozvucenja u Evropi i tada drugom po velicini platnu u Evropi. Nemjte me drzati za rec ali mislim da je rec o 40000W.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam u prestonicu isao samo da gledam Rattle & Hum -vise se i ne secam gde , ali je za tu priliku bilo instalirano Bose ( ? ) ozvucenje sa nekim tubulrnim sub-ovima .... smestenim na bini ispod platna poprilicnom duzinom ;iskreno - ne secam se zvuka - bejah klinac , sve je bilo dobro , curice okolo ......mnogo bolje se secam nekoliko JAzz Festova na koje sam isao u Prestonicu ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svim obozavaocima avatara predlazem da se okanu corava posla i pogledaju ovaj film.

i kad vec volite efekte obratite paznju na scenu trke u parizu (inace snimljenoj u pragu) prema kojoj je avatar snjeguljica i sedam patuljaka

vreme je za smenu...samers je sve bolji, a kamerun sve losiji

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crni, neverovatno koliko je sve stvar afiniteta, G.i.Joe je samo moj 9-godisnji sin izdrzao do kraja (na kraju rekao da je film "onako"), a zena i ja smo posle pola sata od pocetka izasli "na kafu". Idi pogledaj avatara sa 3D cvikerima, ovo nije stereoskopska crveno-plavo zajebancija vec si stvarno "unutra" - kad je napr. scena u kokpitu letelice sama ti ruka podje da pipa dugmice :buehehe:Nije svejedno gde odes da gledas, kazu da je "real thing" samo na Uscu i u Delta city-ju.I ja sam mislio da nista od tih holivudskih zamlatancija ne moze da me impresionira, al' sam se prevario...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crni, neverovatno koliko je sve stvar afiniteta, G.i.Joe je samo moj 9-godisnji sin izdrzao do kraja (na kraju rekao da je film "onako"), a zena i ja smo posle pola sata od pocetka izasli "na kafu". Idi pogledaj avatara sa 3D cvikerima, ovo nije stereoskopska crveno-plavo zajebancija vec si stvarno "unutra" - kad je napr. scena u kokpitu letelice sama ti ruka podje da pipa dugmice :buehehe:Nije svejedno gde odes da gledas, kazu da je "real thing" samo na Uscu i u Delta city-ju.I ja sam mislio da nista od tih holivudskih zamlatancija ne moze da me impresionira, al' sam se prevario...

Na listu bioskopa bih dodao i Roda cineplex na Banovom Brdu. Gledao sam ga tamo sa 3D cvikama dva puta i oba puta sam izašao sa osmehom. Delimo mišljenje što se tiče G.I. JOE-a. Film je bezveze. Pravljen je za decu kao i oni filmovi sa Hulk Hoganom :buehehe: . Avatar i G.I. Joe nemaju veze jedan sa drugim niti što se tiče tehnologije snimanja niti priče. Inače ispostavilo se da obožavaoci Avatara napraviše od njega najgledaniji spektakl u istoriji kinematografije. Do sada zaradio milijarduiosamstopedesetmiliona dolara :punk: Inače je Avatar prekretnica u kinematografiji kao što je i Matrix bio svojevremeno. Eh da... Odgledah Biker Boys i Dobermann se polako završava. Sad prelazim na Black Ops sa Lens Henriksenom :) Skidaju se upravo i Star Wars-The empire strikes back i Gone in 60 seconds u 1080p i 720p da ima šta da se gleda sledeće nedelje :). Idemo dalje :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na listu bioskopa bih dodao i Roda cineplex na Banovom Brdu. ...

Cuo sam da je jako dobar i od drustva iz Zarkova i Julinca, al' meni je Banovo Brdo bas daleko...

... Inače je Avatar prekretnica u kinematografiji...

Mozda sam trenutno jos pod jakim utiskom ali meni se cini da je razlika u odnosu na standardnu produkciju kao izmedju nemog i ton filma.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda sam trenutno jos pod jakim utiskom ali meni se cini da je razlika u odnosu na standardnu produkciju kao izmedju nemog i ton filma.

Osećaj te uopšte ne vara :buehehe:Danas sam pročitao u novinama da je sličnost između Avatara i knjige našeg pisca Predraga Uroševića iz 1984 "Tihana iz Erga" neverovatna, pa ću uskoro potražiti tu knjigu da se i sam uverim. Postoje spekulacije da je ideja ukradena od nas :buehehe: (uvek smo mi sve prvi smislili :punk: ). Baš ću da pročitam da vidim šta se dešava u knjizi i ima li realnih dodirnih tačaka sa Avatarom :)Što jednom reče Kusturica (bar mislim da je on) "Hebeš onaj film što ne liči ni na šta" :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...