Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Au...nista mange...akira, ghost in shell...? :buehehe: Bullet, ex drummer, there will be blood, arizona dream, silence of the lambs, seven, fight club, immortel...Uz letnji zelenish> freddy got fingered.The last starfighter, goonies!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hm, niko da pomene vanamericko podrucjeevo meni 10 omiljenih filmova kojih se trenutno secam:1. andrej rubljov-tarkovski2. svadja-fasbinder3. brak marije braun-fasbinder4. rasomon-kurosava (od kurosave volim i sedam samuraja)5. secas li se doli bel-kusturica6. slatki zivot-felini7. misterije organizma-makavejev8. sve o mojoj majci-almodovar9. taj mracni predmet zelja-bunjuel10.fani i aleksander-bergmanja prosto obozavam evropski film pa tu jos ima i limeni dobos, amakord, nazaren, diskretni sarm burzoazije, svi filmovi roberta roselinija, pa francuske komedije sa zak tatijem i fernandelom i tako. trebalo bi mi ceo dan da nabrajam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bravo majstore!ko se ne bi secao ove legendarne scene, dobrog starog berta rejnoldsa i koliko-puta-fenomenalnog dzon vojtada, nekad su ameri stvarno znali da prave filmoveinace, secam se kako su ovu pesmu sjajno izvodili plava trava zaborava

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad smo kod dobrih americkih filmova, ne mogu a da ne pomenem stenli kjubrika i nekoliko njegovih vrhunskih filmova. odiseja 2001, paklena pomorandza, isijavanje, bari lindon, sirom zatvorenih ociju. neko je jednom rekao da kad bi neko hteo da snimi bolji film od odiseje morao bi da snima na auntenticnoj lokaciji. e upravo je tu kjubrik nadmasio sam sebe napravivsi paklenu pomorandzuzalosno je, posle ovakvih remek dela, gledati danasnji americki film (avatar, indijana dzons, transformersi, 2012 i sl)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zanimljiv projekat scenariste i reditelja oren pelija autora vec kultnog filma vestice iz blera

film je radio u sopstvenoj kuci, potrosio 12.000$ a zaradio 66 mil.$

medjutim, najveca zanimljivost je sto dosta gledalaca jos ne zna da li je film stvaran ili ne iako se po netu mogu naci slike protagonista, zivi i zdravi, cak su dali i intervju da razbiju sve nedoumice

sjajna ideja, oren peli je zasluzio svaki cent

Postavljena slika

vise informacija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja prosto obozavam evropski film ...

Moj Covek :tongue10: Meni se gadi Americki film ( a i mnogo toga Americkog).Pomenu li neko moj omiljeni i najbolji film svih vremena, po izboru mnogih relevantnih filmskih autoriteta, Casablanka ? Jeste, jeste, melodrama ali nije li svaki ljubavni film melodrama.Pa Rasomon, pa Bunjuel, Almadovar, Felini i ceo Evropski film, a od Nasih Otac na sl.., Underground, Crni talas ( kad budem mrtav i beo, Makavejev, Zika...) i naravno najbolje od svega Ceski film ( Strogo kontrolisani...) najbolja scena celokupne kinematografije, udaranje pecata na dupe.BTW pre par dan sam kasno uhvatio neku Spansku komediju, neki tajni agenti ( ko Alan ford, karikature, film dosta lici na strip) uspavao sam se pa nisam video ni kraj ni pocetak. Zna li neko naslov filma?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Колега Црни морам мало да вас мучим, наравно позитивно.

У налету сећања ево још једног филма са сличном тематиком:

Postavljena slika

Едвард Нортон у добро одиграној улози.

Што је старији све је бољи!!

И даље иста реченица :

Добар филм, вреди погледати, препоручујем.

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inace gledao sam i ovo

Postavljena slika

film je naravno stupidan, ali je meni bilo zanimljivo sto je nacin upravljanja surogatima (robotima) potpuno isti kao i upravljanje avatarima iz istoimenog filma pa se pitam ko je kome ukrao ideju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inace gledao sam i ovofilm je naravno stupidan, ali je meni bilo zanimljivo sto je nacin upravljanja surogatima (robotima) potpuno isti kao i upravljanje avatarima iz istoimenog filma pa se pitam ko je kome ukrao ideju

Знам га, једина предност што траје сат и двадесетак минута и све се одвија великом брзином.Није за препоруку али вреди погледати!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...