Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Hahahaha, mislim da mi je ovo jedan od omiljenijih filmskih serijala kad sam bio klinjac, a ovaj nastavak ubedljivo najomiljeniji. Ma mrak! :D

Da ,detinjstvo, skoro sam poskidao i pogledao sve delove da se podsetim, i jos po nesto, ovaj je dobar: http://www.imdb.com/title/tt0078528/?ref_=tt_rec_tt

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Gledao i jedan i drugi, tj prvi i ovaj drugi deo. Da se niko ne ljuti, moje skromno mišljenje je da se tu malkice preteralo a sve u maniru opsesivne manije gonjenja. Ako sebe ubediš da su svi lopovi i manipulanti i da se ceo jedan deo sveta urotio protiv onog drugog dela sveta kome ti pripadaš, očekuj da ćeš se uskoro probuditi sav fobičan... A onda si ga zagasio. Ima na mađarskoj televiziji jedna emisija koja se zove "Bilo jednom dve nemačke"... Bio jednom berlinski zid, bila jednom gvozdena zavesa... pola se sveta gledalo s drugom polovinom preko nišana... Ali nije bitno šta ja mislim. Moje mišljenje je jedno od milijardu. I bitno je samo meni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.filmski.net/filmovi/arhiva/6062/pijev-zivot

pi-575x410.jpg

Ja retko gledam filmove a još ređe ih preporučujem  za gledanje.

Ovaj je film preskočio oba moja limita.  I limit gledljivosti( da ga izdržim 2 sata) i kvalifikovanje da se preporuči i drugome.

Veoma  metaforičan film. Skoro svaka scena ima neko značenje i ceo film je za ozbiljno gledanje a ne  za zabavu.

Ima čak i analiza filma na netu ali malo ga previše drve, pogotovo kad se dotaknu religije.

life-of-pi2.jpg

Grafika je fenomenalna. Nikad nisam video bolju. Ne  možete da verujete da je tigar ( a i ostale životinje) samo animacija.

 

 

PS  Ponekad mi smetaju gafovi u filmovima. Ovde mi je zasmetalo  da brodolomniku za  227 dana na moru nije porasla brada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Life of Pi je vizualno impresivan film. Takođe, rađen je u 3D tehnici (a tako sam ga svojevremeno i gledao), koju je Ang Lee koristio kao ravnopravnu ostalim rediteljskim tehnikama, ili joj čak posvetio posebnu pažnju i istraživao.

Ostali kvaliteti filma ipak zaostaju, pa se i krajnji domet ipak čini ograničenim. Pri tom se ograđujem i ne mislim da je film loš, recimo da bi ocena bila dobar. Ono što svakao želim da kažem je da čak i opusu Ang Lee-ja ima bar nekoliko boljih filmova.

I da, element zabave, ili zabavnog u filmu (ne samo ovom, koji je povod za pisanje) svakako je važan, ali izostanak zabavnog, samo po sebi ne predstavlja kvalitet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima tu raznih rediteljskih tehnika. Recimo suzavanje formata u sceni sa letećim ribama.

Otsustvo zabave nisam naveoi kao kvalitet nego kao preventivu da se ne iznevere neka očekivanja, a i kao distinkciju od drugih Lijevih filmova tipa Hulk, Tigar -Zmaj ( ako si za njih mislio da su mu bolji).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ima tu raznih rediteljskih tehnika. Recimo suzavanje formata u sceni sa letećim ribama.

Otsustvo zabave nisam naveoi kao kvalitet nego kao preventivu da se ne iznevere neka očekivanja, a i kao distinkciju od drugih Lijevih filmova tipa Hulk, Tigar -Zmaj ( ako si za njih mislio da su mu bolji).

 

Hulku ću nekada dati drugu šansu, pošto mi je ostao utisak da sam nešto propustio. Recimo da bih Pi okarakterisao i kao pitkiji i kao zabavniji od ove verzije Hulka.

Tigar-Zmaj je sasvim druga priča: izvanredan film, klasa u odnosu na Pi!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledao i jedan i drugi, tj prvi i ovaj drugi deo. Da se niko ne ljuti, moje skromno mišljenje je da se tu malkice preteralo a sve u maniru opsesivne manije gonjenja. Ako sebe ubediš da su svi lopovi i manipulanti i da se ceo jedan deo sveta urotio protiv onog drugog dela sveta kome ti pripadaš, očekuj da ćeš se uskoro probuditi sav fobičan... A onda si ga zagasio. Ima na mađarskoj televiziji jedna emisija koja se zove "Bilo jednom dve nemačke"... Bio jednom berlinski zid, bila jednom gvozdena zavesa... pola se sveta gledalo s drugom polovinom preko nišana... Ali nije bitno šta ja mislim. Moje mišljenje je jedno od milijardu. I bitno je samo meni.

Baš si u pravu ali si u krivu, ako svi svoja  mišljenja sačuvamo za sebe a to se upravo i dešava ropstvo nam ne gine. Težinu lanaca je lako smestiti u kategoriju teorija zavere i fobičnosti a to je i cilj kreatora svetskog pokreta, sve proglasiti teorijom zavere. 

 

Zato nemoj ćutati, tvoje miišljenje nema značaja ako ga zadržiš za sebe. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...