Jump to content

Ozvučavanje učionice?


Uros Petrovic

Preporučeni Komentari

Zdravo svima,
treba mi savet za ozvučenje školske učionice, pa me zanima da li je ovako nešto uopšte izvodljivo - dva ili više zvučnika treba da budu povezani sa mikrofonom, i kompjuterom po mogućstvu. 
Imam sistem sa nekom Yamahinom miksetom, AKG naglavnim mikrofonom i AKG risiverom za mikrofon, međutim ovo je totalno nepraktično iz razloga što je preglomazno a uređaji moraju stalno da se prenose da ih deca ne bi dirala i pokarambasila, a drugo što nastavnici sa ovim ne mogu nikako da se snađu jer je za to njih viša nauka (jednom da se podesi i da se ostavi da radi 24/7/365 - mislim da ne sme).
Da li postoji neko 'idiot-proof' rešenje koje bi bilo tipa on / off, znači bez potrebe za miksetom / pojačalom / risiverom (sve to mnogo komplikuje..)

Neki konferencijski mikrofon možda, ne znam kako oni funkcionišu, povezan na aktivne / pasivne zvučnike?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

po oglasima nadji par aktivnih zvucnika cene koja ti odgovara , bilo bi korisno da imaju volumen pot na sebi

 

mozes da pogledas i na sajtovima Player,Elementa,Mitros Music, itd.

sto se tice mikrofona , ima bubica sa prijemnikom , treba traziti

onda bi opcija bila da se zvucnici povezu na racunar (izlaz za sluzke) a mikrofon ukljuci u racunar, pa na software mixeru podesis sta treba

 

ako je to prekomplikovano , javi se da vidimo koja najjednostavnija druga opcija pije vode

 

mozda se javi i neko ko je vise u problematici , pa ponudi konkretna resenja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...