Jump to content

Ei nis zvucnici , neka moja budzevina


Peca ja

Preporučeni Komentari

Za te pare ... skoro da nema bolje. :D

A ko će da pravi novu skretnicu i zašto? Zameni elektrolite (F&T što bi reko Čika Brka), zameni kablove i stavi u pogon.

Ondak bi trebalo još malo kutije sanirati i okrečiti, papirne membrane uraditi damar lakom, očistiti tu štroku sa visokotonaca, eventualno zameniti platno.

Inače trebaće ti stalci, ne može to biti podnostojeća kutija nikako. Visokotonce diži u nivo ušiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako mi je drugar rekao na njegovim je menjan srednjetonac i skretnica, nisam stigao da ga pitam zašto? :) Na ovim sa oglasa nije ništa menjano već su srednetonci EI tako je fabrički, kaže prodavac. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha, ne radi se o istim kutijama. :doh:

Onda radiš skretnicu po tom uzoru, ako te ne mrzi. Ili zadržiš postojeće. Koliko ih se sećam srednjotonac se dernja ko blesav, to treba prigušiti L padom.

Proveri da li su ispravni driveri, slušaj malo, ponesi instrument pa premeri šta može da se meri (samo bas). Stavi uvo na srednji i visoki dok svira muzika. Utisni malo (5mm) bas driver da ne zapinje negde (kad ne radi naravno).

Driveri izgledaju kao da su mazani nečim, to može biti mačka u džaku, dobro ih pregledaj.

Skini mu cenu 20eur zbog jako lošeg stanja. :heat:

Znači čeka te rasturanje, lagano gitovanje i farbanje kutija crnim mat sprejom, mazanje drivera damarom, zamena dampinga (obično je unutra mineralna vuna) pa ožičenje i nove skretnice.

Ja lično to ne bih kupovao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, dejanco32 reče

Znači trebao bi puno da se bakćem oko njih a nemam baš toliko znanja ni vremena. Hvala puno:cheers:

Vidiš i sam na slici kakvi su, a gde je tek ono što ne vidiš. :bomb:

Ima posla dosta, možda se isplati, možda i ne.

A skretnica od ortaka ti ne vredi, nisu isti srednjotonci. Oni se i menjaju jer najbrže propadaju i ne zvuče baš prijatno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...