Jump to content

KEF Cresta 2 R.I.P.


kreljib

Preporučeni Komentari

Evo mene mnogo pre nego što sam i sam mislio.

Ovo vanredno stanje vanredno utiče i na mene i na druge.

Zbog prekomernog slobodnog vremena, svi sređujemo nešto što smo odlagali, neko dvorište, neko garažu, neko postove na forumu...

Tako je jedan moj kolega sređivao stan i umesto kese za smeće, odabrao je mene.

Kaže da ne zna šta sa ovim da radi i da su mu razni „majstori“ nekoliko puta „popravljali“ zvučnike-ali da nikada to nije bilo to. Kaže da više nema ni novca, ni živaca, a ni volje da se bavi njima. Dok je popravljao svoju grešku, jer nije štedeo volume control, nekako je to i uspevao da svari, ali u međuvremenu je to postala draga igračka za tri sitna deteta i oni ih pocepaše jače i bolje od bilo kog volume. *SLIKE su priložene

Drajveri nemaju nikakvu konkretniju oznaku koja bi mi ukazala na model, osim KSP 1434 što je, pretpostavljam, kataloški broj.

Specs kutija  KEF CRESTA 2:

System type

2-way

Enclosure type

Bass-reflex

Frequency response ± 3dB

48 - 28000 Hz

Nominal impedance

8 Ohm

Amplifier Requirements

10 - 100 W

Sensitivity (2.83V/1m)

92 dB

Tweeter

25 mm (1 in.)

Woofer

130 mm (5 in.)

Dimensions (H x W x D)

365 x 205 x 240 mm / 14.37 x 8.07 x 9.45 in.

Weight

8 kg / 17.6 lbs.

...and I wonder...

,

-   1. Da li postoji neko ko servisira KEF u zemlji Srbiji? (pretpostavljam da ozbiljan servis ovo može da uradi kako treba, jer ima sve originalne pripadajuće delove. Sigurno mogu da mi ponude identičan drajver, a i da vidim da li uopšte „možemo da se volimo“?!)

22. U slučaju da spasa nema, tj da make up ovih leševa nije moguće izvesti, da ne mogu da pronađem te modele drajvera, ima li ikakve nade da se ove kutije povrate i budu blizu onoga što su bile? (predlog za neki “zamenski” drajver)

 

Ako treba da pošaljem neki podatak, tu sam.

Ako neko od Vas ovo radi, javite mi se na PP.

Unapred hvala svakome ko ovo uopšte i pročita.

Pozdrav!

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, neka logika bi rekla da je najbolje baciti, pa kupiti neke ekvivalentne polovne, očuvane, bar toga ima.

Sa druge strane, baš su lepe korpe od baseva, bila bi šteta... nisu baš potpuna konfekcija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

reci Branku da ne odgovara na e-mail info o poruci (sto vazi za sve,inace)

koliko znam , posiljalac poruke ne dobija odgovor na taj nacin, svodi se na to da ja imam posla da brisem sto ne moram da citam

sad cu da proverim da li ima ona famozna linija "do not reply to this e-mail"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najbolje rastaviti pa iznutra vratiti

grejanje nezno ako bas mora da se pomogne reformiranju

al nikad nece vise izgledati novo

da li ce raditi kao novo - u 80% slucajeva se ne cuje razlika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 26.4.2020. at 13:41, NIXIE reče
On 26.4.2020. at 12:17, black coffe reče

Usisavačem ? :huh:ili "poljubcem" onako na podtlak . To je ajmo reč amaterski .

Neće da može.

Može, ali ne bolje od ovoga što vidite. Mada na slici izgleda strašno, ali LIVE nije tako....a kako je bilo pre usisavanja, ne mož da veruješ!

Kada sam skinuo bas jedinice, a tamooo ...metalnih novčića, autić, exstremiteti (da ne kažem kao onaj naš ministar "genitalije") lutaka i figurica...dečja posla!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

....posle mnogo godina, ove godine me je izgleda baš krenulo....

Piskaram kako bih dovršio još jednu temu koju sam nedavno započeo. Atmosferu mi prave The Specials sa mog gramofona, a do mojih ušiju stižu vrlo detaljno, tačno i fino preko mališana iz naslova.

Veoma sam zadovoljan krajnjim ishodom iz kog sam izašao bogatiji za jednu veštinu koja mi je oduvek bila zanimljiva, ali nisam imao neku priliku ili potrebu da pokušam da je savladam-FURNIRANJE.

Nakon konsultacije sa Vama koji ste dali poneki komentar, nakon kontakta sa majstorom bez kog od svega ovoga ne bi ničega ni bilo, nakon istraživanja i čituckanja o ovom modelu, rešio sam da se upustim u avanturu, naravno (što rekoše BUBE) With A LITTLE Help From My Friends…...MNOGO IM HVALA!

01.jpg.cd0eb653f2d1a394f81db907866e6584.jpg02.jpg.acb4adf1a78caaef8752abd90f22190e.jpg03.jpg.181f7f58720af3a559d9621214d83d0a.jpg

Dok sam skupljao budžet za popravku, premerio sam kutiju. Od drugara dobio sugestiju i dovoljno velike table furnira belog jasena koje je on sasatavio od otpadaka, a naspram mera koje sam mu dao. Uputio me je u proces i dao mi je industrijski lepak kojim oni rade u firmi. Lepak je za hladno, ali me je savetovao da ga ipak sušim mlakom peglom. Lepilo je kao i svako lepilo za drvo, ali steže za kraće vreme-i bez peglanja, a peglanje je neophodno kako bi se furnir (što pre) zalepio preko oblih ivica. Nije teško, ali je vrlo pipavo. Obzirom na okolnosti pod kojim sam izvodio ovaj proces, sve je prošlo i više nego odlično…nemam radionicu, pa sam se igrao na terasi ili u sobi uz česte posete mojih pomoćnika koji zajedno imaju 11 godina (8+3).
Dobro je, nije bilo povređenih…

04.jpg.4d76494d05c91b3dfa2629e71f1b41c5.jpg05.jpg.78172d22ebeedac57a6d4f5fe6b80117.jpg06.jpg.a39172b0aeb53a85f963b4de04cd147f.jpg07.jpg.38a84d976ce51324c0b681e97d095601.jpg08.jpg.8248d5c5dc66fff22b186c9e21cdec3e.jpg09.jpg.fc45e9a4b150dfac3d63b30cf7c669df.jpg

Od alata potrebni su četka za nanošenje lepila, pegla, oštar skalper, stara krpa (naravno, ništa bez gaća). Kasnije brusni papir granulacije 80, a za finiš 150 i medicinski špric i najdeblja igla.

Mislim da je jasno šta čemu služi, a da možda zbunjuje ovo na kraju. Nakon finalnog šmirglanja i brisanja kako bi se odstranila fina piljevina sve je izgledalo savršeno/kao izliveno. Površine su bajcovane, a kada je preko bajca bačen lak, na mnogo mesta, naročito na onim pomenutim oblim ivicama, gde je furnir savijan i lepjen, pojavili su se klobuci vazduha. Svaki sam zasekao prateći pravac vlakana, a zatim uz pomoć šprica i igle, punio te “rezove” lepkom i peglao ih uz brisanje.

Pre ponovnog lakiranja, “ožiljci” su prešmirglani, a pretrčalo se i preko nekih mesta gde to nije bilo nužno, kako bi se sve površine jednako istonirale. Klobuci se, na sreću, nisu ponovo pojavili, a ja sam i više nego zadovoljan krajnjim ishodom.

10.jpg.91dbe72f9ae9e604ba627eaecfd2764c.jpg11.jpg.e336d70793aa0b98d0c904a4adb04ef3.jpg12.jpg.fdf6cb7d5622fb314a4899b1d8654813.jpg13.jpg.7133382935976637e3b8c60a1682ce07.jpg

Terminali su takođe stradali, pa su po uzorku napravljeni novi od mesinga. Oko toga ne znam ništa jer drugar koji je to uradio ne voli mnogo da priča.

14.jpg.1ca6a039b66f68b9643c9fef45b9020f.jpg15.jpg.c696210a5a56f6da3982c513292765fb.jpg16.jpg.4f594f759a67e8994d2dd30f59fa2cee.jpg

Obično bude ovako: donesi mi to što hoćeš…jel može ovako?…A-haaaa…dođi sutra…evo ti ovo…negooo, za šta ti je to?

Basići nisu mogli da se poprave, već jedino da se "naprave". Majstor je naveo šta mora da radi, za svaku radnju rekao cenu, na kraju pomnožio sa dva i - bilo je prihvatljivo (ako želi, pošto je član foruma neka doda koju rečenicu o svom delu posla).

Takođe je ponudio opcije, koje ne utiču na cenu, za izradu membrane:

     a) polipropilen(valjda?)    b) papir - njegov proizvod

Odlučio sam se za papir jer je u priči na mojoj prošloj temi spomenuto kako je u jednoj prodavnici ploča na nekoga papir ostavio neizbrisiv utisak. Takođe, majstor je na mene ostavio utisak da dobro radi svoj posao, a pošto je rekao da to on pravi...zvučalo mi je bolje i ni ne razmišljam "da li sam pogrešio?" ...

17.jpg.1e9832e6c8dc701160943952a3d4f610.jpg

Na kraju, znam da ovo nije KEF, ali ja sam zaista zadovoljan. Pošto sam ograničen prostorom(a nadam se da to neće još dugo da traje) mališani stoje na mojim kutijama iz prošle teme.

Nisam očekivao da će bolje svirati i nisam se prevario, ali da sviraju-SVIRAJU! I to BAŠ SVIRAJU!

Pretpostavljam da se adekvatno poređenje ni ne izvodi ovako (između lake i teške kategorije), ali možda i grešim…nije ovo boks (mada box jeste kutija:huh:)

Ja primećujem sledeće:

Kada rade malecki - sve je super, kada ih zamenim Nišlijama, isplivaju još neki detalji koji baš prijatno i lepo ispune sliku, a kada se vratim na prvobitno, bukvalno se primeti “amputacija” tih detalja….i tada baš fale.

Kada rade sve četiri kutije, tada je zaista FENOMENALNO.

Jedino što bih voleo je da imam prostoriju u kojoj bih se poigrao oko različitih varijanti postavki kutija…mislim da bih se u jednom momentu….uneredio…

Od mene toliko. Nadam se da nisam previše gnjavio. Hvala svima! Pozdrav!

18.jpg.83a11ad970f732e23eb28d4bec2e0ecc.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...