Jump to content

moji PR(A)VI ZVUČNICI


kreljib

Preporučeni Komentari

Ima  "originalne" delove, a odakle mu. Nema tu ništa naročito ako je membrana čitava, imaš unutra još i cilindrično parče Al lima i tanak kalem namotan na njemu. Puno servisa može to da napravi ili premota isto kako je bilo u originalu.

Ja sam recimo kod Kineza za siću kupio membrane sa kalemom 1" i  8oma koje pasuju za SAL, a garant pasuju i za Ei. Izgledaju isto kao original, čak mi deluju malo lepše odrađene. Znači odlepi staru, zalepi novu kalotu sa kalemom, spoji žičice, centriraj i to će da radi.

Prepravka visokotonca ne dolazi u obzir za tvoje kutije, sa dva basa i tim srednjotoncem treba ti i dovoljno efikasan visokotonac kako si već slušanjem ustanovio. Može eventualno da se probuši magnet i doda kutijica pozadi sa dampingom, ali hornica mora ostati..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš mi se dopada to što si ukopao jedinice.

Padalo mi je to na pamet, ali nisam tih dana baš do kraja i strpljivo mogao da se posvetim svemu, pa sam samo prekopirao postojeće.

Bojao sam se da nešto ne "poje*em" ako bez konsultacija ,na svoju ruku, ukopam, a nisam bio raspoložen za komunikaciju.

Rad na tim kutijama mi je pomogao da prođem kroz jedno, za mene baš psihički teško stanje. Oduvek tako, kad me nešto muči, ja izmislim da nešto radim i to mi mnogo pomogne....pa imam uspomenu na nešto što sam pobedio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, kreljib reče

Rad na tim kutijama mi je pomogao da prođem kroz jedno, za mene baš psihički teško stanje. Oduvek tako, kad me nešto muči, ja izmislim da nešto radim i to mi mnogo pomogne....pa imam uspomenu na nešto što sam pobedio :)

Kakvu li sam ja muku imao sta mislis  :D

 

20190325_191842 (Large).jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, NIXIE reče

Kolika je zapremina tih kutija koji su basovi korišćeni, da li ste probali bassreflex ili samo kompresionu kutiju?

Zapremina 80L , ja sam pravio vise varijanti ovih kutija , razlicite zapremine i sa nekim pregradama i cudima i ovo mi se pokazalo kao naj bolja varijnta .
Basrefleks sam probao i lepo to radi ali samo na malim snagama , cim malo pteras kutiju basovi hoce da iskoce napolje i bas je nekako ostriji a ja sam hteo vise nekako meksi Philips zvuk .
Basove sam koristio one iz AS 803 kutija .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moguće je da je ta verzija basa sa malim magnetom, onda dolazi u obzir samo kompresija. Oni sa većim magnetom koji imaju mali Qts moraju u bassrefleks kutiju, i rade dobro tako, u kompresionoj nemaju basa nikako. Osim toga, basovi su blizu poda a to može puno uticati na čistoću i definiciju basa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Otprilike, ne manje od 15l. Treba proveriti u nekom simulatoru prema TS parametrima. Može i mala kutija, dobije se visok Q faktor pa se stavi bipolarni elko na red sa midbasom da se to koriguje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, Beli_Ninja reče

Tnx

Ovo je dobar i jednostavan kalkulator za brzu proveru. Evo kolika kompresiona kutija treba za Q=0,95, ispade oko 30l. Ako napraviš manju, recimo od 15-20l imaćaš Q>1 i verovatno mora da se stavi bipolarni kondenzator (500-600uF) na red sa midbasom da ne tutnji (prava  vrednost se utvrđuje ekesperimentom). Ili neki variovent da prividno poveća kutiju i smanji rezonantni pik. Ako staviš Q=0,8 dobiješ kutiju oko 100l, besmisleno za taj basić.

https://www.lautsprechershop.de/tools/zy1_t_box_closed_en.htm

Ei Closed Cabinets.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...