Jump to content

JVC M-3030


zerowaf

Preporučeni Komentari

Kako sam zadnjih, sad već skoro mjesec dana, većinom kod kuće (izuzev kupovine jednom tjedno i besciljnog šalabajzanja po dvorištu) šunjam po netu više nego inače.
Tako sam naišao na meni lijepo, a ako ne lijepo, barem zanimljivo pojačalo - JVC M-3030.
Informacija na netu ima što se tiče težine, godišta, snage, ustroja...čak sam našao i servis manual bez logiranja. Jednostavno kliknuo na neki link i otvorio se PDF.
Dakle, 100 W/ch, 19 kg,  pravljen između 1977. i 1980., nije A klasa iako hladnjaci tako sugeriraju, Price New in US in first year of production: 770 USD. Za Europu sam našao nevjerojatan podatak da je nov koštao 5000 švicarskih Franaka, što mi izgleda nevjerojatno ili je Franak tada bio puno slabiji od DM koja je bila, ako se ne varam, oko 0,5 USD.
E sad, što vi mudri i iskusni audiofili, serviseri i bolje upućeni mislite o kvaliteti tog JVC-a?
Kako je radio svoj posao što se tiče reprodukcije zvuka? Znate ono, svileni visoki, pozornica, redovi violina, iscrtavanje tijela violončela, tečna sredina, bas iz utrobe planete, karijes na osmici dolje lijevo u ustima Diane Krall itd.

3030-1.PNG

3030-2.PNG

3030-3.PNG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Zen Mod reče

bonbonbona!

Pa ako je tako i ako ne ode prije Spasova (međunarodni blagdan koji svaki mjesec pada na dan isplate plaće) baš taj kojeg sam ugledao  onda ću ga kupiti. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogledao

i sema bonbonbona

 

pazi, ima elkova da se menja, ali nista specijalno kriticno - nema ih na putu signala sto je najbitnije

JFet ulaz, kaskodirano, iznenadilo me da vidim da nema milion tranzistora ..... sve u svemu, to treba jako korektno da svira

po slikama na netu, nije ni prevelika suma zica

koja cifra je u pitanju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dizajn mi je prvi privukao pažnju. Podsjetio me na Pioneer M-22 koji jest u A klasi za razliku od JVC-a i kojeg također nikad nisam vidio uživo. Mislim da su i vršnjaci. Izgleda mi da je JVC parafrazirao Pioneerov vanjski dizajn, samo što su hladnjaci drugačije postavljeni i M-22 još više izgledom podjeća na nekog lampaša.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...