Jump to content

Lowther - modifikacija zvučnika 6C


Lemić

Preporučeni Komentari

Just now, чика-Брка said:

nadam se da cu i ja jednog dana imati motor

sa zicanim felnama.

mnogo mi se svidjaju, jos kad ima i beli prsten na gumi ...

Žičani točak je puno izdržljiviji i bezbedniji od livenog, ali traži održavanje i estetsko i tehničko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/24/2020 at 8:49 AM, Branko Bin said:

:D

 

I opičeno,al na skroz :D

Prava diy zajednica :umnik2::D

Čovek mora bude malo na svoju ruku, da bi nešto kreirao, to je takva crta ličnosti. Listam neku kućevnu grupu, pa malte ne običan šraf je diy. Kod nas nešto nema takvog nekog stvaralaštva i inventivnosti, a nema ni neke poletnosti, volje,...Nisam elektroničar da bi mogao da procenjujem ovaj diy, možda  brisanje prašine  potpada, ali moto forume mogu, frapiran sam  trendom konstantne degradacije, svi kao nešto rade, nude neka rešenja, a sve jako malo vredi, da ne kažem baš ništa, a najgređe je to što se teži dekadenciji, da se po svaku cenu izmiali nešto samo da ne bude kako je Bog rekao, sad je čovek recimo izjavio da fantastično pere motor CocaColom. Mingova FB grupa je primer za primer, sve tamo je školski, kako principijelno jedan zvučnik izgleda, a svi proizvođači koji imaju istoriju, su ih nekad tako pravili, počevši od fiber centratora i elektromagneta. Pokojni Iva Jeličić je tvrdio da je field coil pravo rešenje, svima nama koji smo mu bili bliski i kojima je uvek prenosio sve što je znao, a jeste enermno mnogo, jednostavno nam je promaklo nezapaženo i danas nema sagovornika znalca u tom segmentu. Zato je Ming Tata, sve što mu padne na um, odma i realizuje bez palamuđenja, a ja ne mogu nađem isto to gvožđe od kog se pravi betonska armatura, malo me sramota kad vidim FB.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 A kako bi bilo kad bi se uradilo sa 6 kontaktnih tacaka umesto 4. Razmisljam, tako bi bilo centricnije vodjenje. Ovako postoji teorijska mogucnost da se membrana nakrece u medjuprostoru izmedju dve kontaktne tacke na "spajderu".

Napominjem, laik sam ali samo koristim neku logiku :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Branko Bin said:

Sve zavisi od gornjeg centratora (vešanja), nekad su dovoljna i 3.

Jasno, ali imam osecaj da je gornji centrator ili vesanje ovek fleksibilniji i podlozniji tom uvrtanju (pogotovo penasti i gumeni) jer su veceg precnika. Cini mi se da bas taj donji kontrolise odstupanje kretanja iz ose i da on treba da ima geometriju takvu da dozvoljava samo oksijalno kretanje membrane i da ne da da se zakrene ni malo. 

Nemam ja nekog iskustva sa projetovanjem i servisom zvucnika ali se po malo razumem u oscilacije zbog dogoog maltretiranja na faksu bas iz tog predmeta :)

Sad se bavim iskljucivo penetracijom, pardon zavarivanjem :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Lemić said:

...... a ja ne mogu nađem isto to gvožđe od kog se pravi betonska armatura, malo me sramota kad vidim FB.

zamisli da je materijal za deo za motor i naci ces ga za 3 dana;

ili sam upitaj na pomenutoj FB grupi ili upitaj Branka da upita, ako vec nije

sta mislis kako sam ja nasao konkretna jezgra za moje Iron Turtles ........ potrosio jednu stolicu trazeci informacije po netu, poslao milion upita, pricao sa ljudima koji su malo ili malo vise upleteni u temu ......... i zaradio srecu da sam izabrao a da nisam morao da nabavljam 3-4-5 razlicitih specimena e da bi odabrao

kasnije se ispostavilo da RAAL koristi ista jezgra u svojim ribonima , samo drugu dimenziju

dakle, nista pamet , samo tvrdoglavost ..... pod uslovom da ti je dovoljno stalo

ja imam bar 10 projekata o kojima samo sam sebe podsecam , ali jos nije kliknulo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Beli_Ninja said:

 

Da nema centratora, to bi bilo ko auto bez amortizera :D

Izostavljen je jedan bitan činioc...od kalema do vešanja je neka visonska razlika, koja se ponaša kao poluga :unsure: odprilike-1mm vešanja radijalno,0,1mm pomeraja na kalemu.

Tvrdoća i hod treba da budu primereni max.exkurziji, tako da je velika zabluda da trebaju da budu što mekaniji, sve zavisi kakav rezultat se želi dobiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, vladd said:

Moze to za (relativno) slabe stalne magnete, do 1,1-1,2T

Nije poenta napraviti što jači mag.flux, već ga prilagoditi mehanici zvučnika.

Često će te čuti da, Lowther sa 1,6T...bolje zvuči od modela sa 2,1T.

Sve donosi dobre,ali i loše strane :D zato je teško napraviti "dobar" zvučnik :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...