Jump to content

Lowther - modifikacija zvučnika 6C


Lemić

Preporučeni Komentari

3 hours ago, Branko Bin said:

A bree, Da bree :good:

Iskopirali smo Lowthera :D

Od No1, kad se pogleda istorija, Jeste Paul Voight uspostavio neke smernice.

4 hours ago, Branko Bin said:

Sad je Lemić je na potezu :D

obezbediti DC 100-300v /150mA , i utisci :D

Lowther na EM :hammer:

Sutra ću okačim tvoje telefon snimke, nisam vešt sa YT aplikacijom, poslušo snimak preko sistema, koklo god bilo neprikladno, oseća se potencijal i neki šarm.

22 hours ago, чика-Брка said:

sunce ti kalaisano

Znao sam ja Hartley-a, dans se izrazgovaram sa svojim dragim prijateljem i  guruom, Profa Žaretom. Mark Levinson je napravio zvučnik, HQD, Hartley 24", Quad ESL i Deca ribon horna:

001.jpg.17f86033cb73bc4ae45e4fdbbe610da2.jpg

002.jpg.2abb54ea715b0fe7153ec46c50919445.jpg

003.jpg.e9834dae7a87da81e00827127a95c11a.jpg

U filmu Apokalipsa, ima scena gde se pušta muzika iz helikoptera, Hartley je korišćen za emitovanje zaglušujuće i neprijatne buke kojom su dodatno satirali Vijetnamce.

Inače sam našao informaciju o "magnetnoj suspenziji", feritni prah na kraju kalema koji ga vuče nazad, opadajaća sila kako kalem ide ka napred, obrnuto kad se vraća na početnu poziciju, predpostavljam da taj otpor nema značaja na toliku masu, kod laganog FR-a bi verovatno bio kontra produktivan. Na ovu temu, Lowther ima opciju "Hi-feric", feritni prah unutar špulne, među žicom, kad protekne signal kroz nju, taj prah postane  elektromagnet i praktično podigne efikasnost polja. Međutim, nađoh neki oglas, tip prodaj par takvih drajvera koji su posebno izrađeni bez ferita, nemaju tu detaljnost ali je veća dobit u pogledu milozvučnosti. Očito sve te  pikanterije treba valjano izanilizirati, nije sve što leti tica.

 

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Branko Bin said:

Vuče malo u levo... Makar kod mene... („prigovor“=šala je tu samo protiv uroka) ;)  ... :happy64::worship::clapping:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, чика-Брка said:

u sto lepa zicana felna

:wub:

BMW "X" konstrukcija, za modele R1200/1250 GS  LC prednji, naj jači, najskuplji i najproblematičniji za servisiranje, isto ko Lauter, "2 loša ubiše koronoša", mora se zarađuje za elektromagnete. :dance4:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Lemić said:

BMW "X" konstrukcija, za modele R1200/1250 GS  LC prednji, naj jači, najskuplji i najproblematičniji za servisiranje, isto ko Lauter, "2 loša ubiše koronoša", mora se zarađuje za elektromagnete. :dance4:

Znači, donosi se posao u dom svoj... ;)? Cccc... A zvuk žica, kada ćemo moći, opet, da poslušamo i uživamo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, zika said:

Znači, donosi se posao u dom svoj... ;)? Cccc... A zvuk žica, kada ćemo moći, opet, da poslušamo i uživamo?

Mora se, a restrikcija vremena. Doduše, volim točak, ovaj od BMW-a mi je potpuno promenio život i odveo me gde nisam ni u bunilu mogao da predpostavim, omogućio mi je prihod i reputaciju,  BMW mehanika, a sam točak radim najbolje na svetu, a inače nas ima malo koji razumemo problematiku. Stoji u pozadini gramofon, čim sam uzeo prvi koji nije u celosti fabrički, nabavio sam pomagala za podešavanje geometrije, tako da mi je prciznost pri podešavanju igle jako puno značila upravo za točak, eto kako neke banalnosti mogu uticati na život.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...