Jump to content

Lowther - modifikacija zvučnika 6C


Lemić

Preporučeni Komentari

8 minutes ago, zika said:

Trebalo je, taman sâda, da budem vrlo blizu... Pitajte:

 

Mogao sam da donesem parče ili da pitam one koji, blizu, žive da donesu kada budu išli na izlet... ;) Što me podseti... ;(

Dao si mi šlagvort. Unazad već neki niz godina, sve više se sužava neko radno polje u ovom nekom day smislu, nema zantalija, o kvalitetu da ne pričam, nekih potrepština takođe je sve manje a za neke stvari koje su banalne i bile uobičajene, danas se nema pojma šta je. Moj kraj je zanatski, basen Rakovice, ma nisam mogao da nađem skoro iole bravara da mi popravi metalna vrata, a ranije, da se tuku da ih zovnem, u svakoj lameli garaža se nešto dešavalo. Trpi i moja rabota, molim Boga da nemam potrebu za tuđom uslugom, a i batalio sam neke poslove upravo zbog te neke nemoći.

  

6 minutes ago, NIXIE said:

Zna @vladd. :D 


Svakako, nije to ne znam šta, al kad se ne zna, onda jeste, čudi me da se već nije javio. :unknw:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam se previse udubljivao u problematiku field coila(iako je na listi razmatranja kao jedini ozbiljan zvucnik :) ), ali vidim da su neka resenja limitirana resursima.

Po meni, laminat za trafoe je sasvim dobra stvar, permaloji i supermaloji jos bolje, jedino sto se mora obradjivati polako i bez stresa. Rucno secena i turpijana neka C jezgra npr. To sto meko gvozdje nema remanescensciju i odlicno je za elektromagnete, mislim da kod zvucnika to nema veze, nebitna je sitna zaostalost magnetnih svojstava...zvuja ionako radi samo dok je elektromagnet aktivan.

Sto se gvojza tice, moram da proverim na poslu, ali tek tamo kada se okupe, bilo je nekih komada gvozdja, znam da su jedan komad kao nakovanj, oko 50 kila, dileje prodale kao furdu, a parce dobijeno iz Belgije, delili neke komade sa Francuzima...u sustini bilo dragoceno.

Laboratorijski uzorci mekog gvozdja su skupi kao dukati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTw, ta resenja sa mekim gvozdjima su pomalo rudimentarna, postoje sada prgave kobaltne legure koje trpe preko 2T, razni permenduri, vakufluksi, ili kojesta slicno sto se koristi za generatore za aerospejs industriju...

NAravno, kod Kineza treba naci izvor, jer cim prevali granicu, westerni krecu finansijsku ugradnju... :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Lemić reče

Danas ću da zovem neke metalce, bar za neku smernicu.

Pitaj na TMF-u.  Ne znam da li imaju meko gvozdje ali znam sigurno da mogu praviti kalupe za sta god hoces i potom raditi livenje iz kalupa za manje serije.  Sem toga tamo bi trebalo biti nekog na katedri za Metalurgiju, ako je ona uopste prezivela.   Rade oni honorarno svasta pa bi mozda i ovo za tebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Branko Bin said:

Ima već gotovo :)

Samo ga treba remontovati !

:buehehe:

001.thumb.jpg.78a9fb83fb0ff805830527730a6253d7.jpg

003.thumb.jpg.7e7ab5b43206e6e1194df93d08b38061.jpg

Nemam nameru da se nešto iscimavam, ovo sada kako zvuči je više i od očekavanja a i od željenog, neka merica mora da postoji, nisam tip nezadovoljnika već samo volim da guram, al ne baš ko Sizif. Nadam se da ću naći neko rešenje, sa Brankom naravno, par furdi će da natrči, ali bih voleo dostupno rešenje i bez ograničenja u pogledu veličine. Potrudiću se  da nađem dovoljno saznanja o tehničkoj suštini, mislio sam da će to biti lakše i brže, prevashodno,  koji su neki okviri prihvatljivog u pogledu kakvoće materijala i u kojim  komercijalno gotovim prozvodima su sadržani, ala zvonce sa batom, možda je gvožđe za kovane ograde nešto tako krajnje banalno. Hvala na svakoj informaciji koje se u već iznete.    

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, krca44 said:

Pitaj na TMF-u.  Ne znam da li imaju meko gvozdje ali znam sigurno da mogu praviti kalupe za sta god hoces i potom raditi livenje iz kalupa za manje serije.  Sem toga tamo bi trebalo biti nekog na katedri za Metalurgiju, ako je ona uopste prezivela.   Rade oni honorarno svasta pa bi mozda i ovo za tebe.

Nasi drugari sa LH su u svoje vreme radili analizu materijala sa magnetne strukture 2440 driver-a. Rezultat u prilogu:

2440 pole piece.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesantna tema koju sam odavno listao, sad malo detaljnije, projekat počeo sa 1010, a nađoh da možda ima 1008 i kod nas:

https://www.diyaudio.com/forums/multi-way/212953-project-ryu-diy-field-coil-loudspeaker.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Lemić

pa i nisam nesto imao ucesca, sem sto sam upratio

nesto mi se javlja da valja priupitati Acu, sta god da je nabavljati

a bogumi i za iskustvo sa simulacijama motora, koga drugog vijati

msm...... u svetu bila popala za Feastrex, 60% istine, ostalo klasicni audiophooleraj mehanizam ; sta mislis kuj imo mooda da kaze da i nije to bas tako dobar zvucnjak kako ga nafalise, kad mu je dosao pod usi .... 

ene, slusao ja Cube 8" ..... nije to meni odvalilo vilicu ; nevezano za pare, ja bih radije slusao par starih FR drivera

samo ne smem da ih falim javno    :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, zeljkor said:

Ovo je zanimljivo:

image.png.43ad3dab593982a89d5d52c99fbc15bd.png

i ovo

curvature.jpg.ef5e573efe885212b67e2a39d2a374c7.jpg

 

Za releje je dobro, potrebno je odsustvo remanentne sile, zarad brze promene stanja relea. Ako ga je tesko naci, bezvredno je truditi se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...