Jump to content
Aleks

Project Shurak

Preporučeni Komentari

pre 1 sat, Beli_Ninja reče

Pre mesec dana drugar u MGu kupi 10 kom LM317 i ni jedan ne radi.

Stvarno su papci, a znam da postoje fake LM317, 78XX (i tako to) koji rade, kako bilo, do pola nazivne struje i snage.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Dok se krčkaju basevi (lag, jbg, vrmenski uglavnom) sredio se Apex, koji je onomad (pre ravno 4.5 godina) upao u kutiju nesrećno skapanog JVC ampa.

Tada se baš mnogo nije imalo vremena, pa je sastavljeno bukvalno navrat nanos od štapa i kanapa da bude isporučeno za što pre.

Sada za nove zvuje da se obnovi amp: Bolji izlazni trannies, novi elkos, zaštita, onako sve kako treba, a uz što manji utrošak ljudstva i dobara normalno,

before:

1.jpg

plakala mu  majka :crying:

After:

20200503_165931.jpg

Pimp my amp :Viannen_loungelizard:

image.png

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

vala ga mali isemirao, ko da radi u Lola Audijo

:)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Svašta se radilo ovih dana, od svega čeprkanje po malo, pa i ovo. Deo sa basevima priveden kraju.

Jbg, pošto se učimo dok sklapamo, ništa nije zapisano u kamenu pa ni voice coil za ove baseve. Tako je u kantu otišlo jedno 8 komada ja mislim, 2 vešanja, 5 spajdera :D

Ono, kao oni kompleti za decu, igramo se i učimo

13533190815774.jpg

:D

Bilo je tu pokušaja "long-throw" kalema sa 0.3 žicom za Xmax od preko +/- 12mm (dalekobilo, pa sam skontao da to nema nikakvog smisla u ovoj konfiguraciji), pa 0.3 u 3 sloja, pa svašta nešto...

Na kraju sam poslušao @Zvu - ov savet: kako je procep kod SAL magneta velikih 2mm, treba to dobrano popuniti bakrom, a da se dobije veći Bl, manja impedansa, razumna snaga, da se "popuni" procep bakrom što više: 0.2 mm motano u 4 sloja, pa po 2 paralelno. DC otpor 2 sloja je oko 9 oma, pa 2 po 2 paralelno mu dođe tu na 4.5, Znom 6 oma = podnošljivo sve u svemu. A i basevi najbolje tako rade, malo veća osetljivost, itd... Uglavnom, sve ima svoje i svaki magnet, vešanje, korpa, membrana, pravljena je za određenu konfiguraciju i tu ne možeš mnogo da vrdaš, tj. kako god se okreneš, pedu ti odpozadi, što će reći kom opanci tom obojci, tj. ako ne platiš na mostu platiš na ćupriji, itd itd :D 

20200515_235246.jpg

Po 2 sloja damara svaki, sve spremno za kutijanje.

Ts se nisu nešto Bogznašta promenili

05 damar.png

Al pazi, merenje se zove "05_damar" (peto merenje nakon damara  :D ), znači ja sam to merio kad ga sastavim, pa kad stavim kalotu, pa nakon 30 sati svirke na solidno pojačano, pa nakon sunđer vešanja, pa opet usviravanje sunđera, pa nakon damara, pa poredio, poredio... ludnica :D   Zaključak: Ništa bitno se tu ne menja, uvek su Ts parametri blizu, i uglavnom zavise od glavne konfiguracije: motor, membrana, vešanje, spajder, i to je to... sve ostalo su nijanse.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

pa naravno da Dammar ne utice na T/S

msm, mozda bi se nesto videlo na Freq. graph ali tesko i tu

ono, i kod FR se tesko sta vidi i na visim freq. , kamoli kod bassa

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Fino. Mada ništa nije falilo ni onoj prvoj varijanti, dosta manji Le, ostalo slično ili malo lošije

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Damar bi verovatno smanjio neku distorziju uvijanja membrane, tu bu trebalo meriti sa razlicitim amplitudama signala u malim skokovima...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 3 časa, Koja reče

Fino. Mada ništa nije falilo ni onoj prvoj varijanti, dosta manji Le, ostalo slično ili malo lošije

E u tom grmu leži zec - nešto što se ne vidi mnogo na merenjima, ali se čuje i to vrlo: dosta "eksplozivniji", zvučnik, jer zapravo rade dva motora, a i Le nm veze, ionako će biti bas u 3 way.

Gde ima mesta za 4 sloja, mora 4 sloja, inače mrka kapa.

A i igranjac uz učenje - ko što rekoh.

:Viannen_loungelizard:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kutijoni...

Najlakše i možda najbolje da bude kompresija. Nisu loši ni za OB, a po netu nađoh da je, po ovim parametrima, možda najbolje uraditi Onken. Razmišljao sam i o BR, a i transmisiji, te na kraju izbor pade na MLTL:

image.png

Još ako uspemo da izvučemo ovako fronticu (a što da ne), biće :punk:

image.png

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne valja MLTL, to ti je da izvučeš max basa iz malih drajvera odnosno drajvera koji ne idu nisko (neki high eff recimo).

Ovde kompresija.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

jes, Woland sve ima male drivere i svi ne idu nisko

:Viannen_loungelizard:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 2 časa, Koja reče

Ovde kompresija.

Najlakše će se ovde doći do kompresije - zapušim gore rupu i ende - eventualno ju nafatiram vunom da dobijem variovent.

Prvo da se proba ovo ;)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...