Jump to content

Project Shurak


Aleks

Preporučeni Komentari

Srećom, ne odlučujem ja o varbi :D

Oće shuro crni piano finish. Ja kažem ne može bez kompresora, on kaže će nađemo i kompresor. Možda i outsource-ujemo..

Msm piano finish pravi je nerealno, al barem neki sjaj da se izvuče

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

pre 27 minuta, NIXIE reče

Ti baš voliš Šuraka. :first:

Ma bre naravno :D 

On neka šmirgla farba a tu sam da potpomognem savjetodavno, i ponekad fizički (teške ove kutije bayo moy).

pre 20 minuta, gluv_i_udaren reče

Bolje ga odgovori od piano finisha ako nemate komoru. To kad nije savršeno izgleda bezvezno, a da bude savršeno - ima da izludite obojica 

Ne, rekao sam mu već da je to nerealno, al barem nekakav sjaj jeste.

Imamo jedno potkrovlje, napušteno, ima blagog provetravanja, nema nikoga da diže prašinu, toplo (biće, tek).

Samo neko još treba da iznese kutione do gore :bb:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks said:

Dok se radi šmirglanjing prvog (završeno grubo, sledi fino, ručno), da priupitam: Koji špric kit, i možda još bitnije pitanje, kako se nanosi? Jel može valjkom, ili mora kompresor?

Ima ga i u spreju, pa ako se isplati eto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da je lepo da bude sve DIY, samo nemojte tako lepe kutije us*ati na kraju farbanjem. Piano je malo zahtevniji, to ni iz komore ne izađe uvek kako treba, a pokaže svaku nepravilnost. Možda bolje odneti nekom dobrom auto lakireru, neće biti 1000 dukata. A biće kako treba. K’o da mi se jednom desilo da nešto ofarbam van komore, gledam, divim se kako je ispalo i skot sleti, zalepi se, pa se još otima dok ne odapne jadnik. Onda i ja odapnem od šmirglanja opet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo srediti taj MDF da ne "radi". I pored gita i farbanja pokazaće spojeve kad tad. Moja preporuka je da se kutije premažu nitro lakom pre gitovanja. Iznutra možeš da pređeš rastvorom tutkala i vode.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A finalna varba? Emajl lak crni, ili 2k crni akril, ili crna za kola, ili crno nitro pa preko poliuretan lak u vise slojeva (sa smirglanjem izmedju)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Velika kutija, čak i kad bi išao furnir bilo bi posla samo tako. Ja sam ipak pre za furnir + voskiranje, nego za farbanje. U zbiru ima mnogo manje posla.

Ili da prednja, donja i zadnja ploča budu ofarbane mat lakom koji skoro sve greške prašta, a dve bočne i gornja furnir.

Mnogo je zahvalnije mat ili polusjajno nego klavir lak, sa ko zna koliko slojeva i šmirglanja. Mala nepažnja i eto ogrebotine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Aleks said:

A finalna varba? Emajl lak crni, ili 2k crni akril, ili crna za kola, ili crno nitro pa preko poliuretan lak u vise slojeva (sa smirglanjem izmedju)?

Body 950.

moze pistoljem, a moze i jarcem.

polumat, a moze i kora pomorandze.

ko kako voli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Nesic reče

Prvo srediti taj MDF da ne "radi". I pored gita i farbanja pokazaće spojeve kad tad. Moja preporuka je da se kutije premažu nitro lakom pre gitovanja. Iznutra možeš da pređeš rastvorom tutkala i vode.

100% tacno!

 

pre 4 časa, gluv_i_udaren reče

Znam da je lepo da bude sve DIY, samo nemojte tako lepe kutije us*ati na kraju farbanjem. Piano je malo zahtevniji, to ni iz komore ne izađe uvek kako treba, a pokaže svaku nepravilnost. Možda bolje odneti nekom dobrom auto lakireru, neće biti 1000 dukata. A biće kako treba. K’o da mi se jednom desilo da nešto ofarbam van komore, gledam, divim se kako je ispalo i skot sleti, zalepi se, pa se još otima dok ne odapne jadnik. Onda i ja odapnem od šmirglanja opet

A ovo 200% tacno...kod klavir laka I mali delic koji se, sasvim normalno, zezne, naruzi sve, I svi prvo to vide...bez obzira koliko je to malecno u odnosu na celinu. Klavir lak je postao uobicajen na kutijama tek posto su fabrike izmestene u Kinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, чика-Брка said:

Body 950.

moze pistoljem, a moze i jarcem.

polumat, a moze i kora pomorandze.

ko kako voli.

Joj crni Brko, čovek hoće da muva sklizne kad sleti na kutiju, a ti ga savetuješ da se muva ne vidi na kutiji

Šure bi se šlogir’o

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasad je krenulo u pravcu:

1. kutija ošmirglana grubo sa 60, pa finije sa 100 (mašinski, brusilica sa onim čičak fora),

2. Pa onda je mrdnulo pomalo ponegde na suncu i onda sam odradio iznutra spojeve tutkal-voda kombinacijom,

3. pa je spolja izgitovano opet, pa šmirgla 220

4. 2 sloja temeljna nitro bela, pa

5. dodatno iskotosano beli akril kit

Sledeće ide šmirglanje sa 220 ručno, pa ide

kupljen špric git u spreju, po rečima prodavca biće dovoljna jedna konzerva za obe kutije al mislim da će da odu dve.

To da se ošmirgla sa 400, i onda će  da vidimo šta dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...