Jump to content

Project Shurak


Aleks

Preporučeni Komentari

pre 3 časa, NIXIE reče

Magnet je slab, nisam hteo da komentarišem na početku ali znam da SAL ima kilave magnete. Zvučnik je dobar za OB. Možda dobiješ malo sa sunđerastim vešanjem. Šteta što nisi imao jači magnet, sad je to gotovo.

Ma ima jači magnet... al ne ide ovde :rofl:

Opcija je da ga ostavim ovako i da bude 120L kompresija. Ne zvuči uopšte loše to ni u 90L ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TS parametri su za ocekivati

jedan od detalja - narodski govoreci efektivna krutost centratora uvek mora da bude veca od krutosti gornjeg vesanja, da ne dobijes situaciju da VC gura membranu protiv opruge; drugim recima , krutost sistema treba da definise centrator a ne surround ; ako nije tako , dobijas ceo niz problema u kooje bolje da ne zalazim, ce se pogubim ko pile

 

magnet - kakav je takav je

naravoucenije - napravi sa tim driverima sta mozes da napravis , za prve macice je ispalo ihaj

msm da na kupindu imas crknut par istih, komplet - taj EI magnet je deff. bolji od SAL

a imam i ja par naked korpi od EI, kad se ovo zavrsi samo javi adresu

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlično je bre, 90 litara kompresija, ide dole do 50ak Hz -3db... odličan drajver za kompresiju.

Osetljivost idealna 94db na 2.83V... Le dobar...

Eto ostaje to tvrđe vešanje što kaže Zen, pa odatle sledi visok Rms -> visok Qms, nizak Cms

Dakle, visok je Qms zbog tvrdog vešanja ili čega;

visok je Qes zbog niskog Bl tj slabijeg magneta;

iz toga svega sledi visok Qts što znači kompresija... da bi dobio nizak Qts morao bi da staviš jači magnet, a donekle bi uticalo i vešanje, ali ne dovoljno. Sklopi i vozi, odlično si uradio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Aleks reče

Ma ima jači magnet... al ne ide ovde :rofl:

Opcija je da ga ostavim ovako i da bude 120L kompresija. Ne zvuči uopšte loše to ni u 90L ;)

90-120l  nije previše za toliki bas. Može i variovent da se načini. Kad zameniš gornje vešanje biće i bolje, nije ni ovako loše obzirom na ograničenja koja si imao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto se igramo, učimo, ići će re-foam.

Kakvog smisla ima da se "shield"-uje magnet? Jedno magnetno kolo spolja oko magneta, da pokupi ono što se rasipa i odvede na front plate?

Znam, zaebancija, al ako mogu da nađem kakvo gvojze, da probam :download:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Je, al ima fora da sprovedeš spoljni deo magnetnog fluksa do front pole-a... ma zjebancija, kuj che se mae.

Ene:

20200412_213107_resize_9.jpg

Igranjac se nastavlja.

Uskoro pišem studiju: Uticaj izmene tekstilnog vešanja adekvatnim sunđerastim na diy drajverima od 12" u realnom vremenu :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

image.png

Ne znam šta bih rekao. Trebalo je da bude poboljšanja. Živote, lutalico! :D

Šteta, bolje da ga ne dirah, a i ova vešanja brate, čak i za tabane ide mekši sunđer... :D

 

Ništa tolko bitno različito:

100L, kompresija, sunđer je plava linija.

image.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Aleks said:

image.png

Ne znam šta bih rekao. Trebalo je da bude poboljšanja. Živote, lutalico! :D

Šteta, bolje da ga ne dirah, a i ova vešanja brate, čak i za tabane ide mekši sunđer... :D

oce kazes da je to sundjerasto tvrdo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio sam još neka vešanja.... manja. Sunđerasta, dosta mekša. A jbg, to je mana online kupovine, odem u radnju, opipam vešanja ko penzioner leba i kažem: ova.

Jbg, ne moš opipat online..........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Aleks said:

Kupio sam još neka vešanja.... manja. Sunđerasta, dosta mekša. A jbg, to je mana online kupovine, odem u radnju, opipam vešanja ko penzioner leba i kažem: ova.

Jbg, ne moš opipat online..........

kupovina takije delova online je gora od trazenja mlade, online

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, Aleks reče

100L, kompresija, sunđer je plava linija.

Variovent to brdo malo pegla, a može i bipolarni kondenzator na red sa driver-om. Mada, ja sam pre za variovent. A možda šurak voli višak basa pa da ne diraš ništa?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izmereno najprimitivnijom mogućom opremom, telefonom sa pink noise, više kao orijentir nego neki pokazatelj. U onoj 90L kutiji kompresionoj. Nije loše, čak poprilično ravno, pada mi na pamet kakav econowave, al to je just a thought.

Screenshot_20200413-135006_Spectroid.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...