Jump to content

Project Shurak


Aleks

Preporučeni Komentari

Ok. Kako sad ovde da zalepim a da ne shebem nešto. Zalepljena membrana, isproban, svira...

3cm dug put do pole piece........ i da ne zakačim ništa sa strane. Hm?

Jbg, ja mislio da prsten mora oko pole piece da ide u krug, nisam znao da može i ovako (gledao baš AE drajvere)

20200411_110852_resize_4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Aleks said:

Treba to na strug, pa kažeš majstoru tolko unutrašnji prečnik tolko spoljašnji, daš 20-40e,

Moze to i kuckanjem, kovanjem i oblikovanjem, mnogo je bolje nego na strugu ljustenjem..

Zamisli kada bi trubu na strugu pravili :D 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam na bakarne prstene. Slike su sa Zenovog bloga, reparacija concentric tannoya, gornja slika je inward bakarni prsten za visokotonac, a donja outward za midvufer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi, supresija eddy current ti vredi ako ce da pravis extended range driver , a ovo kako je napravljeno je sve samo ne ER driver

 

dakle , zatvaraj kalotom i ne pomisljaj da si sta isgubio sto nisi stavljao shorting ring

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Aleks reče

A da stavim bakarnu cev ovako? Taman phase plug :D

Ili da skratim kolko treba. Msm ne može da škodi?

Bakarna cev je fi 35, pole piece je 38

20200411_111613_resize_53.jpg

Meni ovo liči na Acoustic Elegance TD-15H što je @grone  pazario samo da napraviš dovoljno dugačak phase plug. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Novi dan, novo jutro, novi izazovi, nova merenja.

Prvo merenje od juče, kutija 90L kompresiona (probna od JBL2226 što sam ono nekad hteo nešto):

(na videu budući korisnik, ne meri ga nego srećan snima) :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali tu se juče odprilike završila sva sreća... Noćas sam nekako jedva namestio opremu za merenje (jer sam šaban, ima sve piše lepo treba da se čita samo pravilno). Kad sam pročitao pravilno, namestio sam basic mernu opremu za impedansu i Ts, koristeći ovaj tutorijal:

http://audiojudgement.com/measure-thiele-small-parameters-using-free-software/

I ondak:

Screenshot_4.png

Što bi rekao Nole

maxresdefault.jpg

Onda added mass method:

20200412_102512.jpg

20200412_102547.jpg

I onda drugo merenje:

Screenshot_1addded mass.png

Onda se unesu parametri u Ts deo i klikne calculate, i dobije se..... katastrofa :D

ts.png

image.png

Fs mi se sviđa, Mms sam super izračunao ( :P ), al onda pogled na Qts i Qes...... znači dizaster :buehehe:

Da ne govorim o zapremini kutije koju mi je sračunao WinISD za kompresiju, a za BR to je tek apokalipsa (više kubika ugođeno na 8 herca :buehehe:).

Kontam, Bl mi je slab, jbg, treba tu veći magnet, al šta sad. Nije loš SPL, za ovo sve mogao je još malo, al ok. Impedansa nominalna 4 oma što mi se sviđa, ali.....

Ajte predlozi. Imam dve opcije da uradim: Da sklonim ovo tvrdo vešanje i  stavim sunđer, kontam niži Mms, viši Cms... Mogu da uklonim jedan spajder (al oni su najmanja muka kontam).

Znam da ne mogu da dobijem nešto idealno, al da kolko tolko probam još nešto.

Mislim da mi menjanje vešanja ne gine....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Magnet je slab, nisam hteo da komentarišem na početku ali znam da SAL ima kilave magnete. Zvučnik je dobar za OB. Možda dobiješ malo sa sunđerastim vešanjem. Šteta što nisi imao jači magnet, sad je to gotovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...