Jump to content

Iskra srednjevisokotonci


Pchelac

Preporučeni Komentari

Posto se u zadnje vreme pojavio solidan broj ovih drajvera na forumu i cirkulisu , hajde da otvorimo i posebnu temu sa experimentima i iskustvima sa njima...

Ja sam dobio na poklon (tnx mutayu) 4 kom od 4 Ohma i isprobao ih kao visokotonac, ali krenuo dalje sa ogranicenim sredstvima , tj sa onim sto imam kod kuce. Zato ono sto cujem i prenesem ovde sigurno nije ono sto ovi drajveri stvarno mogu, a svakako nije optimum, ali #stayhome-trebalo bi se igrati necim...

20200331_152242.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao sam Itt tweeter ovalni papirni od 4Ohma, redno vezan sa Iskrom, dakle zajedno cine 8 Ohm visokotonsku sekciju. Odseceni su odozdo sa 10uF. Sa Itt okrenutim unazad bolje zvuci , i nadao sam se da cu dobiti malo na disperziji visokih po sobi, tj na "ambijentalnosti"...  sa oba drajvera okrenutim napred zvu ima neku dozu grubosti... Sledece je zamena Itt-a drugim parom Iskri...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro Pavo , mjku mu, i ako neces da ukljucis mozak, imas forum

meni da treba info o pecenju gline i glazurama, znam kog bih pitao .......  :)

to sto ti hoces - ako taj glavni driver icemu valja,  sta god da stavis gore , ne sece se na nize od 10KHz , ako je 6db/oct                                                                                                                 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa vidis da sam okacio ocekujuci komentar... ajd probacu 3,3uf...sto mu izadje oko 3,5kHz...prosto nisam nigde video primere dvosistemaca sa skretnicama 1 reda , tako visoko odseceno na 10k...to bih probao sa Betsy  recimo. Ko sto rekoh, bez merenja je sve ovo igrarija i pipanje u mraku...biga, fr k-ka bi pomogla.

Nije da imam nesto protiv pipanja u mraku, ali imam zence za to?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prosto nisam nigde video primere dvosistemaca sa skretnicama 1 reda , tako visoko odseceno na 10k

pazi ovo.

imam neke monitore IML Acoustic (Swiss Made).

malene kutije, po 2 bas reflexa pozadi.

drajveri Visaton - W 130S i RHT 13AW.

otvorim ih da vidim sta ima unutra od skretnice jer je to jace od mene.

a ima jedan kalem za bas i pazi ovo - 0,47u za ribon.

za mene nebuloza od skretnice.

a kutije sviraju da se zabezeknes.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sigurno da moze, ne sumnjam ...samo bez ikakvih podataka, grafika, TS izmerenih parametara, sa 2 conda u dzepu...sta sam u doba corone mogao da probam nego ovo... evo, probao da ga odsecem vislje ,na 3,5 kHz i jeste malo bolje, cistije... Ovaj Isophon lpt200 zasad ide bez icega...mada bih rekao da i on ima neki pik-grbicu oko 500 Hz... kad sam to podrucje spustio samo 2dB ekvilajzerom, nestalo je ono malo shouta -grubosti u muskim vokalima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otkud znam da je , ajd "wide range"... nisam o nemu nista znao dosad, dobro mogao sam da pretpostavim, mozda na osnovu malog precnika kalema... nema ni fabrickih podataka, bar ja nisam nasao... neke ranije iteracije su alnico i idu do 8kHz. Kontao da je klasicna 8ica, na 2kHz pocinje neki breakup mod i da na 3 vec opada puno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podstaknut gundjanjem sedih brada , grumpy old men :oldtimer:, uradio sam jedino sto sam mogao...probao sa jednom iskrom i najmanjim kondom koji sam imao- 3.3uF...to mu dodje rez malo ispod 7kHz. Rezultat- najbolja kombinacija sa Iskrom dosad. Ostaje naravno problem sa beamingom, ali kad se uvalim na kanabe i ne ustajem svaki cas po pitu... s ovim moze da se zivi. Znaju brade znanje.?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali... to nije tema nase emisije, sto reko drKarajlic. Moja ideja je bila da isprobam koliko nisko mogu iskre da idu, narocito u paru, a sve u cilju uparivanja sa ovom 12kom  u nekoj novoj kutiji, kao dvosistemac...

Zato se u nisam nesto fokusirao na to da dobijem najbolji sistem sa ovom Itt 8icom. Ubacio je u kutiju , video da daje bas i okrenuo se Iskrama... i iskljucio mozak, zaboravio na upliv midbasa na visoke tonove,  ne odsecenog bar kalemom... jos mi ova dvojica skrenuse paznju da ova 8ica verovatno ide dosta visoko. Na kraju krajeva, zasto ne probati sve sto mi padne na pamet...sa preklopom, odseceno vise, manje...sad bar ima vremena. Sledece: isprobati sa prigusnicom od 1mH na basu...Proci ce i ovaj karantin...nabavicu ja jos ovih mirodjija skretnicarskih...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...