Jump to content

COVID 19 ostanite kod kuće


paja959

Preporučeni Komentari

Hrana i SARS-CoV-2!
Do sada su kao mantru svi ponavljali da se virus ne može zakačiti preko hrane i da hranu treba prati a zatim termički obraditi na 65C.
Juče pročitam članak nekog Amera gde na pitanje da li ljudi iz rizičnih grupa mogu da koriste zamrznuto voće, reče nije najbolji izbor za rizične grupe (implicite zato sto se termički ne obrađuje) mada nije rekao eksplicitno ne.
Naravno, potpuno me je zbunio.
Ja koliko znam taj tip voća je sezonski i zamrzava se par dana po branju i u odnosu na mart to je prošlo meseci i meseci.
Da li neko može da mi objasni zašto bi bilo nebezbedno (zbog virusa) jesti upakovano zamrznuto voće tipa: maline, jagode, borovnice.... kada je ono brano, zamrzavano i pakovano dok SARS-CoV-2 nije ni postojao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zamolio bih samo bez panike - po ugledu, a i po preporukama Vrhovnog Štaba za borbu protiv Korona virusa (VŠ ZBPKV) ja sam rasklopio samoizolacioni antikorona komplet: SIAKK-M20.. dezinfekcija je uspešno izvršena

ostalo.je još da pripadajuće jastuke i dušeke oslobodim od papadaća sa DDT, pa potom i njih da dezinfikujem

SMRT KORONI - SEDI KUĆI

78da7d84f0459f3ad901638cb6303fa4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

yioXbGH.jpg

Seas + Vifa, Transmission Line


ZDj2lkm.jpg

Nije postojao stočić kakav sam želeo, pa sam morao da napravim :P


nmypxYI.jpg

Opet jedan TL (mada nema svrhe iz blizine), Visaton alu + Focal inverted dome... gore je DAC + D class amp, NuForce. Monitor je 32" tako da zvučnici nisu baš mali :)


8MN0ZXN.jpg

Ko peva zlo ne misli

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...