Jump to content

3A zvucnjaci


чика-Брка

Preporučeni Komentari

9 hours ago, krca44 said:

. . . 

Najveci kompromis je taj midbas, neki Ciare koji su stavljali. 

. . . 

Samo da pojasnim za "neki" Ciare.

Odlicna, danas vec kultna italijanska firma, prvenstveno za PA drajvere, a specijalno za FR jedinice.

https://www.ciare.com/en/manufacture/

Ponosan sam vlasnik unazad 10+ godina Magna Acoustica sa 4 x FR 10" Ciare drajvera.

https://www.tnt-audio.com/casse/magna_acoustica_e.html

ma1.jpg

ma2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se ne varam, pre dosta godina su ti tvoji bili na oglasu...malo je falilo da ih kupim, ali sam se predosmislio (kupio dali ikon 6)...sad se kajem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se ne varam, pre dosta godina su ti tvoji bili na oglasu...malo je falilo da ih kupim, ali sam se predosmislio (kupio dali ikon 6)...sad se kajem

Ovi moji nisu nikada bili na oglasima. [emoji846]
Bio je jos jedan par koji je tada bio na oglasima. Moguce je da si zaboravio, ali me je tada bez ikakvog razloga oblatio trajno banovani clan ovde, a i tamo, a i na forumu Parapsihopatologija, govoreci kako hajpujem Magna-e na forumu kako bi ih sto bolje prodao.
Kako se vidi, tu su, u sistemu su. [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:


Ovi moji nisu nikada bili na oglasima. emoji846.png
Bio je jos jedan par koji je tada bio na oglasima. Moguce je da si zaboravio, ali me je tada bez ikakvog razloga oblatio trajno banovani clan ovde, a i tamo, a i na forumu Parapsihopatologija, govoreci kako hajpujem Magna-e na forumu kako bi ih sto bolje prodao.
Kako se vidi, tu su, u sistemu su. emoji41.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

e svasta pod kapom nebeskom.

sta je sujeta.

:(

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moji su bili na oglasu pa sam se predomislio kad sam ih ponovo stavio da se par dana usviraju.... tako ih slusam po mesec-dva i onda dodje dan kad me iznervira nedostatak basa pa zamenim kutije na neko vreme.

Znam da je Ciare kompanija koja jos uvek radi, nisu oni problem nego nacin upotrebe njihovog drajvera... na to sam mislio.

Ono sto bi trebalo uraditi jeste pogledati skretnicu, izmeriti T/S parametre ako je moguce, pogledati visokotonac, staviti pozadi nove konektore ( sada su DIN i tu nema mogucnosti upotrebe deblje zice, samo  najtanje i narandze a mislim da bi se mozda malo dobilo koriscenjem klasicne debele licne )...i bar malo usaglasiti glasnocu horni sa midbasom ( ovo zadnje bih prvo probao ).

Brdo izmedju 2KHz i 4KHz cuje kao pojacan pritisak.... to bih mislim trebalo prvo ispeglati.

----

Cika Brko, kad prodje ova situacija i kad dodjem do nekih fondova, bez toga ne moze da se radi.

----

Dajem link za ovaj moj model, to je Allegretto ali prva verzija, kasnije su menjali midbas.  Na linku se jedino razlikuje kapica na potu za regulisanje "presence"-a a zapravo visokotonca.  Odavde potice podatak da je midbas Ciare al' to cu videti sigurno kad otvorim.

http://3a-art-et-acoustique-appliquee.fr/catalogue_en.php?nom=Art%20et%20Acoustique%20Appliquee&serie=Allegretto&type=n50

 

P.S.  Merenje koje smo zaboravili da uradimo jeste odziv u prostoru, ono gore je zajednicki grafik drajvera, mereni su sami drajveri na 1cm i 1m razdaljine ali nije uradjeno merenje na 2-2,5 metra u sobi na mestu slusanja.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cika Brko, kad prodje ova situacija i kad dodjem do nekih fondova, bez toga ne moze da se radi.

jebes fondove.

kad se zavrsi ovo sranje, svratis sa zvucnjacima.

uradimo inspekciju.

otvorimo i uz kaficu povadimo dzigerice.

ostalo je moja briga.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 34 minuta, чика-Брка reče

kad se zavrsi ovo sranje, svratis sa zvucnjacima.

uradimo inspekciju.

otvorimo i uz kaficu povadimo dzigerice.

ostalo je moja briga.

Moze i hvala  :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...