Jump to content

Najjednostavniji pretvarač 12 -> 220V


Aleks

Preporučeni Komentari

daj link dokoni, daj link. pffff

daj ti meni neki link da pogledam dobar filmić na debil-jutjubu.

što se tiče sinusnog invertera, prošaraj po beju ababi ili prosto guglu za

EGS002 (pločica, popunjena, ispod 10€) ili EG8010 to je glavni čipić.

to te baci dalje na ako oćeš sažvakano EGP1000, ima i jače al ajd..

surfaj bratac, odo da pogledam koji filmić

p.s. imaš i na eliteu celu temu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dado ti bar 4 sajta , a ti bi jos

skidaj brte , ne kookoomavci

da je shaker za 500kg treba za prekojuce, ne bi bio problem , al torent je problem skinuti  :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta ste se uhvatili dal je sinus,kosinus ili trapezna cetvrtka.ovi mali asinhroni visebrzinski motori sa p.fazom (i k.spoj.rotorom )reda su 50 do 80 w i  rade na cetvrtke-kako rade ,rade.posmatrajte malo na osciloskopu kako izgleda ta cetvrtka kada se prikaci motor kao opterecenje.a i ti kineski invertori nisu klasicni multivibratori vec nesto drugo-ima tu nekih trimera za regulaciju necega.bilo bi dobro da neko kada kupi taj invertor snimi napon i opise svoje iskustvo.i bilo bi interesantno videti mogucnost reg. f na inventoru i tu bi moglo da se dobije i" 5 brzina" sem onih koje ima pumpa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 brzina?

pa može i jednostavnije. turiš kurblu na osovinu pa se vuče slamka za redosled ko sedi u podrumu i vergla pumpu.

ako se prepravi bicikla, mož i peta i šesta brzina. dok šofer ne lipše.

.....................................................

poenta predloženog modula je da je jeftiniji od tl494 ili sg3525 koji daju modifikovane četvrtke a izlaz mu je (pwm) sinus.

i kako je rečeno, ne valja kao rešenje tipa prase-uoči-božića već se to radi smisleno, natenane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

msm , da ne smaramo Alexa, treba da proba neki upas da li moze da odradi posao

svodi se na to da poslusa pumpu - ako brunda mnogo gadno ,menjaj upas

ako en brunda mnogo gadno - cooliraj i uzivaj

no , dao Bog , dobio je struju do sad

a za posle - ene Gujomir dao upatstvo .... cak i ja uspeo da nadjem na babi , ali mi ne radeo mozak da ga linkujem ovde

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigla struja danas, katastrofa ukupno 21 sat, ma kakav dan je bio juče... Morali smo do Niša, i to po onom kijametu, izvrnut kamion na auto putu nije bio nimalo lep prizor.

A onda dolazimo kući, nismo stigli ni osnovni dezinfeks, a u tom momentu struja rikavle. Da skreneš.

Ajd sve - će dođe, kad ono nema pa Bog (ebote kakvu smo civilizaciju napravili, izem ti homo sapiensa). Noć je bila baš hladna, no ok.. nije mi za mene, mi matori se zgrejemo, al 4 dece ukupno, kuća velika, nego pa svuda ladno. Ma muka.

@vladd Hvala onolko :shakehands: :worship: Stiže sutra (valjda, ako ovi voze do sela redovno) Mustek, pa će da ga prikačimo i vidimo koliko zuji.

A za na tamo pravću jedan kasvetan, da bude to malo više W, da pogura i pumpu za grejanje i pumpu za vodu, pa bar nekoliko sati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...