Jump to content

/General/Sony PlayStation 1


Aleks_00

Preporučeni Komentari

Zamolio bih sve koji imaju iskustva u ovome da se pridruze temi, a za pocetak ja cu postaviti jedno pitanje.

Imam par cipovanih konzola i zeleo bih da snimim na cd par igrica, pre sam znao, ali me vreme zgazilo i zaboravih proceduru. Da li neko zna kako i sta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto sam se uspesno snaso, napisacu za buduce interesente kratki Manuel za rezanje igrica.

Prvo treba vam klasican CD-R disk, znaci nikako CD-RW i ostali. Isprobao sam CD-Rewritable i Sony ne zeli da ga procita.

Zatim vam treba Alcohol 120% programcic verzija 2.0.3 i preko, jer poseduje predefinisan profil za podesavanja potrebna za Ps1.

Igrice mozete skinuti na svakom cosku, jedino sto je bitno je da pazite na region ako vam TV ne podrzava NTSC, ako imate TV koji podrzava i NTSC i PAL onda nemate brige.

MANUAL:

1. Skinuti igricu zatim je raspakovati i uci u folder gde je igrica raspakovana. U folderu treba da budu dva fajla sa identicnim imenima. Jedan sa ekstenzijom .BIN drugi .CUE, u slucaju da .CUE fajl fali, na ovom sajtu mozete da ga napravite https://nielsbuus.dk/pg/psx_cue_maker/.

2. U programu Alcohol 120% izaberete Burning Image i prilikom biranja fajla za rezanje izaberite fajl sa ekstenzijom .CUE.

3. Sledeci korak je da izaberete predefinisan profil u donjem levom uglu pod imenom PlayStation, i da odaberete brzinu rezanja i to najmanju mogucu.

4. Uzivajte u igri

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...