Jump to content

Wharfedale Diamond 11.0 prepravka


NIXIE

Preporučeni Komentari

Fabrički namešteni da buđavo sviraju. Nakon prepravke skretnice i zamene ožičenja za VDH CS18, sasvim druga priča. Ako naletite na ove zvučnike povoljno, uzimajte, pravi su biser, prepravka nije skupa, 10eur materijal. Sketnicu neću da objavim jer je aktuelni model, ako nekom treba šema može na PP da se obrati.

20200215_172343.jpg

20200215_172459.jpg

20200215_174030.jpg

20200215_174039.jpg

20200215_200315.jpg

20200215_202528.jpg

20200215_231618.jpg

20200216_150132.jpg

20200216_151153.jpg

20200216_155849.jpg

20200217_183947.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, NIXIE said:

..... Sketnicu neću da objavim jer je aktuelni model,.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:smesna:

stitis fabriku koja je napravila Drek , da ih ne povredis .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne objavljujes ti njihovu svojinu, nego ono što si ti uradio. Prosto samo objavi svoju skretnicu a nemoj staru. Ok neke vrednosti su verovatno iste, ne znam kako ide oko toga.

Ali generalno znači problem je bio što su visoki bili utišani nekih dobrih 6db?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam bio siguran, zato pitam, nije problem da objavim. Par vrednosti je promenjeno, toliko su prigušili visoke sa zvuči kao da je pokvareno. I jako loše interno ožičenje sa nekim klimavim papučicama, sve sam to promenio i direktno zalemio. Morao sam i malo dampinga dodati na zadnju ploču. Zvučnici su inače vrlo ujednačeni, čak iznenađujuće. Prilično su neefikasni. Dosta su linearni, samo basa nema, osim ako se stave uza zid, to nisam merio samo sam probao kako zvuči. Pri slušanju moraju se malo nagnuti unazad, midbas je dosta upušten u kutiju i puno bolje zvuče sa nagibom.

Trenutno prepravljam veći model 11.1.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, NIXIE reče

Frekventni raspon i impedansa

Prvi dijagram FR fabričkih 2kom.

Drugi dijagram FR prepravljenih 2kom.

Treći dijagram jedan stari jedan novi

Četvrti dijagram impedansa fabričkih

Peti dijagram impedansa prepravljenih

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11.0 kutija 4l midbass 4" visoki 1" NEO magnet

11.1 kutija 11l midbass 5" visoki 1" feritni magnet plus kutija iza magneta.

Skroz različiti, tako ide na dalje  označavanje, sledeći 11.2 ima midbass 6" itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi mali su za sto, uz PC. Vrlo korektno i čisto sviraju, ali mala je efikasnost, reda 81dB/1w/1m.

Ovi veći nisu tako linearni, ali su glasniji par dB i imaju više basa, a merenja to ne pokazuju, čak bi rekao na bazi merenja da ima manje niskih frekvencija. Videćeš kad za njih napravim foto story.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala izmena, velika razlika. Probao sam par vrednosti dok ih nisam ispeglao. Vrlo korektni mali zvučnici, uz dodatak SUB-a mogu stvarno dobro da zvuče kome glasnoća nije primarni cilj. Zvučnici imaju odličnu 3D sliku kad su dovoljno odmaknuti od zida (60-70cm) i puno detalja. Zvuče dosta dinamično za svoju veličinu. Pojačalo 2x60-80W 4oma je taman za njih. Minimalna impedansa 3,9 oma odgovara zvučnicima nominalne impedanse 6 oma, tako da vodite računa oko izbora pojačala, mora da radi lepo i na 4 oma. Deklarisni su kao 6 oma.

Skretnica110 sema.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 33 minuta, Koja reče

Kako si došao do ove topologije sa ovim 0.22 kondenzatorom? Kako se on ponaša tu?

Bypass velikih kondenzatora, naročito ovih lošijih, uvek ga stavljam. Njegov uticaj  je sporan i čisto subjektivan. Proba pa ako se čuje, čuje se. Ovde sam ga stavio po automatizmu, ne košta ništa i ne smeta ničemu. Nezgodno je raditi eksperimente kad je unutra skretnica, mora N puta da se otvori, izvadi damping, vrati ... moje skretnice su napolju pa mogu da se igram.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 42 minuta, Nesic reče

Imaš li grafike faza pre i nakon prepravke?

Ima na poslednje dve slike (impedansa i faza). Nisu neke bitne razlike. Osnovni problemi su bili: mnogo prigušeni visoki i neke bedne žice (kalajisane) sa jako lošim papučicama, plus zadnja stranica bez dampinga. Visokotonac ima konektor, odnosno izlaze dve žice direktno iz visokotonca sa konektorom na kraju, čvrst je, njega sam ostavio jer se visokotonac teško može skinuti (od pozadi zašrafljen ali i zalepljen u plastični nosač, a sa prednje strane nabijena maska koja pokriva šrafove). Imaju tu prednju masku ukrasnu plastičnu, dok se ne skine nema demontaže drivera. Sa midbasa je išlo teško skidanje ali sam uspeo nekako. Kod visokog bih možda oštetio prednju ploču (klavir lak) tako da nisam hteo ni da pokušavam. To im je bezvezno rešenje, ta ukrasna plastika može  da padne u rezonanciju, to je tanko i nikakvo, a nabijeno krvnički.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...