Jump to content
djmilicic

6E5P pojačalo

Preporučeni Komentari

pre 20 časa, dunavko reče

marsaudio,jesi li ostarivao pa uparivao cevi?

Nisam uparivao, radna tačka (kalkulacija, simulacija LTSpice) za jednu lampu je 265V/40mA - to je nešto više od 10W. Kad sam merio, razlika između kanala je 2mA - 234mA prema 232mA.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
49 minutes ago, MARSAUDIO said:

Nisam uparivao, radna tačka (kalkulacija, simulacija LTSpice) za jednu lampu je 265V/40mA - to je nešto više od 10W. Kad sam merio, razlika između kanala je 2mA - 234mA prema 232mA.

10,6 W disipacije je apsolutno maksimum maksimuma.

u tom rezimu lampe nece dugo trajati.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 2 časa, чика-Брка reče

10,6 W disipacije je apsolutno maksimum maksimuma.

u tom rezimu lampe nece dugo trajati.

Imam 200+ komada, nabavio pre par godina za 1€/kom. Tako, da mi je v svejedno...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

imam primedbu.kad sam radio propotip se sa gm70 morao sam da koristim kao osnovu fosnu-5cm .zbog tezine.voditi racuna da fosna bude od rezonantnog drveta.pitati stradivarija.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, dunavko reče

zbog tezine.voditi racuna da fosna bude od rezonantnog drveta

Vodio sam se upravo suprotnim stavovima. Šper, unakrsno slagan, ima sposobnost da umrtvi rezonancu u čujnom delu spektra i tako smanji interferencu sa ulaznim signalom, odnosno što vernije da prenese zvučnu sliku do slušaoca. :laugh1tooht:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

postovani stvaraoce, oko ovog izraza -  što vernije da prenese zvučnu sliku do slušaoca su se vodili ratovi a to je sveti gral audiofila.to mu dodje nesto kao ono iz skupstine srbije pre jedno 20 godina kada jedan novokomponovani poslanik za govornicom kaze:glasajte za nasu partiju mi vam obecavamo bolji zivot iza horizonta.onda se javlja replika opozicionara gde doticni citira vujakliju : horizont je zamisljena linija koja se izmice kada joj se priblizite...neki put taj modus vividendi zaludjenih fanatika zvuka - verna slika, moze da bude razocarajavuci.mozda je bolje da NIKAD ne cujemo taj takav verni zvuk.ili sa lica mesta,a i to je varljivo u zavisnosti gde imate mesto slusaoca,ili preko tehnike ili se carolija krije u glavi-masti slusaoca.ali se treba cuvati savrsenstva.sta posle toga?a cesto se dogadja da izbezumljeni vlasnik hi-haj-avaj uredjaja uopste ne cuje muzicko delo vec nestrpljivo ceka deo gde treba da dodje do izrazaja cinela,jer se u prethodnoj konfiguraciji tehnike nije dobro cula i to ga kosta xxxx para.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

:msn-rofl:

naravno da sam ja pomislio na SE Pentode

pokvario te Cika Brka nacisto

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje za pametnije: Da li da onaj Iskrin trafo prekofigurišem u autotrafo (6dB)? Sada je kao običan trafo 1:2.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

nesto mi kristalkugla ne radi ovi dana, pa ne bi bilo lose da malo prosiris pitanje dodatnim informacijama :) 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 23 minuta, Zen Mod reče

nesto mi kristalkugla ne radi ovi dana, pa ne bi bilo lose da malo prosiris pitanje dodatnim informacijama

Pošto je pojačalo u eksperimentalnoj fazi, u drajverskom delu imam mogućnost da menjam drajverske konfiguracije:

1. 6N6P ili

2. ECC88 i srodne lampe ili

3. 6N8S ili srodne lampe ili

4. ulazni Iskrin trafo u konfiguraciji 1:2.

Pitanje je vezano za Iskru. Da li da ostane u konfiguraciji klasičnog transformatora ili da ga prebacim u autotransformer sa pojačanjem 6 ili 12 dB. Naravno, ispred je bafer sa 6n6p.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ako ti ne treba ni galvansko odvajanje ni konvertor sa bal/se ili se/bal,onda je naravno bolji spoj autotrafoa..... iz vise razloga

koliko ti pojacanja treba, to samo ti znas, buduci da nama nisi napisao nista na osnmovu cega bi razmisljali na tu temu

a, mozda je moja greska, ne znam koja ti je ref. sema

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

pa ako imas cev kao driver za onu 6e5p sta ce ti trafo.kad kazes autotrafo mislis da serijski spojis p i s  i onda signal skidas.a zasto?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Да избацим драјвер, само излаз да остане. Разне коњбинације. By the way - preba;en u autotrafo mod, +12dB.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

jbga, treba neko moodo i taj izlaz da tera

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...