Jump to content

6E5P pojačalo


djmilicic

Preporučeni Komentari

On 11.4.2020. at 22:44, чика-Брка reče

bias na izlaznoj 6E5 kako rece Djole je -4V.

ako sam ga dobro razumeo.

shodno tome, vrlo lako se overdrajvuje.

nazalost.

Ja sam dobio gain sa stepup trafotom 1:3.

Prošlu godinu sam napravio 6 x 6E5P u paraleli (caa 9W). Na ulazu stepup. Izlazni je 600:8 (Ogonowski C jezgro za babuško).

IMG_20200413_180742.jpg

IMG_20200413_180816_1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 časa, dunavko reče

marsaudio,jesi li ostarivao pa uparivao cevi?

Nisam uparivao, radna tačka (kalkulacija, simulacija LTSpice) za jednu lampu je 265V/40mA - to je nešto više od 10W. Kad sam merio, razlika između kanala je 2mA - 234mA prema 232mA.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, MARSAUDIO said:

Nisam uparivao, radna tačka (kalkulacija, simulacija LTSpice) za jednu lampu je 265V/40mA - to je nešto više od 10W. Kad sam merio, razlika između kanala je 2mA - 234mA prema 232mA.

 

10,6 W disipacije je apsolutno maksimum maksimuma.

u tom rezimu lampe nece dugo trajati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

pre 12 minuta, dunavko reče

zbog tezine.voditi racuna da fosna bude od rezonantnog drveta

Vodio sam se upravo suprotnim stavovima. Šper, unakrsno slagan, ima sposobnost da umrtvi rezonancu u čujnom delu spektra i tako smanji interferencu sa ulaznim signalom, odnosno što vernije da prenese zvučnu sliku do slušaoca. :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

postovani stvaraoce, oko ovog izraza -  što vernije da prenese zvučnu sliku do slušaoca su se vodili ratovi a to je sveti gral audiofila.to mu dodje nesto kao ono iz skupstine srbije pre jedno 20 godina kada jedan novokomponovani poslanik za govornicom kaze:glasajte za nasu partiju mi vam obecavamo bolji zivot iza horizonta.onda se javlja replika opozicionara gde doticni citira vujakliju : horizont je zamisljena linija koja se izmice kada joj se priblizite...neki put taj modus vividendi zaludjenih fanatika zvuka - verna slika, moze da bude razocarajavuci.mozda je bolje da NIKAD ne cujemo taj takav verni zvuk.ili sa lica mesta,a i to je varljivo u zavisnosti gde imate mesto slusaoca,ili preko tehnike ili se carolija krije u glavi-masti slusaoca.ali se treba cuvati savrsenstva.sta posle toga?a cesto se dogadja da izbezumljeni vlasnik hi-haj-avaj uredjaja uopste ne cuje muzicko delo vec nestrpljivo ceka deo gde treba da dodje do izrazaja cinela,jer se u prethodnoj konfiguraciji tehnike nije dobro cula i to ga kosta xxxx para.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...