Jump to content

6E5P pojačalo


djmilicic

Preporučeni Komentari

pre 35 minuta, dunavko reče

evo jedna sema u triodnom modu

 

pre 28 minuta, dunavko reče

evo ti podaci za izlazni tr. cisto da vidis onako

Thnx za pomoć.

Čini mi se da je 1120 oma mala impedansa primara. Obično ide minimum 3xRi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, djmilicic said:

 

Thnx za pomoć.

Čini mi se da je 1120 oma mala impedansa primara. Obično ide minimum 3xRi

Tako je Dunavko i napisao u svom postu #22 da je unutrasnji otpor Ri=1120 ohma za triodni spoj , sto znaci da (Z) impedansa primara izlaznog trafoa treba da je minimum / optimum 3x1120 = 3360 ohma .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, BANAT said:

Tako je Dunavko i napisao u svom postu #22 da je unutrasnji otpor Ri=1120 ohma za triodni spoj , sto znaci da (Z) impedansa primara izlaznog trafoa treba da je minimum / optimum 3x1120 = 3360 ohma .

napisah ja lepo.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja napiso jer je rus napiso.nisam ja neki pametnjakovic vec citam sta je napisano a mnogo toga na ruskim sajtovima ima na temu ove cevi.evo ova sema i link koji objasnjava semu i detalje te ima podaci za iz. trafo.i ja sam cesto puta bio iznenadjen rezultatima koje sam dobijao mojim proracunima za izl.trafoe pa sam napustio tu praksu.lakse mi je da koristim gotove isprobane varijante.jbg. evo link 

 

02_02.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo ti podaci za jos jednu varijantu.male su razlike.posto sam motas trafoe lakse ti je.i ja sam motam al odavno nisam nista uradio.posto vidim da si dokon jesi li razmisljao nesto na triodu 6s19p koja je jeftina ,a po karakteristikama ko pola 6080,cini mi se.ja sam uradio triodno pojacalo sa dve 6s19p u paralelu a gura ih 6s2s -jedna trioda u kucistu,isto jeftina cev.to lepo radi.ko cuje samo triode kako rade, to je posebna prica.

Трансформатор №38 для «трёхдетального» преда на 6Э5П

 

На железе ОСМ-0,4 – ШЛ40 х 50 – 72.

 

Первичка – 2628 витков провода 0,41 (0,45) мм в 3+6+6+3 слоях по 146 витков в слое.

Активное сопротивление первички – 85 ом.

 

Вторичка – 237 витков проводом 0,8 (0,86) мм в трёх слоях по 79 витков в каждом слое. Три таких вторички параллельно между секциями первички.

Активное сопротивление вторички – 0,72 ома, приведённое – 83 ома.

 

Между слоями – 0,03 мм бумага, между секциями – 0,7 мм фторопласт.

 

Толщина немагнитной прокладки – 0,055 мм.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sergej, hvala ti puno.

Glede transformatora, ja više sebe preispitujem. I na gornjoj šemi je prikazan odnos broja namotaja - 11:1. Kad se ubaci u matematiku to je za impedancu zvučnika od osam oma

8*(11:1)^2=968 oma primarne impedanse. To me buni.

K’o da su pravili pojačalo za slušalice.

32*(11:1)^2=3872

Thnx još jednom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

skoro steta da je stavljas kao izlaznu.kako ona lepo gura jeftine ruske triode.a za gm70 sem te mozda samo d3a od ovih zapadnih.ja sam napravio propotip sa d3a i gm70.mozda iskoristim ovo zatisje da sastavim krajnju verziju.uostalom sada ima na netu gomila materijala i uz malo predznanja i truda sve je na dohvat,kupio na ebay-u merac esr-a pre tri-cetri godine,turio i zaboravio.trebalo mi da izmerim veliku induktivnost,100 h.slucajno nadjem u kesici,ma nisam ni probao posteno taj uredjaj.stavim bateriju,ima tri merna konektora,svejedno na koje zakacis induktivnost.stavio na kalibracionu L=10h,izmeri tacno,probo 3h i to izmeri.manje od 10 %greska,sto je izvrstan rezultat za te uredjaje.namoto spulnu punu,treba mi sto veca induktivnost i to izmeri,oko 39 H.cudo od istrumenta.meri eeserove i ova ostala merenja radi ko sasav.e sad sto pokazuje,to je drugo.al pokazuje bar nesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sergej, ovo je ionako zabava. Brki i meni, a uz gurku Skrstica, pade na pamet da probamo tu lanpu. Ko zna šta će se tu još desiti. K'o da je teško da se sve razbuca i napravi nešto drugo. Interesuje me da odvalim čitavih 1,5W, pa da uživam u galami?. Svi imamo 97dB i više, pa nam ne treba više Watova. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 46 minuta, djmilicic reče

Svi imamo 97dB i više, pa nam ne treba više Watova.

Ono što sam slušao kod tebe je odlično zvučalo, koja je konstrukcija i koliko wata ima?

A i preamp Skrsticev sa tom lampom je odličan, samo ima dosta pojačanja, razmišljam o cathode follower-u kad nađem vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na otpadu naleteo na trake od tankog pocinkovanog lima.provucem oko 2 c jezgra pa savijem kljestima oba kraja pa onda kalajisem.male tanke parcice al.lima cekicem podkajlujem izmedju jezgra i te selne koju sam napravio od poc.lima te tako dodatno stegnem jezgra.ovo ti lepo pakujes zicu.kod mene je sve to nanos -navrat,prekoprece,al radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...