Jump to content

Marshall JMP50 Master Volume clone


BANAT

Preporučeni Komentari

Poceo sam sa sastavljanjem jednog Marshall 50W (JCM 2204) gitarskog pojacala , izlazni trafo je originalan za 2xEL34 , dok je mrezni trafo Iskra ali je sekundar morao biti premotan , Profi  premotavanje je uradio kolegion DJMilicic , 

kutija pojacala potice od od jednog starog rashodovanog lampas pojacala Elektronika Beograd .

20200307_101932.jpg

jcm800_2204.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mancube said:

Rekoh da podelim ovde moj pokušaj klona JCM800 preamp-a :)

IMGUR.COM

Post with 6 views. Tube Reactor/Modded Matchless Hotbox

 

Rekao bih da si napravio cevni JCM800 preamp koji tera neko tranzistorsko pojacalo snage ? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Finansije nisu dozvolile set EL34-ki i adekvatne transformatore, tako da - da. Ide u tranzistorskog snagaša od 100-njak W u 8R, vrlo fino funkcionišu zajedno, doduše treba prilagoditi ulazni nivo za pojačalo jer je izlaz preampa poprilično jak :)

Nema nešto mnogo gaina, taman je onako crunchy i super je za neki rok-bluz, za malo teže stvari treba ga pogurati nekom pedalom :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po mom misljenju trebao si da ubacis jos jednu Ecc83 da bi dobio dovoljno distorzije jer u toj svojoj varijanti nemas standardni diferencijalni obrtac faze koji ima odredjeno naponsko pojacanje ,

odnosno jedna polovina Ecc83 da bude naponski pojacavac a druga polovina katodni follower koji bi sa svojom niskom izlaznom impedansom obezbedio dobar drajv capacitivnosti mreze boje tona kao i kapacitivnosti izlaznog kabla prema tranzistorskom pojacalu snage .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo šeme po kojoj sam radio, nije baš baš pravi JCM800, razlikuje se od originalne šeme. Ja sam spakovao tone stack sa originalne JCM800 šeme, ostatak kola je kao na slici :)

Ostale su mi tačno dve ECC83-ke u trenutku kada sam ovo pravio, pa sam se zato i odlučio za konkretno ovu šemu :)

tube_reactor.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, BANAT said:

To je sasvim OK ,

ipak licno bih to uradio nesto malo drugacije :)

kasnije cu da ti prilozim semicu .

Svi predlozi za izmene su dobrodošli ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je bazirano na Marshall master volume 2203 modelu , i ovakav cu preamp deo i da radim kod ovog svog Marshall klona , 

jedino sto ovde nedostaje jeste Presence kontrola boje tona , jer ona je originalno uradjena u `repu` long tail obrtaca faze koji je ovde nepotreban .

mrezni trafo moze da bude onaj gabaritno manji -Real Leskovac- izvadjen iz starijih lampas radio aparata .

ps, ulazni `Dzekovi` su oni bakelitnog tela koji nemaju kontakt sa metalnom sasijom , nije lose da takav bude i izlazni `Dzek`.

2203 001.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Videću kad uhvatim vremena da se pozabavim sa celom situacijom, trenutno spremam prijemni za fakultet i pored svih obaveza imam vrlo malo vremena za hobije, moraće da sačeka neko vreme :)

Šemu sam skinuo i čuvam je do tad, dok se krčka cela zamisao :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...