Jump to content

Marshall JMP50 Master Volume clone


BANAT

Preporučeni Komentari

3 hours ago, djmilicic said:

Uključujem muntalicu i kupujem tamburu. Ubićeš me, majke mi. Sviđa mi se onaj NOS izbor konponenti. Bravo.

Za potove opet samo  Iskra , dokazano je da su kvalitetom i dugotrajnoscu medju najboljima , steta sto ih odavno nema u prodaji , jer kod takvih pojacala oni se dosta cesto okrecu pa i tako otkazuju ,i tu ne treba stedeti isto kao i na kvalitetnim ulazno izlaznim 6,3mm konektorima .

i1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prepakivanje unutrasnjosti sasijskih starih elektrolitskih kondenzatora `na sraf` svezim kvalitetnim elektrolitima , strelica pokazuje kako je originalna unutrasnjost pocela da truli , kada se unutra sve spakuje gornji okrugli plasticni poklopcici se zalepe .

e1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, BANAT said:

Za potove opet samo  Iskra , dokazano je da su kvalitetom i dugotrajnoscu medju najboljima , steta sto ih odavno nema u prodaji , jer kod takvih pojacala oni se dosta cesto okrecu pa i tako otkazuju ,i tu ne treba stedeti isto kao i na kvalitetnim ulazno izlaznim 6,3mm konektorima .

i1.jpg

Da li ovi imaju grafitni klizac ?

Takvi su mnogo dobri... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, чика-Брка said:

jeste da u originalu ima diode, ali me bas zanima

kako bi zvucao sa na primer GZ34.

bas me zanima.

slabo iskustvo sa tamburaskim pojacalima.

Da mi je sasija samo malo veca isao bih sa GZ34 za B+ ispravljac , ipak ako se nadje prava vrednost prvog rednog otpora iza 1N4007 dioda moze da se dobije taj GZ34 specificni dimamicki pad napona odnosno ta specificna dinamicka kompresija zvuka , trenutno je taj otpor 4R7 /5W .

 vise manje drzim se Fender 5F6-A konfiguracije iz 1958 ali sa solid state diodama u ispravljacu , taj 5F6-A je pradeda svih Marshall gitarskih pojacala .

5F6A.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gitarska p. pogotovo za ritam gitaru moraju lako da idu u overdrive,to se tako zove na inglijeskom?dosta distorzije i preko magneta i vibrata i zato se na koncertima oni skromnijih mogucnosti nabijaju kod zvucnika da naprave neku spregu a,la mikrofonija.gitara pocne da "peva" i popunjava zvuk ritam sekcije.tako sam bar ja skapirao.jedanput napravio jedno pretp,jedan kanal i sa njim nesto nije bilo u redu,prilikom jace pobude isao u neko oscilovanje i to je zvucalo straobalno.alal ti vera majstore vice gitarista,svi se napalili.dobio sam dve narudzbine koje ,naravno nisam smeo da prihvatim.kako bih ponovio ono prvo pretp.kad nisam ni sam ukapirao kako to radi.al sam, postao lokalni genije....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...