Jump to content

Audio uređaji / kontemplacije, zapažanja i zaključci


crni.

Preporučeni Komentari

ne zalazim u to kako svira devialet ....... al meni bi to u sistemu delovalo kao gramofon sa spustenim crnim poklopcem , dok svira ili kao lampas izlaz sa lampama pod poklopcem

cisto pitanje ukusa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Srecko reče

Paja959, šalio sam se.

Crnog poznajem lično, jako je fini i on mi je pomogao daleko najviše (savetima) da se opredelim za Harbeth i kupim ih.

Zna on da sam se šalio.

 

PS: Jedino sto se ne razume u tenisemoji16.png. Navija za nekog tamo Federera i kritikuje mog Noletaemoji16.png.

ma sve OK :BeerMugCheers:

 

BTW,sa ovdasnjeg Harbeth foruma hvale ih jako i sa novijom Quad amplifikacijom.i ima se i jedan sleeper Heed Audio,pisao sam vec da se njihov glavni gazda,nesto pocesto sepuri sa Harbeth zvucnicima po prezentacijama,mimo svojih..Obelisk serija,navodno je to bez ikakve povratne sprege (ovo ce se svideti nekima sigurno :) ),uz mogucnoscu dodavanja externe sekcije napajanja,,ono kao shoe box size  Naim kao varijante,uz integralca ima opcija sa ubacenim DAC-om,ili varijanta sa phono sekcijom..sistem slaganja crnih kutija,al ima i bela varijanta..

 

HEEDAUDIO.COM

Heed Audio design and manufacture truly engaging hand crafted high-end audio equipments.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne zalazim u to kako svira devialet ....... al meni bi to u sistemu delovalo kao gramofon sa spustenim crnim poklopcem , dok svira ili kao lampas izlaz sa lampama pod poklopcem cisto pitanje ukusa

 

Da!

No ima jednu sjajnu stvar, mogu čak i ja da ga podignem[emoji16].

Šala na stranu. Slušao sam ga u Londonu sa Harbeth SHL5 Plus i to je bilo fantastično; verujem zbog ovoga:

 

expert_co_samlab_desktop.jpg&key=0f88afa39a597f6cce9c0f505881a66019d6d61fdc712051c32136a112b87e23

WWW.DEVIALET.COM
Sam speaker, HARBETH, SUPER HL5 PLUS  

c32887d75a3b8d54ef39495319a2c8ea.jpg&key=f447a392c9d93ad0e8b55604c33223d874b11553ec4ae4560b95c3ac6e2e717a

 

Evo su Harbeth SHL5 Plus, na postolju Ton Trager koja pravi i Sava Velikinac, koje sam slušao sa Devialet-om.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mene devialet nije impresionirao

u nekadašnjem one hifiju slušao sam ih uporedo sa super naitom i meni tu deleme nije bilo već posle prve pesme

ne znam kako to naim radi (verovatno, što kaže nixie ulažu u napajanje), ali imaju jedan mnogo zaeban zvuk

od digitalaca nuforce ie7 me oduševio, a naročito oni slovenački monoblokovi sa sajma

jako prijatno me iznenadio pro-ject maia s2 i to je digitalac koji bih rado posedovao

i to bi bilo to što se tiče digitalije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav je integralni pojačavač Harman Kardon HK990?
Bilo bi lepo kada bi odgovor bio i stručan (kvalitet, cena, promašaji ....) a i iskustven u smislu kako svira u poređenju sa sličnim pojačavačima iz klase a i sa pojačavačima iz klasa iznad poput pominjanog Luxmana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja bih pre izabrao HK 990.
Deluje mi kao jako ozbiljan uređaj.
Ranije sam imao jedan HK snagaš od 35 kg (kičmu mi je razvalio[emoji16]) koji je delovao kao izvrsno urađen uređaj počev od kutije preko nožica (u iznutrice se ne razumem) do jako povoljnog utiska generalno.
Kako se saglasiše stručnjak i laik[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam, kad sam bio mlad, naravno, bio ljubitelj Marantz-a.

kao i moj pok. cale.

i naravno posedovao ozbiljne sprave, kao na primer SM6.

izmedju ostalog.

i sasvim slucajno, krajem 80-ih predjem na dark side.

hocu reci u svet lampi.

malo po malo.

sada sam totalno opsednut. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Srecko said:

Kakav je integralni pojačavač Harman Kardon HK990?
Bilo bi lepo kada bi odgovor bio i stručan (kvalitet, cena, promašaji ....) a i iskustven u smislu kako svira u poređenju sa sličnim pojačavačima iz klase a i sa pojačavačima iz klasa iznad poput pominjanog Luxmana.

ima ih par komada na kp, od 800-900 evra...dobra cena

slušao sam ga svojevremeno u bg studiju (ne znam da li još postoje, bili su na zelenjaku) sa njegovim idealnim partnerom jbl...model je bio 4312e...takođe sam ga slušao sa nekim podnostojećim wharfedale kutijama i u jednom i drugom slučaju ništa posebno...meni to sve zvuči kao sony, pioneer, onkyo i tome slično...sve mi isto, bez živosti i posebnog pečata

sećam se onih nekadašnjih harmana 65... serije, svi se nešto ložili a meni ni to nije bilo nešto, ne znam sad kako bi mi zvučalo...ali ostalo mi to da su se svi nešto mučili sa njihovim mikroprekidačima, jedva nabavljali a oni crkavali...to je bio kao neki soft touch, bem li ga...pritiskaš pritiskaš a on ne reaguje...e od tada mi je harman odbojan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Srecko reče

I ja bih pre izabrao HK 990.
Deluje mi kao jako ozbiljan uređaj

Srecko imate na zokiaudio.com tekst on tom pojacalu i potencijalnim problemima usled grejanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, чика-Брка reče

jedan od razloga zasto cevna pojacala.

:cheers:

Kod mene je drugi razlog.

Kod tranzistorskih pojacala ( ne svih naravno ) imam utisak kao da cujem muzicare u nekom ogromnom betonskom podrumu sa vestackim svetlom.

Sa cevnim pojacalom imam utisak da cujem muzicare kao na otvorenom po dnevnom svetlu ( mada i tu nije svaki takav ).

Takve mi se asocijacije cesto jave.

:D

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, krca44 said:

Kod mene je drugi razlog.

Kod tranzistorskih pojacala ( ne svih naravno ) imam utisak kao da cujem muzicare u nekom ogromnom betonskom podrumu sa vestackim svetlom.

Sa cevnim pojacalom imam utisak da cujem muzicare kao na otvorenom po dnevnom svetlu ( mada i tu nije svaki takav ).

Takve mi se asocijacije cesto jave.

:D

:cheers:

sjajan opis...:oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...