Jump to content

Audio uređaji / kontemplacije, zapažanja i zaključci


crni.

Preporučeni Komentari

pre 10 minuta, paja959 reče

taj Pass integralac je bio ovde seciran na nekom slusnom testu unutar klana JBL/Levinson/Sony fanatika..nesto se po njima bas nije proslavio..neki JBL iz ove novije "plave" serije je koriscen,trosistemac,podnostojeci,izlaz Sony iz vintage serije sa nekim FET-ovima,7B ili tako neke oznake,ML pretpojacalo i CD plejer..msm jasno da je NP u nekim sredinama izuzetno cenjen,al ima i onih,gde se ne sljivi ni za 3 grosa..sto rece moj jedan dobar prijatelj preprodavac/zelenas hajendistickih uredjaja "svaku komponentu mozes smestiti u sistem da svira dobro,ali i lose,samo treba da nadjes adekvatne komponente,i za jedno i drugo-pitanje samo da li hocu da prodam nesto,ili hocu da shebem jer ocu jeftino da je kupim "

 

no hard feelings prema ikome...

:jamaica:

Poredili smo sa predmetnim Luxmanom...

Ono, iz prophetovog posta već jeste za poređenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, Aleks reče

Poredili smo sa predmetnim Luxmanom...

Ono, iz prophetovog posta već jeste za poređenje.

kolko ljudi,tolko cudi,sta neko vidi kad digne haubu nekog uredjaja,i sta jedan obican korisnik istog dozivljava,su 2 razlicite stvari..mogu da se poklope,al ne moraju :beta::D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Setih se. Odlican ton sam dobio sa starim Luxman integralcem, najniza serija, jedan par tranzistora, poveci trafo, kondovi manje vrednosti u kombinaciji sa Cabasse 3-way book-shelf zvucnicima. Luxmanovi trafoi su tradicionalno dobri. Uopste uzev, meni su ti najmanji ampovi u serijama tonski najbolji. Isto vazi i za Marantz. 20-30W, jedan par tranzistora. Adekvatni zvucnici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo za [mention=2304]Srecko[/mention]..sa HES 2019/Bp.
IMG_3728.thumb.JPG.a956f6af4f82429b87d4fba4a5e602dd.JPG

Zahvaljujem!
Da se razumemo volim Luxman: i kao brend, i zbog kvaliteta (bar ja tako mislim), i zbog izgleda i na kraju (najbitnije) zbog toga kako zvuči.
Nažalost neću ga imati (iako bih možda i mogao npr. da pristanem da mi ga sin kupi[emoji16]) samo iz razloga sto apsolutno ne bi bilo normalno da penzioner odvoji ogroman deo svog godišnjeg prihoda za jednu takvu spravu (kupovina iz ušteđevine je tek glupost).
To je jednostavno uređaj za one čije su mesečne neto plate nivoa bar 3000€.
To je po meni i u redu.
Nismo svi isti pa logično da se i finansijski razlikujemo.
Tržište mora imati ponudu za sve pa i one najbogatije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, crni. said:

vladd, čekam tvoje briljantno obrazloženje :) 

Svajserima ne moram da objasnjavam, ali ti nisi svajser :) 

 

 

Quote

100W + 100W (8Ω),
150W + 150W (4Ω)

Quote

 

Power consumption 270W
85W (under no signal), 0.4W (at standby)

 

 

 

 

Izlazni stepen je par ili max dva para tranzistora sa ogranicenjem struje oko 6A(omov zakon), sto imaju i normalno jeftini cipampovi AB klase... i LM3886 ili TDA7xxx..a sviraju dobro...

 

Kada vidis pojacalo da ima xxx ili xx wati na izlazu(nebitna ali pokazna stavka), na 8 oma, na 4 oma treba da ima 2 puta xxx ili xx, ako nema problema sa strujom...napona ima dovoljno za 4 oma, struja pri tom naponu i tom otporu je problem...

I to konkretnog Luxa svodi u NIZU klasu AB sprava....

 

Dok je kod cika Nelsona malo i tehnike i nikada nije bilo problema sa strujom

 
Quote

 

Power Output/ch (8 ohm) - 60
 
Power Output/ch (4 ohm) - 120

 

I tu je ispunjeno ono pravilance kvaliteta vise klase, duplo manje oma duplo vise snage...
Uz naravno obogaceno i komotno napajanje
Quote

Power Consumption (Watts) - 375

Prema gornjih 270 za 100W u odredjenim uslovima(1KHz, na 8 oma, napon izlaza 28V, struja 6A...)..kablovi nebitni, zvucnici pozeljno sminkerski i da ne pada omaza...sve je u funkciji arhitekture prostora...

E to je ono "pa sad kako to"? :)  A to je ono sto pravi fine razlike kvaliteta tehnike, posvecenosti koncepciji i realnom uvecanju vrednosti...kao one cipelice iz filmica ranijeg...

Eto kako se prosek nasminka i naceni i kako se natprosek malo ulicka i mora da razlikuje...kako bi neki svajseri rekli prostije, ODUVA tog Luxmana ... :) 

 

Ali eto, da elaboriram, "malo", poznat po tome... :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 36 minuta, Srecko reče

Au Crni, hteo si da me “uvališ”emoji16.png.

Al hvala bogu, drugari ne dadošeemoji16.png.

siguran sam da je bilo dobronamerno..moguci "trik" kojim se proizvodjac sluzi da bi obezbedio "house in sound" svojih proizvoda sto je imao jos '70-'80 godina..i ranije se oni nisu bas busali u prsa oko stabilnosti izlaznih stepenova,imao L-410,i secam se njegovih mernih rezultata,kao i veceg brata L-510,danas je to kategrija "pokrijte se usima"..ako nisi na iteraciji zvucnika sa velikim krivudanjima impedanse,nemas headbangers obicaje da odvrces  potenciometar na 2/3 cesto,prolazi to bez problema,imas jedan lep osecaj prijemcivog zvuka u celini :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

siguran sam da je bilo dobronamerno..moguci "trik" kojim se proizvodjac sluzi da bi obezbedio "house in sound" svojih proizvoda sto je imao jos '70-'80 godina..i ranije se oni nisu bas busali u prsa oko stabilnosti izlaznih stepenova,imao L-410,i secam se njegovih mernih rezultata,kao i veceg brata L-510,danas je to kategrija "pokrijte se usima"..ako nisi na iteraciji zvucnika sa velikim krivudanjima impedanse,nemas headbangers obicaje da odvrces  potenciometar na 2/3 cesto,prolazi to bez problema,imas jedan lep osecaj prijemcivog zvuka u celini [emoji3]

Paja959, šalio sam se.

Crnog poznajem lično, jako je fini i on mi je pomogao daleko najviše (savetima) da se opredelim za Harbeth i kupim ih.

Zna on da sam se šalio.

 

PS: Jedino sto se ne razume u tenis[emoji16]. Navija za nekog tamo Federera i kritikuje mog Noleta[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...