Jump to content

Audio uređaji / kontemplacije, zapažanja i zaključci


crni.

Preporučeni Komentari

42 minutes ago, zeljkor said:

Generalno ta (Luxman) cena je korektna. Nas pogled je, kako Perica zamislja ozbiljan posao. Samo nas Perica ne vidi dalje od svog nosa. Luxman kao i svaka druga firma ima zaposlene raznih profila (sigurno vise od dva), proizvodne kapacitete, masine, placa poreze i doprinose za svoje zaposlene i na kraju mora da pokrije gomilu sertifikacija i obezbedi garanciju koja pokriva skoro pa ceo svet, sa dovoljno rezervnih delova za vise godina. To kosta i to prilicno novca. Zato i uredjaji kostaju toliko. Svjaserasi, u koje i ja spadam su svetlosnim godinama od toga. Covek mora da pogleda i drugu stranu. Naravno sve je to za nas van opsega ali ne vidim da smo mi bas neka referenca standarda. 

naravno da je korektna...mislim na ovaj sa oglasa...nov je oko 4500e...pa i nov je korektan...accu, lux, mek...to bre svira za sve pare, samo što ih mi nemamo :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Magacioner ima Luxmana , pre i power , mozda jos uvek x 2

 

ja imao onomad jedan Accu, integralac , vredan SH 2KE ladno

ovde ga ne mogoh prodati- bar sudeci po tome sto sam ga oglasavao jedno mesec i po  , sem da ga umotam uj edno 200E

odneo ga kod mog Manua u Bec , prodao se za 1K8 bez ijednog oglasa za 3 dana

zvuk - ja ga iskreno ne bih zadrzao ni u kojojoj opciji

al dobro ,ja imam izvitoperene kriterijume skroz

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu je @zeljkor što se tiče ekonomije. Plaća se tu debelo za sve i svašta,, naročito posle troškova i izrade samog proizvoda: reklame, sajmovi, dileri, recenzije...Sa druge strane slušao sam poprilično tih skupih  brendiranih pojačala i recimo da su to bila razočaravajuća iskustva koja su me usmerila da dobar zvuk potražim na drugoj strani.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, prophet said:

U pravu je @zeljkor što se tiče ekonomije. Plaća se tu debelo za sve i svašta,, naročito posle troškova i izrade samog proizvoda: reklame, sajmovi, dileri, recenzije...Sa druge strane slušao sam poprilično tih skupih  brendiranih pojačala i recimo da su to bila razočaravajuća iskustva koja su me usmerila da dobar zvuk potražim na drugoj strani.  

Ja sam slusao i losih i dobrih fabrickih uredajaj kao i DIY verzija. U principu cena nije garancija dobrog zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, ne zaboravite da je samo marža audio dilera redovno do 50%..... znači taj Luxman iz magacina izađe za 2500e. Porez je 500, znači 2000. Što reče Željko, dok platiš radnike, proizvodnju, dakle realno proizvodna cena je u najboljem slučaju 500, možda i celih 750e.

Za 750e diyer može da napravi baš baš odlično pojačalo.

Za 5000e...... sistem da ti se digne kosa na glavi.

Nama, na ovom forumu, uvek će biti potpuno suludo dati 5000e za "remek delo industrijskog dizajna",  te ne čude ovakvi komentari...

Onome ko ne ume da lemi i ne interesuje ga to, a ima para, ovaj Luxman je jedno sasvim lepo pojačalo, koje verovatno i jako jako lepo svira :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

Magacioner ima Luxmana , pre i power , mozda jos uvek x 2

 

ja imao onomad jedan Accu, integralac , vredan SH 2KE ladno

ovde ga ne mogoh prodati- bar sudeci po tome sto sam ga oglasavao jedno mesec i po  , sem da ga umotam uj edno 200E

odneo ga kod mog Manua u Bec , prodao se za 1K8 bez ijednog oglasa za 3 dana

zvuk - ja ga iskreno ne bih zadrzao ni u kojojoj opciji

al dobro ,ja imam izvitoperene kriterijume skroz

 

 

Imam Luxman M-02 i C-02. Kupljeni pre par godina , polovni za cca 450Eur komplet. M-02 stoji u cosku, SissySIT ga dere ali C-02 je u upotrebi. Svasta je probano umesto tog preampa i uvek sam se vracao ponovo na njega. Sa druge strane izrada SissySIT-a je bila po ceni Luxman kompleta tako da je to neki opseg u kome se ja krecem. Preko toga tesko da cu ikada ici. Tako da je npr. onaj skupi Luxman izvan mog opsega mogucnosti, kao sto je verujem za vecinu ljudi ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja to gledam drugacije, dati 5k$ za pojacalo 100W...iz mreze vuce manje od 300VA...malo je to rodjaci....malo za te pare...4x10mF...itd itd...

Nema tu cene radnika, to rade za dolar na sat u Kini, najme se kojekakve usluge, samo je projekat izvorni.

Ali je brend, brend je tezi od kvaliteta i karakteristika, pojacalo AB klase, koje radi kako radi, izdignut treci harmonik, ostriji zvuk, od toga nema bezanja...

Mogli su i cipamp da ubace unutra, zvuk i rad bi bio isti...prevuceno preko elektronskog pojacanja signala....

To je klasicni nasminkani butik proizvod prosecnog dostignuca, skromnih mogucnosti ne preterano impresivnih komponenti.

Ali ce nekome da umanji porez i ulepsa policu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad bi čovek čitao samo ovaj forum pomislio bi da je ovde početak i kraj svetskog hifija, da ovde obitavaju prvorođeni, a ostatak industrijskog sveta vode orci:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ruku na srce Vladd je u pravu kada kaze da bi za te pare moglo bolje. Ovi moji M-02 su iz Japana iz vremena kada se radilo jako kvalitetno. Kakvo je stanje danas ko bi znao. Opet kada se otvori jedan ozbiljan prof. amp starije generacije tipa Camco u odnosu na moj Luxman, vidi se jedan drugi nivo u ozbiljnosti i kvalitetu. Kako sta zvuci, to je opet individualna ocena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, prophet said:

Komentarisao sam zvuk. Ne bilo fer da se ne istakne i ono što je pozitivno kod ovih uređaja

Da proizvod je izvrstan, i to je receno, i istaknuto.

I ta pojacala, kao i mnoga od 100W AB klase imaju izuzetan zvuk. I vredi ih imati, praviti, kopirati, sve je to pozitivni odraz i pohvala.

Ali postoji jedan niz stepenica, drustvenih, konvekcionalnih kada se ukrsta kvalitet i cena, brendovi su ukljuceni naravno

https://www.youtube.com/watch?v=uKFO_x8C2ek

I za visoku cenu se dobija visa nijansa kvaliteta i trajnosti i specificnosti...

Kod ovog Luxmana se na recimo 700-1000$ stalo sa kvalitetom, ostalo je brendologija i marze dilerske...

I za 4600$ se dobija pojacalo od 100W AB klase sa pratecim zvukom, kojeg ni zujanje u usima od cene, ni spektakl imena ne mogu da poboljsaju previse(da ne ulazimo u diskusiju opsteg okruzenja pri slusanju, zvucnika i prostora...i bitnosti svega, i sveopste fascinacije)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Srecko said:

 

HiFi je veoma ozbiljna oblast i apsorbuje gotovo “celog čoveka”.

 

Ozbiljna je za konstruktore i proizvođače, za konzumente je često opasno opsesivna.  Mnogi neznaju da stanu i kažu sebi "e sada je dosta" napravio sam zavidan sistem ostaje mi da u uživam u muzici. Ne, uvek može to bolje ako promenim ovo ili ono. Verovatno postoji dijagnoza ali pacijent nije svestan da je poseduje. Gubi se umerenost a bio bih slobodan da kažem da često preveliko znanje ubija radost slušanja i uživanja a povećava stepen nezadovoljstva.

Postoji monogo lepih stvari koje se propuštaju ako se čovek preda samo jednoj pasiji. Uvek sam više uživao slušajući samo jedan ili dva albuma nego celodnevno slušanje  za vikend lošeg vremena.

Gospodo napolje na planinarenje, na reke, bicikle, motore.

Jeste li dočekali svitanje na Rtnju kažu da je epic, noćni uspon ali molim prvo kondicione pripreme. A kad se supstiš, dođeš kući, omiljeni album.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Srecko said:

Da li bi ste mogli da zamislite Noleta da može sebi da uopšte priušti i trenutak vremena za nešto sto nije tenis i da li mislite da Nole može više voleti da sluša muziku i bavi se HiFi nego tenisom. Tenis je njegova primarna ljubav odnosno svako od njih ima neku primarnu ljubav a to nije HiFi ni muzika generalno osim na nivou zabave).

Da, sada zamislite talentovanog čoveka koji celog života svaki slobodan trenutak koristi kako bi nešto novo naučio, projektovao, konstruisao, napravio... nebitno da li je to pojačavač, zvučnici, gramofon... Dostigne veoma visok nivo u smislu kvaliteta kojim daleko prevazilazi lepo našminkanu medijalu koja nam se plasira po ne tako malim cenama. I onda treba gomili ignoranata, nakupaca, preprodavaca i ko zna čega sve ne da objašnjava nešto. Zbog toga dobar deo  tih ljudi ne izlazi u javnost, ponekad napišu nešto u edukativne svrhe čisto korektivno.  

Poenta je, treba što više ljudi upoznati, saslušati, poslušati to što su napravili. Ostavimo se časopisa, jeftine reklame (nije isto što i besplatna) , hajpovanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 I sad, kada se zapitam, a mogu kao i Kirby Allison oko cipela, da detaljisem oko pojacala, koje ima trafo 300VA, tezine 2,5 kila ili 4 kile, koje ima kutiju od sledece 4 kile i koje moze da ima 2 kile aluminijuma za hladnjake (AB klasa nije A klasa), i jos nekoliko do vise stotina grama elektronike, neka bude i par kila....to je tek upola nazivne tezine...?

Znaci, moralo je da se otezava da bi uslo u poslovicu tesko-skupo...

Daljinska komanda, nije cudo, zatim provlacenje signala kroz elektronsku atenuaciju pojacavanje, nije bas savrsenstvo, a povratna sprega za "lose" signale, a dobre ne dira je klasicna trgovacka prica za malu decu audiofilsku(a njima je bitna panikica oko fidbeka) i bankare koje zabole za tehniku...

Ima tu detaljcica koji nisu u redu...ukljucene su trgovacke lazi...sto vec muti sliku...

Nije to bolje zato sto je bolje, nego je skuplje zato sto neko laze da je bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cisto za razonodu skoro je bio kod tasta jedan QSC-2422 pro amp, klasika, switching napajanje, H klasa. Posto znam njegov ukus po pitanju zvuka, kaze da se iznenadio kako lepo i prijatno zvuci. Kaze skoro nije slusao tako dugo neki amp. Testirao ga na vestackom opterecenju na punoj snazi na 2 Ohma, 8A konstantno iz mreze vuce, radi savrseno. Eto...a totalno je po konstrukciji suprotan od nasih hifi standarda :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne sporim proizvod, dapace je odlican, ne sporim cenu, takvu je neko odredio i prati trziste, kvalitet i lepotu izrade, ali da ponovom najbitniji deo, nije za nas, bilo svajsere bilo sa platama ispod 4k€...mesecno...

A vidimo da u svetu skupe robe ima i podrzanog kvaliteta, moglo je i ovde da se zalomi neka A klasicaa, hibridic sa lanpom, neka neobicnost topologijice, a ne pojacalo koje bii moglo da stane rame uz rame sa Marshal Leachom ili nekim Apex-om od 100W...

Da se to pojavilo 1983-e..srazmerno za 1000$, bilo bi skoro pa ok, ali sada je 21 vek, dobrih komponenti svuda, koliko bi 4K televizor trebao da kosta ako je prosto pojacalo 5k$,,,pa jedno 40k$...srazmerno ceni, trudu izradi i tehnologiji... radenicima i porezu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, zeljkor said:

Cisto za razonodu skoro je bio kod tasta jedan QSC-2422 pro amp, klasika, switching napajanje, H klasa. Posto znam njegov ukus po pitanju zvuka, kaze da se iznenadio kako lepo i prijatno zvuci. Kaze skoro nije slusao tako dugo neki amp. Testirao ga na vestackom opterecenju na punoj snazi na 2 Ohma, 8A konstantno iz mreze vuce, radi savrseno. Eto...a totalno je po konstrukciji suprotan od nasih hifi standarda :)

ja bi voleo da posedujem jedan, na primer DCA 1222.

ne sto mi treba, nego sto je dobar.

:)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...