Jump to content

Audio uređaji / kontemplacije, zapažanja i zaključci


crni.

Preporučeni Komentari

6 hours ago, krca44 said:

...Kod tranzistorskih pojacala ( ne svih naravno ) imam utisak kao da cujem muzicare u nekom ogromnom betonskom podrumu sa vestackim svetlom...

Ja ih uživo uglavnom tako i slušam :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, NIXIE said:

To je prirodno okruženje za muzičare. Vraćaj se na tranzistore, lampaš ti daje skroz nerealnu sliku.:punk:

jeste ako slušaš garažnu muziku, ali ako slušaš stonse na vembliju... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Vix said:

Kod tranzizlstoraca jednostavno osecate i cujete kako se elektron namucio dok je prosao kroz pesak, dok kod lampasa on lebdi srecan kroz vakum.

Ili nesto kao.. kad pijete kravlje mleko iz tetrapaka vs. kravlje mleko od krave koja je srecna pasla na nekom pasnjaku :D

............i zaglavi se u namotajima trafoa. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Vix said:

Kod tranzizlstoraca jednostavno osecate i cujete kako se elektron namucio dok je prosao kroz pesak, dok kod lampasa on lebdi srecan kroz vakum.

Ili nesto kao.. kad pijete kravlje mleko iz tetrapaka vs. kravlje mleko od krave koja je srecna pasla na nekom pasnjaku :D

Ili kao razlika između srećne krave koja pase na pašnjaku i depresivne krave koja pase na pašnjaku ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

msm sad od ova par zadnja blanko posta-teoretisanja cev vs tranzistor,@Srecko ima bas da se usreci...:D..msm ima ljudi koji trose i jedno i drugo,ili paralelno,pa zivi zdravi jos i sad..pojacala ima dobrih,ili losih,nebitno sta trose,cevi,trandze,IC itd..naravno,uvek je bilo,i bit ce ekskluzivaca,i sujetno pravo im je da zive tako..mogao bih sad tu ukratko malo da iznesem kako mi je bos po trnju prosao jedan poznanik sa Colpand CTA405,gde je u "tjubefuriji" utrosio maltene vise para,no u sam uredjaj,jer se zna recimo da sa standardnim cevima,moze da svira samo vilonisticki kvartet,ali ako utrosis i izvijas neke NOS primerke raznoraznih cevi,oma se dize rejting pojacala,i vec je spremno da propusti kroz sebe i muziku stoclanog ciganskog orkestra :jamaica:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
pre 5 časa, crni. reče

evo, ko ima, kupi ovo i uživa  a ne što švajsuje po ceo dan :D

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/jeff-rowland-continuum-s2/oglas/94984939?filter_id=3

Za 6.500e kupio bih delove da napravim amp od 42.500e.

Duša je švajserska prokleta, ne-švajser ne razume to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 1 month later...
1 hour ago, Zen Mod said:

ja vido u kaficu , konfekcija

 

ne vidoh unutra, ali takav utisak stekoh

uostalom, 300$ novo i nije neki nivo

za kufinju mozda

Jes konfekcija to tacno, imam ga u ponudi vise nego duplo jeftinije, kupljen prije mjesec dana, evo iznutrica.

Iz ove serije imaju A70 D klasi za koga kazu da je odlicno pojacalo 

ne bi da uzimam na slijepo al nisam u mogucnosti da cujem

Ovako djeluje da nisu previse stedjeli

IMG_20200719_124728.jpg

IMG_20200719_124745.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...