Jump to content

Audio uređaji / kontemplacije, zapažanja i zaključci


crni.

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, Zen Mod said:

tvoje pare, tvoja rabota, tvoja sreca

ako te cini srecnim da to kupis, ja zamerke nemam, meni dovoljan razlog

i jos samo da :cheers: 

ni u pitanju nista od toga ... gledao prije neki dan creek 4040 aj da nesto valja ide od 100 do 150 € ... e 20 god staro

ovo bar novo za manje novce se nudi

Nego jel ko imao ovo u rukama, slusao, gledao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ni u pitanju nista od toga ... gledao prije neki dan creek 4040 aj da nesto valja ide od 100 do 150 € ... e 20 god staro
ovo bar novo za manje novce se nudi
Nego jel ko imao ovo u rukama, slusao, gledao

HK6500

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, revox said:

. e 20 god staro

Treba da gledas da li je nesto djubre ili nije djubre,  a ne da li je staro ili mlado, nekakva pretpostavka je da ti djubre ne treba ni u jednoj opciji.

To sto je neki dilber bakalin nakacio neku cenu, pa eto to mu je zelja za kolicinom novca, najcesce nema veze sa vrednoscu robe.

Malo grublje i realnije receno.

Tu lezi i odgovor i o "slusanju" i drzanju u ruci

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
On ‎15‎.‎9‎.‎2020‎. at 17:41, vladd reče

Na vintage fan fejsbuk grupici, Tehniks fan, rekao bih manijak, je prikazao svoju komodicu :hyper: :D 

 

1274909960_Technicsmaniac.jpg.fd4a00f9dcf13faf828f01ab566a1efe.jpg

 

 

 

pre 23 časa, крокодил reče

Posten da budem, ja sam u mladosti godinama balavio na ovaj trakas...

sta ste navalili sa balavljenjem...sve to napravljeno na nepouzdan,smrdljiv pertinaks,kolorisano,netransparentnog zvuka :diablo: :D....imao sam slicnog Technics manijaka u okruzenju,tamo pocetkom/sredinom '80..trakas,najveci kazetas,najveci izlaz+pretpojacalo,najveci njihov tuner,najveci ekvalizer,SL151Mk2/SME III/Ortofon OM30,JBL L-112..sve bejase novokupljeno,uvezeno na "povratnicku dozvolu",sto je isto masno platio...sektasi su vec i tad postojali....:jamaica:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je povratnicka bila skupa, tih 300-500DM, zavisilo je od namerene kolicine para da se potrosi. Ovde da se kupe sprave preko konsignacije je bilo >80% na inostranu cenu.

Tehniks sa svojim vrhunskim spravama je uvek bio za balavljenje...ima tu i konfekcije i kojecega, ali ono sto je top radjeno je i top uradjeno. :) 

Vitro je bio jezivo skup, drugo, za industrijsko busenje se nisu mogle koristiti prese i stanceraji, vec koordinatne visokoobrtne busilice i masa specijalnih burgija i frezera. Sto je jezivo poskupljivalo  tehnologiju izrade. A pride nije bilo neke potrebe, i tada se znalo da na zvuk drasticno mogu da uticu koncepcije sklopova pojacavaca, a ne materijal stampanih plocica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, vladd reče

Da li je povratnicka bila skupa, tih 300-500DM, zavisilo je od namerene kolicine para da se potrosi. Ovde da se kupe sprave preko konsignacije je bilo >80% na inostranu cenu.

Tehniks sa svojim vrhunskim spravama je uvek bio za balavljenje...ima tu i konfekcije i kojecega, ali ono sto je top radjeno je i top uradjeno. :) 

Technics tad jos nije imao konsignacionu prodaju u ex YU,covek se odlucio oce to,i gotovo...isto tako i JBL...komsija mu,dobar drugar,ludovao za JVC...iako su imali tad zastupnika (Banex),po istoj semi je uvezao kompletnu liniju iz najjacih komponenti tada iz njihove ponude,Laboratory Series....povratnicke dozvole se nisu ispucavale na jeftine komponente/linije,nije imalo smisla...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slično je i sa revox fanovima

a naročito sa marantz...sećam se one gold serije, kupovalo se sve što je imalo i stavljalo na police, pa se zvalo društvo da se svi dive lepoti...koga briga za muziku :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, crni. reče

slično je i sa revox fanovima

a naročito sa marantz...sećam se one gold serije, kupovalo se sve što je imalo i stavljalo na police, pa se zvalo društvo da se svi dive lepoti...koga briga za muziku :D

brigamo o muzici,zato je tu....:jamaica:

pm6a.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, crni. reče

sećam se one gold serije, kupovalo se sve

Imao sam PM750DC pojačalo jedno godinu dana, dobijeno u nekoj razmeni. Nije bilo tako loše, ali nikad ne bih dao pare za novo pod onim uslovima kupovine. Još uvek imam tuner ST320, kupljen polovan, star godinu dana, ali ga odavno ne koristim. Trebalo bi ga osvežiti pre upotrebe, ali to je skroman uređaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...