Jump to content

Automatski backup C na D


NIXIE

Preporučeni Komentari

Dobio sam novi sistemski disk SSD 500G u mašini na poslu. Stari klasični HDD od 1G je sad postao samo storage. Da li postoji free programčić koji bi mi arhivu u kojoj radim na novom brzom disku, automatski prebacivao (pravio kopiju-backup) na starom sporom HDD u određenom direktorijumu?

Na starom disku imam direktorijum "Arhiva" koji se automatski kopira na server. Hteo bih da iskoristim brzinu ovog novog diska za rad, ali i da imam rezervnu kopiju onoga što radim na starom disku. I da ne zovem nikoga da mi to odradi nego da lepo sam uradim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to možeš batch file-om koji pokrećeš preko task manager-a u tačno vreme, koliko želiš puta... XCOPY... Imaš na netu primera.

 

STACKOVERFLOW.COM

I create a batch program, which is copying all files newer than the destination from "C:\Users\ADMIN\Desktop" to "D:\Backup". This code is good:xcopy "C:\Users\ADMIN\Desktop\*.*" "D:\Backup\" /K...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 35 minuta, Nesic reče

Pa to možeš batch file-om koji pokrećeš preko task manager-a u tačno vreme, koliko želiš puta... XCOPY... Imaš na netu primera.

Preferiram programčiće. Ovako nešto, jel neko koristi nešto od ovoga?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Nesic reče

Probaj neki od njih. Ovaj prvi nudi težinu od fajlova do particija. Samo znaju da budu free za DL, a posle traže marke funte dolare...

Zato i pitam, možda neko koristi nešto od toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ovo koristim za kloniranje - Windows, Linux i MacOS

sudo dd if=/dev/rdisk0 of=/dev/rdisk2 bs=1m conv=noerror,sync
WWW.CHRYSOCOME.NET

Takođe sa istom komandom može da se sabije ceo HDD u zip fajl. Od prve  do poslednje nule i jednice

dd if=/dev/sda | gzip -c > "/media/Miko/ssd.img.gz"

Staviš u cron - vozdra .

Može i Borg

ali nema za WIndows

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Yadis Backup

Mali potpuno free programčić, i radi kao sat. Već je bio instaliran na računaru za backup na server, samo ja to nisam ranije primetio, inače ne bih ništa ni pitao. :phil_04:

https://www.codessentials.com/

Nije loše imati backup na drugu particiju onoga što se radi. Naročito ako je radna particija SSD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...