Jump to content

Technics SL 1700


markosch82

Preporučeni Komentari

Drage kolege ,

Treba mi pomoc oko izbora rca kablova za gramofon technics SL1700  na njemu su menjani kablovi sa nekim malo boljim od fabrickih sada bi da stavim nesta bolje nemam rca konektore na gramofonu tako da nisam u mogucnosti da testiram vise kablova ako mislite da je bolje da ugradim sasijske rca koji kabel treba da koristim unutar gramofona ?

IMG_20200223_205748.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, aaa zmaju! said:

Osnovna verzija kabela nije toliko loša, ako nije baš propao.

Ako se ne traži baš nešto skupo, ovde lako nabavljivo Neotech KHS201A, Cordial CMK 422 ili Sommer Sinus Control.

Neotech u poređenju sa Technics k:

KHS201A.thumb.jpg.d07c340c1fd550524095171f01945530.jpgKHS201.thumb.jpg.e13d6bc77fe0a8d2e2160220b10cef75.jpg

 

Nisam planirao da stavim kabal skuplji od gramofona nemam sistem od 10000e da stavljam skupocene kablove.  Sada je na njemu cordial CMK 422 malo bolje od tog za pocetak 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, markosch82 said:

 

 

20 minutes ago, markosch82 said:

Nisam planirao da stavim kabal skuplji od gramofona nemam sistem od 10000e da stavljam skupocene kablove.  Sada je na njemu cordial CMK 422 malo bolje od tog za pocetak 

 

Za taj gram vise nego dobar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje iskustvo:

Prvo sam sastavio sistem po mojoj zelji i finansijskim mogucnostima:gramofon>pojacalo>zvucnici.Pa sistem slusao godinu dana.

Tek tada sam se poigrao sa kablovima: gramofon>pojacalo,strujni za pojacalo.Potrosio sam 15% na kablove od ukupne cene celog sistema,i dobio otprilike isto toliko procentualno poboljsanje u zvuku.Nije mnogo,ali je to verovatno limit mog sistema.

Nisi naveo koju zvucnicu,pojacalo i zvucnike imas.Mozda tu treba potraziti nadogradnju.Ako je predhodni vlasnik vec menjao kablove,na bolje,ne ocekuj da ces sa nekim drugim dobiti spektakularno poboljsanje zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Promena kabla na gramofonu je najkriticnija promena kabla.

I svaka promena kabla izaziva promenu, i promena duzine kabla izaziva promenu, a da li ce promena biti boljitak, manje ili vise primetna, ponajvise zavisi od kapacitivnosti doticnog kabla, nacina terminacije i potreba pikapa na gramofonu, u smislu da bude usaglasen sa  preampom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Aoxomoxoa said:

Moje iskustvo:

Prvo sam sastavio sistem po mojoj zelji i finansijskim mogucnostima:gramofon>pojacalo>zvucnici.Pa sistem slusao godinu dana.

Tek tada sam se poigrao sa kablovima: gramofon>pojacalo,strujni za pojacalo.Potrosio sam 15% na kablove od ukupne cene celog sistema,i dobio otprilike isto toliko procentualno poboljsanje u zvuku.Nije mnogo,ali je to verovatno limit mog sistema.

Nisi naveo koju zvucnicu,pojacalo i zvucnike imas.Mozda tu treba potraziti nadogradnju.Ako je predhodni vlasnik vec menjao kablove,na bolje,ne ocekuj da ces sa nekim drugim dobiti spektakularno poboljsanje zvuka.

Sistem se sastoji:

Zvucnica audio technica VM 530 EN

Gramogon Technics SL1700

Snagas Philips laboratories AH578

Preamp Philips laboratories AH572

Kablovi nauk 2x6m2

Zvucnici jbl 4312b ali nisu fabricke kutije vec sam ja pravio (kutijetine)?

 

 

IMG_20200225_215438.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fin sistem,sve je lepo uklopljeno.

Da li imas neke konkretne zamerke za zvuk,ili hoces samo da eksperimentises? Ako je ovo drugo,pored gramofonskog kabla,probaj i strujni od pojacala,i interconent pre/power amp.

Pa onda probaj eksterni phono preamp,

Imaces lepu zabavu,uzivaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Fin sistem,sve je lepo uklopljeno.

Da li imas neke konkretne zamerke za zvuk,ili hoces samo da eksperimentises? Ako je ovo drugo,pored gramofonskog kabla,probaj i strujni od pojacala,i interconent pre/power amp.

Pa onda probaj eksterni phono preamp,

Imaces lepu zabavu,uzivaj.

Tek sam poceo da se igram sa ovim sistemom pogotovo sa kutijama posto nemam dovoljno iskustva  jos uvek ih vozam po sobi i trazim najbolju poziciju tako da bice testiranja svih kablova samo moram na pojacalu da ugradim iec za pocetak 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...