Jump to content

Tranzistori vs. Lampe, Alan Shaw


Srecko

Preporučeni Komentari

pre 3 časa, Mikorist reče

Za to ti treba drajver koji i baš i nije hifi .  Nešto što ima 10-15db više od hifi zvučnika....Fane je recimo full-range output in compact PA.:rofl:

nisam siguran bas za ovo..ljudi sto slusaju i zescu muziku mogu da pronadju za sebe adekvatne zvucnike iz da kazemo hajendisticke branse,sto ne znaci da svaki zvucnik iz hajendisticke branse automatski,makar bio i nesto extra skup,garantuje tim korisnicima potreban nivo adrenalina za tvrdju muziku..javlaju mi se neki talijanski brendovi sa predivnim furniranjima,drvenim uloscima,neki UK brendovi isto...ima se misljenja da za takav tip muzike i ne treba neki ozbiljan sistem,al licno mislim da se gresi oko ovoga..i nikakve veze sa velicinom membrane,dobro nije na odmet da se ima,sto ja kazem,od viska glava ne boli :loleverybody:,vec su to geneticki tako napravljene kutije da ne vide dalje od jednog violinistickog kvarteta,kad svira 4 godisnja doba  :jamaica:.....no hard feelings prema ikome :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da se zalazi u preterivanja. Prezentacija roka u sobi moze ali preko slusalica, pa bol direkt u glavu, ili da je soba znacajnih dimenzija i akusticki tretirana za visoke energije...

Ne postoji goli komplet, zvucnik+ pojacalo koje moze da kompenzuje reakciju sobe, osim ako nije neki ultra aktivni DSP...koji se koristi i na koncertima...problematika trenutno prevazilazi karakteristike komponenti. 

Sobe imaju svoje zasicenje kada krecu da zvone na raznim frekvencijama i dominiraju zvukom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je zvučnik veliki ili mali, to ne govori uvek o tome može li da svira u malom prostoru.

Na primer Tannoy 15" u odgovarajućoj kutiji (ne svakoj) je ogroman ali može se namestiti da odlično radi u malom prostoru.

JBL klasicni plavi monitori su ogromni, ali sa biampom na basu mogu da se našteluju da rade sjajno u malom prostoru, vrlo su popularni kod japanskih audiofila.

S druge strane sretao sam komercijalne minimonitore i uske podne koji  prosto prepunjavaju malu sobu i nema šanse da ih namestiš u malom prostoru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 35 minuta, vladd reče

Mislim da se zalazi u preterivanja. Prezentacija roka u sobi moze ali preko slusalica, pa bol direkt u glavu, ili da je soba znacajnih dimenzija i akusticki tretirana za visoke energije...

Ne postoji goli komplet, zvucnik+ pojacalo koje moze da kompenzuje reakciju sobe, osim ako nije neki ultra aktivni DSP...koji se koristi i na koncertima...problematika trenutno prevazilazi karakteristike komponenti. 

Sobe imaju svoje zasicenje kada krecu da zvone na raznim frekvencijama i dominiraju zvukom.

nismo se razumeli,apsolutno ne pricam o urnebesnim glasnocama,basovima koji otvaraju prozore i ulazna vrata,vec o normalnim glasnocama u sobama,nebitno kojih su velicina.....pusti jedan snimak John Lee Hooker-a,moze da bude on sam solo,npr Hooker N Heat,i ako ti zvuk njegove elektricne gitare sa bugi vugi faktorom nije skalprirao ko Anthony Hopkins ko u jaganjcima kad cute,pozovi lokalnu cistocu,da pokupi sistem... :beta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam začudo sa ProAc Studio 3 zvučnicima bio prezadovoljan u sobi od 15-tak kvadrata. Čudo kako taj zvučnik svira. Naravno, još je bolji u većoj sobi, ali i u tako maloj nisam imao problema ni pri glasnom slušanju, što nije bio slučaj sa svim kutijama. Ne mogu da prežalim što ih prodah. 3ad1b6d1af284657a9c0143ddd118194.jpg

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, kilder said:

Ja sam začudo sa ProAc Studio 3 zvučnicima bio prezadovoljan u sobi od 15-tak kvadrata. Čudo kako taj zvučnik svira. Naravno, još je bolji u većoj sobi, ali i u tako maloj nisam imao problema ni pri glasnom slušanju, što nije bio slučaj sa svim kutijama. Ne mogu da prežalim što ih prodah.
 

Stvarno steta. Taj odlicni kalotni srednjak kasnije su stavljalji samo na najvece i najskuplje flagship modele 4,5,6 koji mislim da imaju jake basove slabije prilagodljive manjem prostoru. Ja sam imao nekad Proac 3.8 i nisam uspeo da ukrotim taj bas u slicnoj kvadraturi. Ti stariji su cini mi se imali cevcice u bas refleksu i bili konzervativnije tjunovani u basu sto bolje radi u manjem prostoru. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve znam...ali stigla bila demokratija...prodaše firmu...ostao bez posla, došao bebac...i jbg. Ne mogu da ih prežalim... Jurim po Jevropi...al' slabo iskoče...a da su u ok stanju. Doduše, bio letos jedan par u UK, na liciraciji otišao za 500 funti. Garažna rasprodaja. Drajveri super, jedino furnir odozgo sav od saksija i sl. Kad imam para, bema ih u prodaji. Kad nemam, dele ih džabe... buhehe

Mada, dobri mi i ovi...ali ti mi fale da se "smirim"...

 

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, kilder said:

... Kad imam para, bema ih u prodaji. Kad nemam, dele ih džabe... buhehe

 

 

 

 

Poznata mi ta situacija. A jos gore je kad nadjes nesto za dzabe, ali nemas ni za dz... 

A zvucnici su uvek na dnu (zeninog) spiska prioriteta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno steta. Taj odlicni kalotni srednjak kasnije su stavljalji samo na najvece i najskuplje flagship modele 4,5,6 koji mislim da imaju jake basove slabije prilagodljive manjem prostoru. Ja sam imao nekad Proac 3.8 i nisam uspeo da ukrotim taj bas u slicnoj kvadraturi. Ti stariji su cini mi se imali cevcice u bas refleksu i bili konzervativnije tjunovani u basu sto bolje radi u manjem prostoru. 
Baš tako. Cevčice u basu. Neverovatna kutija...i mnogo jeftinija od originalnog ATC-a...
Imao sam i ProAc Tabletice, ali ova 3-ka iako ogromna, izuzetna čak i pri jako tihom slušanju, što je retkost.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a evo nešto u prilog lampama...slušao na sajmu, sjajan uređaj...gore naš list...nije pravljen od strane engleskih i japanski radnika sa dve leve ruke :) 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Act Audio Vacuum Tube Amplifier 6C33 Act Audio Vacuum ...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...