Jump to content

Dynaudio spika


zerowaf

Preporučeni Komentari

Pa u jednoj drugoj temi bilo je reči kako su Samovci previše razmakli drajvere ali sad to nije važno.Ovaj drajver 22w75itd je iz prvog serijala petice(gromoglasna minijatura) i znači nije vredan pažnje što opet znači da je glupo kupovati Vife XT25TG30-04 već neki jeftniji.Ili možda grešim ?

Oba drajvera (i 22w75 i 24w75) su iz najjeftinije tadasnje serije, sa magnetima samo unutar kalema - spolja je metalna korpa. Korektno su oni radili ali nisu mogli da se porede sa npr 21w54 ili 30w54. U originalu ide sundjerasto vesanje, pa jos izmena kalema - pitanje je sta ces dobiti u zvuku. Ako si vec ulozio u njihovu obnovu, kupi i neke visokotonce pa probaj - visokotonce ces uvek prebaciti u sledeci projekat. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dynaudio je Dynaudio. Hexa žica na 75mm špulni... :buehehe: Ja ga ne bih olako bacio u kantu. Eventualno da ga prodaš pa u toj nekoj sumi uzmeš komplet bas-mid i visoki. Samo ideja. Ja nikada ne bih odbacio takav zvučnik bez da bar jedan vratolomni pokušaj izvedem. Dynaudio, ma kako da je "slab" ili "loš", verujem da uvek i bilo kada može da trči krugove oko kakvog SAL ili MNC zvučnika... Ako ih već imaš, izrizikuj se za neku krutu kutiju i dodaj neki pristojan a adekvatan visokotonac i poigraj se. nije džabe, ali ćeš bar znati koliko tebi sve to zvuči ili ne. Ako misliš da je loše, nedovoljno dobro, ne baš najbolje ili jednostavno želiš bolje, ja znam bar jednog manijaka koji na listi stvari koje želi da uradi pre nego ogluvi i oslepi ima napisano "kupiti Dynaudio drajver"... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi nikakav problem da kažem ulicu ali to neće ništa značiti, pogotovo onima koji nisu iz Beograda a nije lepo da se ovaj forum Beogradizuje.Nego niko nije komentarisao Miranov projekt koji je batalio SAM-ovce i njihove vratolomije i napravio podnostojeće kutije (povećao zapreminu na 28 litara),pojedostavio skretnice, smanjio graničnu reznu vrednost sa 3 Khz na 1,8Khz i na kraju ubacio variovente (doduše ne znam zašto jer ovi drajveri su dušom dani za čistu kompresiju)?Meni se cela ova ideja sviđa i čini mi se da ću ja slično uraditi (samo bez variovente).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa zbog titule.

Ne se sekiraj za titulu. Nešto ćeš da dobiješ, kao i svi aktivni članovi. Mislim da to obično bude i zasluženo. Moja ćera se ljuti kada joj kažem da joj je indijansko ime *) "musavo prase" ali kada to dokumentujem nizom slika, onda se samo slatko smeje...*) Kod nekih indijanaca, postojao je običaj da se po rođenju, detetu da ime koje ga adekvatno opisuje a potom, dobija novo ime koje ga/je opisuje kao odraslu osobu. Dakle, moje "musavo prase" izrasta u "mesečev cvet" (ili tako šta) a ti pazi da ti se ne zalepi "secikesa"... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne se sekiraj za titulu. Nešto ćeš da dobiješ, kao i svi aktivni članovi. Mislim da to obično bude i zasluženo. Moja ćera se ljuti kada joj kažem da joj je indijansko ime *) "musavo prase" ali kada to dokumentujem nizom slika, onda se samo slatko smeje...*) Kod nekih indijanaca, postojao je običaj da se po rođenju, detetu da ime koje ga adekvatno opisuje a potom, dobija novo ime koje ga/je opisuje kao odraslu osobu. Dakle, moje "musavo prase" izrasta u "mesečev cvet" (ili tako šta) a ti pazi da ti se ne zalepi "secikesa"... :buehehe:

OFF Topic ali sledi main streem topica:Sedi mali indijanac sa tata indijancem na obali reke i pita oca:"Tata sto se moja sestra zove Mlad Mesec?""Pa sine kad smo mama i ja je pravili bio je mlad mesec!""A moj brat zasto se zove Plasljivi Jelen?""Pa kad smo ga mama i ja pravili pored nas je protrcao plasljivi jelen!""A moja druga sestra zasto se zove Jutarnji Vetar?""PA KAD SMO GA PRAVILI DUVAO JE JUTARNJI VETAR!""A moj...""MA DOSTA VISE PROBUSENI KURTONU!!!"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...