Jump to content

Usb kabl


ironman

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima,novi sam ovde i pisem prvi put. Imam jedan manji problem,radim novu policu za svoje audio uredjaje pa mi neki od kablova nece odgovarati. Tacnije kabl sto spajam DAC(Topping D30) i kompjuter postaje kratak pa mi treba drugi. Gde moze da se kupi,nabavi ili neko pravi nesto kvalitetnije sve jedno mi,duzine 2.5m. Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupi RPi 4, veži na DAC i napravi streamer. Onda mozes sa kompa, tableta, telefona da pustaš muziku...
2,5 m je mnogo. Sećam se, dok sam nekad radio kad serviser, ljudi su u kancelarija kupovali USB kablove za štampače od 2, 3, 4m i non-stop smo imali pozive da štampači ne rade, kad ono u stvari...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, ironman said:

OK,sacekacu. Mozda se neko od njih javi ako ne gledacu nekako da ih kontaktiram

Mogu ja da napravim od Dunavkove žice, samo postoje dva problema. Prvo moram da proverim koliko imam još konektora, a drugo je što je kabal proban na dužini od 1m i radi savršeno, dok za veće dužine ne  znam. Mislim radiće to sigurno, nego veća dužina utiče na zvuk. Da li možeš da skratiš to rastojanje? Koliko žica treba da ima kabal? Pretpostavljam tri jer Topping D30 ima eksterno napajanje i ne napaja se iz PC-ja? Ako se napaja iz PC preko USB porta onda idu četiri žice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, NIXIE said:

Mogu ja da napravim od Dunavkove žice, samo postoje dva problema. Prvo moram da proverim koliko imam još konektora, a drugo je što je kabal proban na dužini od 1m i radi savršeno, dok za veće dužine ne  znam. Mislim radiće to sigurno, nego veća dužina utiče na zvuk. Da li možeš da skratiš to rastojanje? Koliko žica treba da ima kabal? Pretpostavljam tri jer Topping D30 ima eksterno napajanje i ne napaja se iz PC-ja? Ako se napaja iz PC preko USB porta onda idu četiri žice.

Toping ide preko interkonekt kablova u pojacalo a onda iz njega ide u komp. Dok napajanje ide redovno direkt u steker u zidu. Neka bude 1.2m ne vise a ja cu vec nekako iskombinovati da to bude dovoljno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, ironman said:

Toping ide preko interkonekt kablova u pojacalo a onda iz njega ide u komp. Dok napajanje ide redovno direkt u steker u zidu. Neka bude 1.2m ne vise a ja cu vec nekako iskombinovati da to bude dovoljno

Nisam uvek kraj racunara pa mi mozes pisati na [email protected] tu mozemo razmeniti br telefona radi lakse komunikacije ako je to ok.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, ironman said:

Nisam uvek kraj racunara pa mi mozes pisati na [email protected] tu mozemo razmeniti br telefona radi lakse komunikacije ako je to ok.

Sve je ok. Mislim da 1,5m USB nije nikakav problem, da bude malo komotnije. U ostalom probaću prvo kod sebe. Osim toga gledaj i da svi ostali kablovi budu što kraći, to je uvek bolje. Ne važi za napojni kabal na 230VAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, NIXIE said:

Ne važi za napojni kabal na 230VAC.

Još kako važi samo je pitanje dokle ima smisla. Sad ako opet krene neko sa teorijom talasa na 50Hz da objasni zašto treba duži tačno ću se usrati...

 

Što se USB kablova tiče, za sada što sam imao prilike disecirati od fabričkih (+utisci igrača Ingress-a kojima je fon stalno na powerbanku i brzina punjenja ima bitnu ulogu) Anker kablovi su najbogatije bakrom napravljeni al jedna crvena na dalekom istoku.

Lično ću da trošim uGreen žice na tom mestu kako bude bilo zamene, evro-dva komad na dalekom istoku i valjaju mnogo više neg što koštaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Sve je ok. Mislim da 1,5m USB nije nikakav problem, da bude malo komotnije. U ostalom probaću prvo kod sebe. Osim toga gledaj i da svi ostali kablovi budu što kraći, to je uvek bolje. Ne važi za napojni kabal na 230VAC.

Sve dogovoreno,ostavio sam ti kontakt mail pa se cujemo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ManicP said:

Još kako važi samo je pitanje dokle ima smisla. Sad ako opet krene neko sa teorijom talasa na 50Hz da objasni zašto treba duži tačno ću se usrati...

Mislio sam da kažem da nije toliko bitno kao IC i ostali kroz koje prolaze signali. Nisam se još bavio tom tematikom na mrežnom naponu, dužina napojnog kabla, ima vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ironman said:

Sve dogovoreno,ostavio sam ti kontakt mail pa se cujemo. 

Kad dođem kući, videću kakva je situacija sa konektorima. Par mi treba za Miku i par za mene, to sigurno imam, a ostalo mogu da trošim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, NIXIE said:

Mislio sam da kažem da nije toliko bitno kao IC i ostali kroz koje prolaze signali. Nisam se još bavio tom tematikom na mrežnom naponu, dužina napojnog kabla, ima vremena.

Kad sam praviš kablove (što i sam volim) napraviš tačno koliko dugačak treba i uživaš. Kad postane kratak eto radosti, pravi se nov :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, ManicP said:

Kad sam praviš kablove (što i sam volim) napraviš tačno koliko dugačak treba i uživaš. Kad postane kratak eto radosti, pravi se nov :)

Tako i jeste trenutno, sve na meru plus 10-15cm za svaki slučaj. :rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...