Jump to content

Raspberry Pi + Topping D10


_MM_

Preporučeni Komentari

Htedoh da kažem, ne znam da li je neko već probao, prikačio sam Topping D10 na Raspberry Pi 4. Probao sam sa Rune Audiom i Volumiom. Volumio bolje radi na četvorci, Rune Audio nema još uvek oficijalnu verziju. Napravio sam ga da radi kao strimer, vuče flac fajlove sa kućnog file servera.
Takođe, Rune ili Volumio imaju svoj web intefejs, čak i  DNS, nije potrebno da se na Raspberry kači ekran. Može da se pristupi preko IP adrese ili, prilikom prvog pokretanja da ne bi tražili adresu na ruteru, može da se pristupi i preko DNS imena http://volimio.local
Zvuk je fantastičan!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, doubleM said:

Inace, gde mogu da nabavim OPA1612AID a da nije Kinez? USA?

Preko Mousera odavde

EU.MOUSER.COM

OPA1612AID Texas Instruments Audio Amplifiers 1.1nV Noise Low Pwr Prec Op Amp datasheet, inventory & pricing.

Odnosno Preko Vremeplova

VREMEPLOV.CO.RS

Elektronske komponente i energetska elektronika

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ekstrema varijanta je ubosti posle te modifikacije SparkOS Labs Dual Discrete Op Amp

SPARKOSLABS.COM

SS3602 Discrete Op Amp - Dual Learn more about this product here. SS3602 full data sheet…

To je skuplja varijanta. Probao sam obe. Jako su slične.  Bar sa običnim eksternim napajanjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DA. Na njegovo mesto ide treči OPA1612AID na DIP8 adapteru.

Sva tri ista - iz iste serije. To ubija kako radi. Kažem ni SparkOs ne svira bolje od toga. :sarcastic_hand:

 

Sve ostalo posle toga su finese. Kabliranje, operativni sistem, plejeri...cinculiranja.

Mada zavisi i našta je zakačen DAC.  Ako je na Zenovo Iron predpojačalo čuveno-  OPA1612AID je kao napravljen za njega.

Čak može gain da stoji na 0 u predpojačalu. Toliko mnogo gaina ima DAC  sa 1612.

Možeš direkt slušalice da zakačiš  na RCA pozadi - bubne opne otpadaju a nema nič izobličenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

VRH! Hvala na informacijama!

34 minutes ago, Mikorist said:

Ako je na Zenovo Iron predpojačalo čuveno...

Bice, nadam se uskoro! Taj preamp je zlo! :)
I naravno, uz sve to i M2 kao snagas mislim da ce raditi bas, bas dobro! Sada mi je Topping prikacen direktno u M2, Bog neka pozivi volume kontrolu na web interfejsu... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Je l' rešen problem sa USB portom na RPi4? Na prethodnim je stalno nešto krckalo kad zakačim USB DAC...

Nisam primetio nikakav problem i na jednom i na drugom, USB 2.0/3.0. Moguce da je bilo problema ranije sa kontrolerima ali i sa samim OS-om, kako se nosi sa USB kontrolerima. Moj je verzija B+. Probaj Volumio, oni imaju sada zvanični OS sa RiP4.
Ja sam sada prešao na Moode Audio, testiram da vidim kako će da se ponaša. GUI mu je katstrofa ali može da se sredi veoma lako. Pisaću detaljno o njemu ovde kad uhvatim malo vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moode mi je na rpi uvek radio najstabilnije i uvek je sve radilo (sem lirca sa jednim od kernela)

Jedino je zvuk na rpi uvek bio bzvz, nebitno koji dac (mamboberry, hifiberry pro pluc prc mrc), a preko USB mi je bio najgori. Uvek nekih smetnji i čuda. To sam zamenio starim laptopom sa Daphilom i HRT Music streamer II+. Jeste da nije pregledan GUI kao na Moode ili Volumio, ali svira kako treba i vrlo slično se koristi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, gluv_i_udaren said:

A koja ti je tolika razlika u GUI Volumio/Moode?

Jedna on najboljih razlka je sto Moode ima na play stranici integrisano sve, plejlistu npr. Nema klikova i slanja novih zahteva za učitavanja stranica. Jedini spori zahtev koji ima Moode je klik za puštanje fajla, ali pre svega mislim da to zavisi od mreže i generic provajder rutera koji imaju problema sa rutiranjem sa wifi na kabl i ili sam protok podataka preko wifi-ja samo.
Druga stvar, kako reče @stefaca, što je na mobilnom sve nekako sitno. Volumio, recimo, nema taj problem. Responsive web sadržaj radi jako lepo. Ali sve ovo može da se sredi na Moode plejeru editovanje CSS fajlova.
Malo sam tesan sa vremenom, čim ugrabim malo probaću da editujem malo interfejs, možda, ako je moguće obzirom da je open source softver, izađem i sa neki prepravljenim bildom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...