Jump to content
krca44

Bin Serbona (Serbian made drivers/speakers)

Preporučeni Komentari

pre 16 minuta, Branko Bin reče

Radio klub N.T. i maketarska sekcija za osnovce

Tako je! :D

Ma zadnji put od njih kad sam uzimao, naručio sve srednje meku, stiglo 5 furnira 5mm - 4 različite gustine / mekoće.... poludeo sam. Pa sam našao čoveka u Arilju, međutim on ima samo gredice 5x5x60cm, nema furnire...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Aleks said:

Tako je! :D

Ma zadnji put od njih kad sam uzimao, naručio sve srednje meku, stiglo 5 furnira 5mm - 4 različite gustine / mekoće.... poludeo sam. Pa sam našao čoveka u Arilju, međutim on ima samo gredice 5x5x60cm, nema furnire...

Poživeo nama Alli expres :D

Sve što nema kod nas,ima kod braće Kineza ;)

Pa i pirinčanih papira ;)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
11 minutes ago, Srecko said:

Gospodine Branko uživanje je pratiti kako ste studiozno razvijali membrane.

Hvala,

Biće toga još, ideja previše,a vremena premalo.:)

Uporedno radimo zajednički na ručno pravljenom papiru, kao i experimentima sa pirinčanim papirima:D

Ako nešto pametno napravimo, objavićemo :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Svaka cast,veoma se radujem ovakvim stvarima na forumu pogotovo sto se sve lepo vidi i ala domace, a pogotovo nama provincijalcima jos i da mozemo cuti uzivo bila bi prava stvar.Valjda ce se i to jednom dogoditi,mozda i na nekom Faku ako se ikad vise organizuje.:hi:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Marinija je za bandere :happy64:

P.s. Samo da nije ona heksagonalnog preseka ta nis ne valja :D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Jedno pitanje, da li se probalo sa produzenim krakom opruge, pa je neodgovarajuca elasticnost?

Spider.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
22 minutes ago, vladd said:

Jedno pitanje, da li se probalo sa produzenim krakom opruge, pa je neodgovarajuca elasticnost?

Spider.jpg

Jeste, debljina i oblik određuju elastičnost,ali i exskurziju.

Kako je kod nas exkurzija +-3mm, preterana elastičnost može biti komtraproduktivma.

Ovako kako ste docrtali je pogodno za hod od +- 8mm,za fenolu od 0,3mm.

Znači,zbir pažljivo odabranih komponenti može dati povoljan ukupan rezultat ,čista elektro-mehanika.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 2 časa, Branko Bin reče

Malo maketarstva :)

IMG_20200310_104644.jpg

Ja bih ozbiljno razmislio o tome da se  spojevi ojačaju, pošto je kontaktna površina veoma mala, jednaka debljini balze. Nije mi poznato koju debljinu ste koristili. Najbolje bi bilo da se radi od dva sloja  balze sa smaknutim spojevima do sredine prethodnog segmenta. Koliko je meni poznato, najmanja debljina balze koja može da se kupi je 0,8mm. Možda kaširanje na svilenom batistu?

Ovako kako izgleda, membrana ima konusnu formu, Postoji mogućnost da se proba upotrebom muškog i ženskog kalupa, parenjem balze i presovanjem između kalupa izvuče membrana sa izvijenim profilom?

Fantaziram?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Ja bih ozbiljno razmislio o tome da se  spojevi ojačaju, pošto je kontaktna površina veoma mala, jednaka debljini balze. Nije mi poznato koju debljinu ste koristili. Najbolje bi bilo da se radi od dva sloja  balze sa smaknutim spojevima do sredine prethodnog segmenta. Koliko je meni poznato, najmanja debljina balze koja može da se kupi je 0,8mm. Možda kaširanje na svilenom batistu?
Ovako kako izgleda, membrana ima konusnu formu, Postoji mogućnost da se proba upotrebom muškog i ženskog kalupa, parenjem balze i presovanjem između kalupa izvuče membrana sa izvijenim profilom?
Fantaziram?

To se u civilizovanim zemljama zove kreativnost.
Odlične ideje!

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
4 hours ago, predragm said:

Čitaš nam misli :)

Balza koju mi koristimo je talpa od 1mm, dok spojeve ojačavamo sa donje strane sa trouglovima iste. Nakon toga fino šmirglanje dok ne dobijemo težinu od 9gr.

Tek nakon toga ,fajtanje akrilatom aqva-stop,kako bi imptegnisali membranu od vlage,a tako vlažnu je ostavljamo 24h u toplom alatu pod presom, dok se ne osuši i zadrži pravilan oblik.

Ovaj postupak će mo verovatno zameniti u buduće, sa zadnje strane armiranjem sa pirinčanim papirom, kako bi težinu membrane smanjili još za koji gram.

Naravno predlog i ideja sa natapanjem u crvenom pirinčanom vinu :D nije iskljućena...i boja i miris i ukus...Grand kafe :clapping:

Na donjoj slici se vide ojačanja sa donje strane membrane.

IMG_20200309_210630.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...