Jump to content

Bin Serbona (Serbian made drivers/speakers)


krca44

Preporučeni Komentari

22 minutes ago, vladd said:

Jedno pitanje, da li se probalo sa produzenim krakom opruge, pa je neodgovarajuca elasticnost?

 

Spider.jpg

Jeste, debljina i oblik određuju elastičnost,ali i exskurziju.

Kako je kod nas exkurzija +-3mm, preterana elastičnost može biti komtraproduktivma.

Ovako kako ste docrtali je pogodno za hod od +- 8mm,za fenolu od 0,3mm.

Znači,zbir pažljivo odabranih komponenti može dati povoljan ukupan rezultat ,čista elektro-mehanika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Branko Bin reče

Malo maketarstva :)

 

IMG_20200310_104644.jpg

Ja bih ozbiljno razmislio o tome da se  spojevi ojačaju, pošto je kontaktna površina veoma mala, jednaka debljini balze. Nije mi poznato koju debljinu ste koristili. Najbolje bi bilo da se radi od dva sloja  balze sa smaknutim spojevima do sredine prethodnog segmenta. Koliko je meni poznato, najmanja debljina balze koja može da se kupi je 0,8mm. Možda kaširanje na svilenom batistu?

Ovako kako izgleda, membrana ima konusnu formu, Postoji mogućnost da se proba upotrebom muškog i ženskog kalupa, parenjem balze i presovanjem između kalupa izvuče membrana sa izvijenim profilom?

Fantaziram?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih ozbiljno razmislio o tome da se  spojevi ojačaju, pošto je kontaktna površina veoma mala, jednaka debljini balze. Nije mi poznato koju debljinu ste koristili. Najbolje bi bilo da se radi od dva sloja  balze sa smaknutim spojevima do sredine prethodnog segmenta. Koliko je meni poznato, najmanja debljina balze koja može da se kupi je 0,8mm. Možda kaširanje na svilenom batistu?
Ovako kako izgleda, membrana ima konusnu formu, Postoji mogućnost da se proba upotrebom muškog i ženskog kalupa, parenjem balze i presovanjem između kalupa izvuče membrana sa izvijenim profilom?
Fantaziram?
 

To se u civilizovanim zemljama zove kreativnost.
Odlične ideje!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, predragm said:

 

 

Čitaš nam misli :)

Balza koju mi koristimo je talpa od 1mm, dok spojeve ojačavamo sa donje strane sa trouglovima iste. Nakon toga fino šmirglanje dok ne dobijemo težinu od 9gr.

Tek nakon toga ,fajtanje akrilatom aqva-stop,kako bi imptegnisali membranu od vlage,a tako vlažnu je ostavljamo 24h u toplom alatu pod presom, dok se ne osuši i zadrži pravilan oblik.

Ovaj postupak će mo verovatno zameniti u buduće, sa zadnje strane armiranjem sa pirinčanim papirom, kako bi težinu membrane smanjili još za koji gram.

Naravno predlog i ideja sa natapanjem u crvenom pirinčanom vinu :D nije iskljućena...i boja i miris i ukus...Grand kafe :clapping:

Na donjoj slici se vide ojačanja sa donje strane membrane.

IMG_20200309_210630.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11.3.2020. at 8:25, Branko Bin reče

Ovako izgleda nakon vađenja iz kalupa.:)

IMG_20200311_082045.jpg

IMG_20200311_082339.jpg

Razmišljam, sile istezanja su kritične na ovim ojačanjima u vidu romba sa zadnje strane. Mislim da bi pravac pružanja vlakna balze u pravcu upravnom na segmente membrane bio primereniji, odnosno da bi bolje vršili funkciju. Širina lista od 10 cm s obzirom na  dimenziju membrane mislim da bi to omogućila. A i ja, zaludan pop .... ubijam vreme pa tupim!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Branko Bin said:

U buduće planiramo "armiranje" sa zadnje strane , celom površinom , sa pirinčanim papirom. Tako će mo postići bolju kompaktnost, a uštedeće se još koji gram na težini.

Ja to spominjah Veranku pre neki mesec ali....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, mutayu said:

Ja to spominjah Veranku pre neki mesec ali....

Svaki predlog je dobrodošao, ali konačnu odluku donosim ja i Goran koji se bavi audio merenjima ?

Svaka promena znači naš višemesečni rad i istraživanje, a konačan rezultat treba da bude zasnovan na naučnim osnovama,kako bi bio eventualno ponovljiv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...