Jump to content

Bin Serbona (Serbian made drivers/speakers)


krca44

Preporučeni Komentari

Sve šti se napiše, može da se podvede pod komercujalni interes. I to što sam ja napisao takođe, može neko da protumači da je iz interesa. Šolaja i ja smo drugari jedno tries godina, a uređaj koji slušam trenutno sam kupio polovnim, ovde na forumu, nije mi ga Šolaja ni pravio ni poklonio. I nije pristojno porediti šustere sa ovakvim vrhunskim entuzijastima, da su proizvođači, ne bi se sigurno magarčili po beogradskoj kaldrmi. 

Što se tiče oštrog antagonizma, najlakše ga je ispoljiti na današnje vreme, nepoštujući drugog, pre svega je nepoštovanje prema samom sebi. Uostalom, kolko sam načuo, javlja se ideja, " Izađi na crtu", što je nešto drugo nego kritizerstvo koje svako za svakog i za sve može da protura. 

Ja nisam nikad bio u Ptici, a prošao sam sve davno prošle manifestacije ovog žanra, a bilo ih je 4, tako da je ovo posebno značajno posle tolikih godina apscinencije, prevashodno zbog uspostavljanja realnosti umesto internet virtuelnosti. Izvoli, bilo bi mi zadovoljstvo da te slušam u živo, jer čitanje ne pruža ni izbliza isto, naći će se neki Dinar za piće za račun časti. 

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim i ja imam drugare staza, vise od 50 godina, pa ih ne pozivam preko tematskog foruma na "druzenje"...

 

Uzgred, ali je to moje licno misljenje, ako budem hteo da podrzavam nekog domaceg proizvodjaca, to ce se desiti kupovinom, recimo da nekome preporucim da pazari to umesto nesto inostrano...a podrske aplauzom ...ili cestitke..mislim da se ne mazu na hleba, pride, ne omogucavaju daljni rad i razvoj...

A i koji ce im podrske druzenjima...? Sa korisnicima anglojapanskoamerickihih sprava?

 

A ovo je tema ipak o Serbona zvucnicima...ne vidim nikakvu vezu sa Solajinim proizvodima...osima ako Solaja nije bas resio da satire Branka po svim terenima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo nije poziv ili priređivanje bliskim prijateljima, već prijateljima HI-Fi-a, i prijateljima ljudi. Podrška je manifestaciji kao takvoj, iz uske oblasti a opet raznolika, nije decidirano neorikosnivena samo za neku komponentu il nekoliko njih. Nemoj da misliš da se ja slažem sa Šolajim apsolutno u svemu, vodili smo mi silne debate i to baš zato što smo i drugari i uzajamni poštovaici i tako se sa svima mođe biti prijatelj, a najavljeni događaj to i omogučava i to na lep način.

Uostalom, Branko BIN je jasno izneo svoj stav i dobronamernost, tvoje tumačenje njegovog je tvoj doživljaj. Ne znam da li poznaješ Branka lično, imao sam i zadovoljstvo i ličnu čast, to što je napisao je on, njegova ličnost u punoj svetlosti istine, ne može se prigušiti. Isto važi i za Šolaju, odakle ti da pomisliš da bi on bilo koga satiro, očigledno ne poznaješ, ili ga ne znaš, inače nebi napisao to što jesi.

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi smo mi sujetni, što i nije loše ako inicira pokret i progres, to je i svrha pomenute ideje: "Izađi na crtu", a ne kritizerovati, to uvek može i najlakše je jer idealno ne postoji osim umišljajem u svojoj glavi. Zato, ko misli da može, ume i hoće bolje, pa nek priredi nešto ovako, nebitno kako će da zvuči i kome će se dopasti, neki sledeći put isto, nekom će se svideti nekom ne, pa ne svđam se ni sam sebi al to ne znači da pljujem u ogledalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ovo je jos gore nego sto sam mislio :) 

Poziv na druzenje ljubiteljima "ljudi" i "hife", posto valjda Branko nije neki covek, uopste ili iz te branse, a hifa je nesto sa cim serbona nema veze...vec ce pravu hifu da dozive.....

Ovo je tema o konkretnom zvucniku....neka se otvori tema o desavanjima druzenjima i prezentacijama delova opreme...

I stoga su mi utisci...ljudski utisci...takvi kakvi su.

 

Zamisljam kako bi bilo da Branko napravi prezentaciju sa nekim SIT-om, a neko odavde kaze steta sto Solaja nije doneo svoje pojacalo da vidi koje sve mane ima...

Nije dobro, nije kolegijalno pre svega... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To što ti misliš, ili želiš da je tako, potpuna je tvoja iluzija kao i tvoja ocena, irelavantna. Branko BIN je daleko,daleko,...iznad internet forumskih hilističara koji rade to što "rade", ja čitam tvoje komentare, ali nisam nigde pročitao da si bilo šta napravljeno obnarodovao, a Branko ima brdo iznad svoje glave, lično i gledo i slušo, a Serbona će mi tek biti upriličena, osim na slici, nisam video i zato nemam prava bilo šta da komentarišem, osim divljenja ideji i projektu.

 

Kakve su relacije i odnosi između nekog, nije tvoja stvar niti briga kako će ih uređivati, a ni ocenjivati, pogotovu željenjom predpostavkom, potpuno suorotno konotaciji. 

To što ti sada pišeš, a i inače, mnogi smatraju nedobrim i nekolegijalnim, mogu tako i ja da shvatim i doživim jer se radi o mojim prijateljima i poštovanima, ali zaista bi voleo da ispijemo piće na manifestaciji u klubu.

Na Branku je da odlučuje o onome što ga dotiče, nije maloletan ni malouman.

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi, ni ti ni ni bilo ko nije pozvan da postavlja referencu, pogotovo sto ne pricamo o izradcima vec o medjuljudskim odnosima. Sa jedne strane.

O mom davno proslom radu su mnogi neobavesteni i tako treba da bude i da ostane, ja znam i da kuvam pa ne pravim kafanu :) . I zar moram da ponavljam xxx puta, svima koji opadnu na pijacni nivo, da je hifa HOBI, a ne radna obaveza, ili bakaluk, kao sto nije za mnoge koji uzivaju u istoj...

A jedan "moj" proizvod je navy surveilance kamera za mornaricu Kenije, dometa 70km, za nasu vojsku je sistem zastite ociju protiv nuklearnog udara(mozesa na PP da dobijes zastareli kodni broj), tenutno nemam prava da prezentujem sprave iz laba, sluze za eksperimente i bice spomenute u doktoratima, stoga nema apsolutno nikakve frustracije na polju konstruisnja kompleksnih sprava...

Sto se pomnim slusacima sprava mozda cini arogantno, ali ja to ipak posmatram iza nekog dugog i solidnog radnog iskustva...i konacno ljubavi prema hifi, muzici i dobrim i skromnim ljudima...

Tako da, ok, razumem se u problematiku, ali pricamo o nekorektnostima medju osobama koji su na trzistu hife, pa me zanima da li su iskreni ljubitelji ili komercijalni prezenteri vestina.

 

Znaci, nevezano za mrvice strucnosti i tehniku, pricamo o necemu sto nije superkolegijalno.....o pozivu na slusanje "prave hife" za "prave ljude" posto je prosla prezentacija bila dizaster, Kuzma gramona nije radila a Serbona zvucala lose...!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto je tema o Brankovom delu i on je izneo svoj stav, to je referenca kojoj sam se i ja pridružio, pozvavši i tebe da isto učiniš i uz to budeš počašćen simboličnim pićem na moj račun. A šti radiš,stavljaš sebi za pravo da ocenjuješ i tuđe reči i tuđe odnose i to ptpuno suprotno, praktično pokušavaš da prereferišeš nekom tvojom referencom iko nisi ni blizu referentne kompetentnosti.

Kome je šta HI-FI, to je bre njegova stvar, meni je recimo oplemenio život prijateljevstvima, nekima je svakako i pijaca i tamo uživa onaj koji se dere da su njegova jaja najveća.

 

Moj točak je najbolji na svetu,al kakve to ima sa audijem i sa pokrenutim manifestacijama, nikakave, kao što ni tvoj rad nema.

 

Nepričamo o odnosima, ti si počeo da pričaš inputirajući "zlu krv", sa indiskretnim zanimanjem i zadiranjem u tuđu privatnost i ličnu intimu. Jel te zanima možda zašto sam sinoć bio kod Branka, šta smo radili, pričali, ko je još bio, šta je ko reakao, ko je zvao,...tu farmu nećeš da gledaš ni čuješ od mene barem.

Svaki i svačiji HI-FI je lično uvek pravi i takvi ljudi su uvek pravi i bilo koji HI-FI je za njih pravi, a lični ukus je praviji, što ne znači opštu apsolutnost. Dizster, čuo sam, a što nisi pomogo, što to ne učiniš sada, imaš dalekometnu kameru pa bi možda mogo bez prisustva. A pravo na bezštetnu grršku, popravni, a u krajnjoj liniji, "Izđi na crtu" pa organizuj i priredi nešto slično, blanko dolazak sa moje strane.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, vladd said:

Znaci, nevezano za mrvice strucnosti i tehniku, pricamo o necemu sto nije superkolegijalno.....o pozivu na slusanje "prave hife" za "prave ljude" posto je prosla prezentacija bila dizaster, Kuzma gramona nije radila a Serbona zvucala lose...!

Možda tek neoprezom, na istoj ovoj temi je pala ocena da su zvučnici pokazali tek 10% svojih mogućnosti, te da će nova prezentacija sa sopstvenom elektronikom pokazati i onaj ostatak. Imao sam priliku da popričam sa autorom zvučnika (valjda je to Branko Bin) i deluje mi kao kul lik, pa verujem da je izjava pala bez zle namere. Elem, nema potrebe da neko sa strane dosoljava, a Šolajina najavljena prezentacija je, nekako, logičan nastavak priče, i objavljena je na pravom mestu.

Niko ovde nije od juče u ovome, kad je u pitanju nelinearnost reprodukcije svima bi trebalo da prvo padne na pamet sprega zvučnici - prostorija. I ja sam mislio da će moji zvučnici svirati dobro bilo gde, samo treba sesti na pravu poziciju, pa se desilo da u kafeu Opera u NS prostor "pojede" dosta toga. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Zen Mod said:

ajd pusti ljude da se sami obracunavaju ili ne , nema potrebe da sad ti zadevas

zasviraj i za pojas zadeni 

ako i ima sta da se rasciscava , ovo nije mesto za to

 

ZM

Potpuno se slažem i od mene, kao minornog člana, imaš punu podršku da sve ovako suzbiješ. Molim te da ti i svi primite i uvažite moje izvinjenje, ovo nije ni primereno ni meni svojstveno, saglasan sam da se sve pobriše i tema očisti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, beatgoeson said:

kad je u pitanju nelinearnost reprodukcije svima bi trebalo da prvo padne na pamet sprega zvučnici - prostorija

To je tehnicki deo price.

Svojevremeno je Boki prezentovao svoje zvucnike u podjednako zvucno nezgodnom prostoru, staklo na sve strane, kafic otvoren i solidno popunjen narodom koji zamori i misli da su zvucnici deo dekora, malo namenskih i forumskih posmatraca, i ispade dobra prezentacija. Da li su zvucnici procentualno ovoliko ili onoliko prikazali, nebitno, bilo je prijatno i dobro odslusati  to sto je prezentvano.

Ranije rekoh, nekada prezentacija uspe nekada ne uspe, zivot tece dalje, ali ovo ostaje tema o Serboni i jos sa engleskim delom naslova...ne bi li se svi planetarno divili nasim nerazumevanjima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma,manite te se palanačkih priča,trica i kučina, moramo biti iznad toga.:)

Meni bi bilo draže da naš rad podstakne još nekog da napravi sam neki projekat,ali u smeru nečeg novog. Da se razumemo...sve je već izmišljeno, kapak, ali su raznorazne dosetnke rešenja u radu i izradi bezgranične,kao i ljudska maštovitost. Nije tako teško da i sami napravite zvučnik, pokušate....a, svaki zvučnik je dobar za neku namenu. 

Pametnije nam je da na Diy diskutujemo o nekim rešenjima ,savetima i idejama...a svaka genijalna ideja se rodila prvo na papiru.

I ,da...nema u priči o zvučnicima nikakve mistifikacije,vila i vrštica ,a još manje čarobnjaka.

Ovaj divni hobi to treba i da bude,a ovo je jedno od mesta na kojima možemo nešto da iznesemo, naučimo i praktično primenimo :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, Branko Bin reče

Pametnije nam je da na Diy diskutujemo o nekim rešenjima ,savetima i idejama...a svaka genijalna ideja se rodila prvo na papiru.

Ajde u tom smeru pitanje:

Jel kod Serbone kalem overhung ili underhung? Verovatno pošto ste upotrebljavali magnet od već postojećeg PA zvučnika verujem da je overhung, ali da li se u budućnosti (ako dođe do serijske proizvodnje) planira underhung, i sa kojim Xmax? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Aleks said:

Ajde u tom smeru pitanje:

Jel kod Serbone kalem overhung ili underhung? Verovatno pošto ste upotrebljavali magnet od već postojećeg PA zvučnika verujem da je overhung, ali da li se u budućnosti (ako dođe do serijske proizvodnje) planira underhung, i sa kojim Xmax? :)

Mator čika,pa se ne razume u te stranjske reči :D aj molim vas maternji jezik,da nas ceo svet razume :D

X max = +-3mm na modelu Serbona.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvini, ne znam kako se kod nas "izražava" (što bi rekao Sekula, kako da se odrazim :D )

Jel ceo kalem u magnetnom procepu tokom svog rada (underhung), ili izlazi van procepa (overhung)? Po Xmaxu bih rekao da jeste, onda je to sjajno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...